Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?
 23 Aralık 2020   Esosyal

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde para kazanmak için yapılabilecek pek çok mevcut. İnternet üzerinden para kazanmanın yolları ne diye soracak olsak elbette çoğumuzun aklına Youtube gelir. Bu yazımızda Youtube'dan nasıl para kazanılır sorusuna cevap arayacağız.

Youtube Nasıl Oluştu?

14 Şubat 2005 tarihinde Jawed Karim, Steve Chen, Chad Hurley tarafından oluşturulan Youtube, günümüzde pek çok kişinin içinde bulunduğu ve para kazandığı bir mecradır. Dünya üzerinde hemen herkesin kullandığı ve bilgi sahibi olabildiği Youtube, en çok da gençlerin ilgisini çekmektedir. Çok fazla video vardır ve hemen herkes bu işin içinde olup para kazanmak isteyebilir.

İçinde oldukça farklı kişilik tiplerini de gördüğümüz Youtube için çok farklı bir platform denmesi yerinde bir tabir olabilir sanıyorum. Youtube kişilerin hayatlarını kimi zaman da bilgilendirici pek çok video paylaştığı bir yer. Faydalı kullanmak için her türlü yolu deneyebilir, kendinize uygun kanalları takip edebilirsiniz. Boş zamanlarınızda vaktinizi öldürmeyecek içerikleri izleyebilir hatta bununla yetinmeyip bu karantina zamanlarında eğlenceli videolar çekebilirsiniz.

Youtube Nasıl Daha İyi Kullanılabilir?

Her platformda olduğu gibi yalan yanlış içerikler yaparak farklı bilgiler verebilen, insanları eğlendirmediği gibi düşündürmeyi de amaçlamayan videoların platformda bulunuyor olması sebebiyle belki de onu daha iyi kullanabilmek için bir şeyler yapılabilir.

Mesela;

  • Çok fazla vakit geçirmemek için zamanlayıcı kullanılabilir
  • Videoların kalitesine dikkat edilebilir
  • Zaman öldürücü ve bir şey katmayan videoların izlenmesine son verilebilir
  • Küçük yaştaki çocuklar için kullanımı sınırlandırılabilir
  • Belgesel seyredilebilir
  • Video çekme önerisi videoları ile daha iyi bilgiler alınıp uygulanabilir
  • Sevdiğimiz kişilerin bilgilendirici videolarına daha fazla zaman ayırılabilir
  • Ders çalışırken veya meditasyon yaparken sakinleştirici müzikler dinlenebilir
  • Ders videosu izlenebilir

Seyahat videoları izlenebilir böylece gidilip görülemeyen yerler başkası tarafından görülebildiği için gidilemeden de bilgi sahibi olunabilir

Gibi yöntemlerle oldukça fayda elde edilebilir. Bu açıdan birçok platformun da bize faydası olabilir. Sadece bizim o platformu nasıl kullandığımıza bağlı olarak verim alıp almamamız önemlidir. Kötü videoları eleme yöntemi ile siz de zamanınızı daha değerli kullanabilirsiniz.

Youtube'da Hangi Kanalları Takip Edebiliriz?

Kişilerin zevklerine göre nasıl kanallardan hoşlandıkları üzerine düşünüldükten sonra bazı kanallar takip edilebilir Bilim kanalı için Barış Özcan, Evrim Ağacı, Ayhan Tarakçı, Bebar Bilim, Bilim 101 gibi kanallar, Felsefe için Dilozof, Diamond Tema ve her türlü bilgi için Haluk Tatar, Ekonomi için Özgür Demirtaş tercih edilebilir. Bunlar sadece tavsiye isteyen okurlar için elbette. Bazı makyaj kanalları da var kişilerin tercihine göre farklılık gösterebiliyor.

Kimden hoşlanıp hoşlanmadığınıza da bağlı olarak. Zamanımızı değerli kullanabilmek için izlediğimiz ve dikkatimizi verdiğimiz şeylere dikkat etmemiz gerekiyor. Boşa vakit kaybı olduğunu düşündüğümüz her şeyden uzaklaşmalı ve değerli vaktimizi korumalıyız. Ancak böylece zaten kısa olan ömrümüzde gereksiz şeylere uzun zaman harcamaktan kaçınabiliriz.

Youtube'dan Nasıl Para Kazanabiliriz?

Bu kanalları takip ettikten ve bilgi öğrendikten sonra şimdi yapmamız gereken şey bir hesap açıp kendi kanalımızın konusunu belirlemek. Yani içeriklerimizin ne ile alakalı olduğu üzerinde biraz durmak. Buna karar verdikten sonra konumuz ile alakalı video çekip paylaşıyoruz.

Çok fazla kişiye ulaşmasını sağlayabildikten sonra da Youtube dolar üzerinden bir miktar para yatırıyor. Ancak bunun ciddiye alınacak bir kitle olması da esas mesele. Öyle 2-3 bin kişiden fazla para kazanmayı tabi ki de beklememek lazım. Bununla birlikte zaten kaliteli içerik yaparsanız her yerde adını sanını duyacağınız bir içerik olabilir tabi.

Youtube Hizmetlerimiz

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce