Youtube Yorumlar Nasıl Kapatılır?
 22 Ocak 2021   Esosyal

Youtube Yorumlar Nasıl Kapatılır?

Çok fazla insan Youtube kullanıcısı olduğu bu Youtube yorumlar nasıl kapatılır sorusu çok fazla sorulur. Bu konunun çok fazla merak edilmesinin sebebi Youtube alanında çok fazla insan bulunur. Bunun içinde her çeşitten insanlar sizin içeriklerinizin altına birçok yorum bırakır. Bu bırakılan yorumlar bazen kötü yorumlar olabilir. Bunun önüne geçilmesi adına Youtube kullanıcılarına yorum kısıtlayabilme ve yorum kapatma şansı verir.

Uygulama tarafından verilen bu yorum kapatma fırsatı Youtube kullanıcıları açısından çok faydalı bir hizmettir. Yorum kapatma konusu uygulama üzerinde bulunan kanalınız kısmında yapılır. Bununla birlikte birçok Youtube kullanıcı içerik videolarının altına bırakılan yorumların öneminin farkındadır.

Bu platformda videoların altına yorum yapılması etkileşim arttıran bir durumdur. Etkileşimin artması demek Youtube videolarının daha çok izlenmesi ve aynı zamanda da takipçi sayılarının artması demektir. Ama kötü yorum ya da istenilmeyen yorumlar söz konusu olduğundan bütün bu yorum kapatma veya kısıtlama işlemi uygulama üzerinden kolaylıkla yapılır.

Youtube yorum satın almak için buraya tıklayınız.

Youtube Yorum Kapatma ve Açma

Bu Youtube yorum kapatma işlemleri kanalınız bölümü üzerinden yapılır. Kanalınız bölümüne tıklanarak videoları yönet seçeneği seçilir. Bu karşınıza çıkan sayfada Youtube kanalınıza yapılan yorumları kapatılabilir. Ya da kısıtlılıklar getirebilirsiniz. İstenilen düzenlemeler panel aracılığı ile yapılır. Bu Youtube alanında birçok insan içerikler üretip yayınlar. Bu ayrıca bir emek isteyen bir durumdur. Bütün bunlardan dolayı insanlar emeklerine kötü yorum yapılmasını istemez. Bunun için içeriklerinize gelecek yorumları kendi isteğiniz doğrultusunda yapılır. İstenilmeyen yani Spam içeren yorumlar kapatılabilir.

Youtube Videolardaki Yorum Kısmını Kapatma

Youtube platformunda video içeriklerinizin altına bırakılan yorumları kapatmak adına bazı yollar izlenir. Bu yollar nelerdir?

Bu yollar;

  • İlk olarak uygulanması gereken şey Youtube hesabınıza giriş yapmaktır.
  • Girilen sayfada bulunan profil kısmında olan kanalınız seçeneği seçilir.
  • Karşınıza çıkacak olan videoları yönet butonuna basılır.
  • Sonrasında hangi videonun altındaki yorumlar kapatılmak isteniyor ise buradan yorumlar açılıp kapatılır.
  • Uygulamada olan yorumları devre dışı bırakma butonu da tercih edilerek yorumları kapatmak mümkündür.

Bu şekilde videolarınızın altında bulunan yorum kısımları açılıp kapatılabilir. Bu kapatma seçeneğini pek fazla kullanıcı tercih etmez. Bunu genelde bu alanda ilerlemek isteyen insanlar etkileşimlerini arttırıp kanallarını büyütmek adına yorumları hep açık bırakır. Bu yorumları kapatma seçeneğini genelde kötü yorum alan kullanıcılar tarafından kullanılır. Yoksa diğer yönden yorumların açık olmasını kanalınız açısından bir artı sağlar. Ne kadar çok yorum alınırsa o kadar fazla insanın sizin kanalınızı keşfetmesi kolay olur.

Youtube Videolarını Yoruma Açma

Bu Youtube videolarını açma olayı da kapatma olayı ile aynıdır. Genelde bu işlem bu platforma da ilerlemek isteyen, takipçi arttırmak ve popüler olmak isteyen kullanıcılar tercih eder. Yorumlar bu ilerleme konusunda önemlidir. İyi veya kötü yorum değil yorum sayısı burada çok önem kazanır. İstediğiniz aman istediğiniz videonuzun altındaki yorumları açabilirsiniz. Bu sizin tercihinize bırakılır.

Videolarınızın altında bulunan yorum kısmını insanlara açarak iyi sonuçlar elde edileceği gibi kötü sonuçlarda doğurur. Kötü sonuç olarak emek verip hazırladığınız videolar kötü karakterli insanlar tarafından kötü yorum olarak videoların altına bırakılır. Bu da video sahibinin canını sıkar. İşte burada devreye yorum kapatma çıkar. İlerleyebilmek adına da yorum kısmı isteğe göre açılabilir.

Youtube Videolarında Spam Yorumlar

İçerik üreterek kanalınızda yayınladığınız videolar bazen kötü yorumlara maruz kalır. Buna Spam yorumlarda denir. Bu konu için yani Spam yorumları engellemek için uygulama size hizmet sunar. Kanalınız üzerinden bu Spam yorumlar kapatılabilir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce