Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?
 22 Ocak 2021   Esosyal

Youtube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Youtube izleyenler bilir ki video izledikleri sırada karşılarına sürekli bir şekilde reklam çıkar. Bu reklamlar bir süre sonra can sıkmaya başlar. Bunun için insanlar artık Youtube reklam engelleme Konusu hakkında bilgi arayışına girdi. Bu Youtube videoları izlediğimiz sırda karşımıza çıkan videolardan kurtulmak için bazı uygulamalar bulunur. Bu uygulamalar yardımı ile bazı reklamlardan kurtulmak mümkün olur.

Fakat bu uygulamaların bazı reklamları engelleyemediği de görülür. Youtube izleyicileri 10 dakikalık bir video izleyecekleri zaman o karşılarına video izledikleri zaman çıkacak reklamlarla birlikte bu 10 dakikalık videonun süresi çok fazla uzamış olur. Bütün bunlar üst üste gelince insanlar çözüm yolu arar oldu. Bu reklamlarda kurtulmak için engelleme işlemi gerçekleştirilebilir.

Youtube izlenme satın almak için tıklayın.

​​​ Youtube Reklam Engelleme

Birçok Youtube kullanıcıları Youtube reklam engellemek konusunda bilgi sahibi olmak ister. Bu reklamları engellemek için bazı aşamalar vardır. Öncelikle Chrome için aşamaları sıralayalım.

Bu aşamalar;

  • Öncelik olarak menü düğmesi bulunarak tıklanır. Sonrasında uzantılara ve diğer araçlara tıklanır. Uzantılarla ilgili sayfa çıkar.
  • Sonrasında daha fazla uzantı seçeneği bulunarak oradan Chrome mağazası seçeneği bulunur.
  • ​​​​​Oradan Ad Block uzantısı seçilir.

Bu aşamalar ile yalnızca Youtube uygulaması reklamlarından değil, karşınıza çıkacak her tür reklamlardan kurtulabilirsiniz.

​​​​ Youtube Reklam Engelleme Programları Nedir?

Youtube'da herkesin sıkıntı yaşadığı konu olan reklamlardan kurtulmak için bazı programlar geliştirilmiştir. İnsanların çok fazla yol aradığı bu konu hakkımda geliştirilen bazı uygulamalar vardır. Bunun için pek çok seçenek önünüze çıkar. Bu uygulamalar araştırılarak uygun olan uygulama kullanıcı tarafından seçilir.

Bu uygulamalar şunlardır;

  • Opera
  • Firefox
  • Chrome
  • Microsoft Edge
  • ​​​​​​Ad Frender

Bu uygulamalar reklam konusunda şikayetçi insanlar açısından kullanılır. Bu uygulamalardan Ad Frender isimli uygulama ücretli bir şekilde kullanılır. Eğer sizler reklam kaldırmak için herhangi bir ücret ödemek istemezseniz diğer uygulamalar ile bu reklam kaldırma işlemi gerçekleştirilebilir. Reklamsız bir şekilde video keyfi için bu uygulamalardan herhangi bir tanesi tercih edilebilir. Bu uygulama yöntemi reklam kaldırma konusunda sizlere yardımcı olur.

Youtube Reklamları Nedir?

Bu platform birçok insan tarafından çok sık kullanılır. Son zamanlarda da Youtube'a olan ilgide arttı. Hatta yapılan bir araştırma neticesinde Youtube kullanıcılarının her biri günde 1 saat olacak şekilde bu uygulamada vakit geçirdikleri saptandı. Bu konu ile Youtube uygulamasına olan güvenin artması ve televizyona da rakip olduğu konusu gündeme geldi.

Bu uygulama sayesinde birçok insan bu uygulamaya reklam vererek yüksek miktarda gelir elde eder. Aslında bu uygulama bir müzik dinleme uygulamasıdır. Son zamanlarda artan işsizlikte bu konuya olan ilgiyi arttırdı. İnsanlar bu tarafa yönelmeye başladı. Bu Youtube izlemek veya kanal açmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Bu sebepten dolayı çok fazla Youtube izleyicisi vardır. Bunların çoğunluğu da Youtube reklamları konusundan şikayetçidir.

Bu şikayetler attıkça insanlar alternatif bir çözüm bulma yoluna gider. Bu da beraberinde reklamları engelleyebileceğiniz uygulamaları getirir. Youtube reklamlarının izlenmemesi için yani engellenmesi için bu uygulamalardan bir tanesi tercih edilebilir. Bu uygulamalardan hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde yararlanılır.

Youtube Reklamlarını Atlayabilir miyim?

Youtube videoları izlenirken, izlediğiniz her video karşınıza reklam çıkarır. İlk başlarda bu reklam atlanmak istendiğinde bu mümkün olmaz. Belli bir süreye kadar o reklam mecbur izlenir. Bu olay izleyiciler tarafından sıkıntı çıkarır. Özelliklede bazı verilen reklamları atlamak mümkün değildir. Bu tür reklamların sonuna kadar izlenmesi gerekir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce