Youtube Profil Ve Kapak Resmi Nasıl Eklenir?
 06 Şubat 2021   Esosyal

Youtube Profil Ve Kapak Resmi Nasıl Eklenir?

Youtube, dünyaca ünlü video paylaşım sitesidir. Youtube üzerinde kanal açan kişiler, bu site üzerinden paylaştıkları videolara göre kazançlar elde edebilmektedir. Belirli şartları karşılayan kişiler, oldukça kolay bir şekilde paylaştıkları içeriklere göre paralar kazanmaktadır. Youtube üzerinden para kazanmak için belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları karşılayan kişiler, kolay bir şekilde para kazanabilmektedir.

Youtube üzerinden kanal açan kişilerin, son derece dikkat çeken içerikler üretmesi gerekmektedir. Ayrıca kanala eklenmiş olan profil ve kapak fotoğrafları da son derece dikkat çeken bir şekilde olmalıdır. Youtube üzerinde kanalı bulunan kişiler, Youtube profil ve kapak resmi nasıl eklenir sorusunu merak ederek çeşitli araştırmalar yapmaktadır.

Youtube abone satın almak için tıklayın.

Youtube Profil Fotoğrafı Ekleme

Youtube üzerinde kanal açan kişiler, oldukça kolay bir şekilde kanallarına profil fotoğrafı eklemesi yapabilmektedir. Kişilerin pek fazla zamanını almadan sadece saniyeler içerisinde profil fotoğrafı eklenebilmektedir. Youtube kanallarına profil fotoğrafı koyacak olan kişilerin kanallarına uygun bir fotoğraf seçmesi gerekmektedir. Ayrıca kişiler, kendi resimlerini de Youtube kanallarına profil fotoğrafı olarak ekleyebilirler.

Youtube profil fotoğrafı eklemesi yapacak olan kişiler, öncelikle kanallarına giriş yapmalıdır. Kanala giren kullanıcılar, profil fotoğrafına tıklayarak ilgili olan bölüme geçiş yapmalıdır. Bu bölümde kişiler, Youtube kanal profil fotoğraflarını değiştirebilmektedir. Oldukça basit bir şekilde Youtube kanallarının profil fotoğraflarının değişimi yapılmaktadır.

Youtube Kanal Kapak Resmi Ekleme

Youtube kanal resmi ekleme işlemi de Youtube profil resmi ekleme işlemi gibi oldukça basit bir işlemdir. Kişiler öncelik olarak Youtube kanallarına giriş yaparlar ve kanalı özelleştir bölümüne tıklarlar. Sistem otomatik olarak kullanıcıları, profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı ve videoların düzenlendiği yere atacaktır. Kişiler bu kısımdan Youtube profiline tıklayarak, kapak ve sadece profil fotoğrafının olduğunu bölüme gelirler.

İlgili bölüme giriş yapan kişiler, kapak fotoğrafının sağ üst köşesinde bulunan kamera resmine tıklaması gerekmektedir. Bu kamera resmine tıklayan kişiler, otomatik olarak kapak fotoğrafının değişiminin yapıldığı bölüme giriş yapmaktadır. Kişiler, bu bölümden 'Banner' seçeneğine tıklayarak, yeni bir resim eklemesi yaparlar. Youtube kanal kapak ve profil fotoğrafı eklemek isteyen kişilere belli başlı birkaç şart koşulmaktadır.

Youtube Resim Ekleme Şartları

Youtube dünyaca ünlü bir video paylaşım sitesidir ve en çok izleyici kitlesini çocuklar oluşturmaktadır. Youtube kanal kullanıcıları hesaplarına resim eklediklerinde, belli başlı şartlar ile karşı karşıya kalmaktadır.

Youtube resim ekleme şartları;

  • Çıplaklık veya pornografi resimlere yer verilmez.
  • Kanal kapak resminin çözünürlüğü en az 2048x1152 olmalıdır.
  • Kanal kapak resminin en fazla boyutu 6 MB olmalıdır.
  • Kanal profil resminin boyutu en fazla 4 MB olmalıdır.
  • Kanal kapak resminin en az çözünürlüğü 98x98 olmalıdır.
  • Terör, uyuşturucu ve silah gibi unsurları temsil eden fotoğraflar kabul edilmez.

Bu şartları uygulayan kişiler, oldukça kolay bir şekilde profil ve kapak resimlerini Youtube kanallarına ekleyebilmektedirler.

Google Üzerinden Youtube Resim Ekleme

Google ve Youtube işbirliği içerisinde çalışmalar gerçekleştiren iki farklı şirkettir. Youtube kanal ve profil resimleri Google üzerinden de değiştirilebilmektedir. Youtube sisteminden biraz farklı ve daha kolay olan bu değişim, hem Google hem de Youtube resimlerinin değişmesini sağlar.

Kişiler, Google üzerinden hesaplarına giriş yaparak profil fotoğraflarına tıklarlar. Profil fotoğrafına tıklama işleminin ardından ufak bir sekme açılır ve buradan profil fotoğrafında yer alan ufak fotoğraf göstergesine tıklanır. Açılan bölüme kişiler, istedikleri fotoğrafın yüklemesini yaparlar ve Youtube resimleri değiştirilmiş ya da yeni resim eklenmiş olur. İşlemler son derece kolay olmaktadır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce