Youtube Oynatma Listesi Nasıl Yapılır?
 22 Ocak 2021   Esosyal

Youtube Oynatma Listesi Nasıl Yapılır?

Günümüzde teknolojinin ve teknolojik aletlerin artması ve kullanılması ile beraber bir sürü kişi bu yeni teknolojik aletleri satın almaya başladı. Teknolojik ürünlerin gelişmesi ile beraber birçok yeni uygulama çıkıyor ve çıkmaya devam ediyor.

Teknolojik aletlerin yani telefon, bilgisayar, tablet ve akıllı televizyon gibi teknolojik aletlerin olmazsa olmazları olan birkaç uygulama bulunmaktadır. Hatta teknolojik aletleri satın aldığımızda içinde olan bu uygulamalar, günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan birkaç tanesidir. Bu uygulamalardan bir tanesi olan Youtube; günümüzde bulunan teknolojik cihazların neredeyse olmazsa olmazı diyebiliriz.

Youtube neredeyse 16 yıl önce kurulan ve tüm dünyada sıkça kullanılan, dev sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Youtube neredeyse herkesin kullandığı bir uygulamadır.

Youtube Türk abone satın almak için buraya tıklayınız.

Oynatma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Youtube dediğimiz gibi neredeyse dünyanın en büyük uygulamalarından bir tanesidir. Youtube video izlerken birçok farklı şekilde seçenekler bulunmaktadır. Video izlerken istediğimiz videoları oynatma listesine eklemek zorunda kalıyoruz. Youtube oynatma listesi, YouTube'un içinde bulunan en iyi seçeneklerden bir tanesidir. Oynatma listesine nasıl eklendiğini merak etmekteyiz. Youtube istediğiniz videoyu oynatma listesine eklemek, her ne kadar zor gibi görünüyor olsa bile aslında çok kolay ve basittir. Youtube oynatma listesi nasıl yapılır?

 • İlk öncelikle YouTube'a giriş yapıyoruz. Youtube girdikten sonra karşımıza ana sayfa çıkmaktadır. 2. Ana sayfadan örnek olarak bir video seçiyoruz ve videoya tıklıyoruz.
 • Videonun altında bulunan kaydet seçeneğine tıklıyoruz. Videomuz "daha sonra izle" adı verilen oynatma listesine otomatik olarak eklenmektedir.
 • Orada bulunan "yeni oynatma listesi" adlı seçeneği seçiyoruz ve oynatma listesine istediğimiz adı veriyoruz ve oluştur yazan yere tıklıyoruz.
 • Videomuz adını verdiğimiz oynatma listesine direkt olarak eklenmiş bulunmaktadır.

​​​​​​Oynatma listesi yapmak, her ne kadar zor oluyormuş gibi gözükse de dediğimiz gibi kolay oluyor.

Oynatma Listesinde Bulunan Video Nasıl İzlenir?

Oynatma listesi nasıl oluşturulduğunu söylemiştik. Oynatma listesine eklediğimiz bir videoyu istediğimiz zaman, daha hızlı ve kolay bir şekilde izleyebiliriz.

Peki, oynatma Listesinde bulunan videoyu nasıl izleyebiliriz;

 • İlk öncelikle Youtube'u açıyoruz. Youtube'u açtıktan sonra karşımıza gelen ana sayfanın en altında bulunan kitaplık butonuna tıklıyoruz.
 • Kitaplık kısmına geldiğimizde karşımıza çıkan oynatma listeleri bölümünden adını verdiğimiz oynatma listesine tıklıyoruz.
 • Orada oynatma listesine eklediğimiz videoların istediğimiz birini seçerek izleyebiliriz.

Oynatma Listesinde bulunan videoda bu kadar kolay ve basit bir şekilde izlenmektedir. Sizlerde bunlar ile kolay bir şekilde oynatma listesi açıp video izleyebilirsiniz.

Oynatma Listesine Video Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Bildiğimiz gibi oynatma listesi YouTube'da olan en iyi seçeneklerden birisidir. Oynatma listesinin nasıl kurulduğunu ve kullanıldığı belirtmiştik. Youtube'da oynatma listesi oluşturmanın birçok farklı avantajları vardır.

Bu avantajlardan bir kaç tanesi şu şekildedir;

 • İstediğimiz videolara daha hızlı erişebilmek
 • Ana sayfada gördüğümüz bir videoyu hemen izleyemiyorsak sonra izleyebilmek
 • İstediğimiz müzikleri ekleyerek müzik listesi oluşturmak
 • Müzikleri oynatma listesinden otomatik oynatmaya alıp, hepsini kolayca dinleyebilmek
 • İzlediğimiz bir videoyu izlerken işimiz çıktığı zaman, oynatma listesine ekleyerek bir daha uygulamayı açtığımız taktirde kolayca erişebilmek
 • Bebeklere ya da çocuklara özel oynatma listesi oluşturarak, onların sevdiği videoları sürekli izlemesini sağlamak
 • Beğendiğimiz videolara bakarak, beğendiğiniz videoları hızlıca bulup izlemek

Gibi birçok farklı avantajları bulunmaktadır. Oynatma listesini Youtube'da bulunan birçok kullanıcı aktif olarak kullanmaktadır. Sizde YouTube'da video, müzik, film, dizi vb. şeyler izliyorsanız oynatma listesini kullanarak, hızlıca videolara erişebilirsiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce