Youtube Kapak Fotoğrafı Nasıl Eklenir?
 15 Şubat 2021   Esosyal

Youtube Kapak Fotoğrafı Nasıl Eklenir?

Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi olan Youtube, birçok kişiye ek gelir kapısı ya da yeni bir kapısı açmaktadır. Youtube, belirli nitelikleri karşılayan tüm kanallara para kazanma imkanı vermektedir ve kanal sahipleri kanalları üzerinden binlerce liralar kazanabilmektedir. Hiç şüphesiz açılan Youtube kanallarını öne çıkaran husus, kanalların ne kadar gösterişli olduğudur.

Youtube kanallarını gösterişli hale getiren hususlar videolardır ve bu videoların yanı sıra Youtube kanalına eklenmiş olan resimlerdir. Kişiler, bu resimler ile kanallarını daha ilgi çekici veya dikkat çekici hale getirebilmektedirler. Hazırlanan Youtube kanal kapak fotoğraflarının, kanalı yansıtması çok önemli bir noktadır.

Youtube kanallarına abone ve izlenme çekmek isteyen kişilerin, oldukça gösterişli ve dikkat çekici kapak fotoğrafları hazırlamaları gerekmektedir. Aboneler ve izleyiciler genellikle dikkat çeken kapak fotoğraflarına göre kanallara giriş yapmaktadırlar.

Youtube abone satın almak için buraya tıklayın.

Youtube Kapak Fotoğrafı Özellikleri

Youtube, tüm dünyaya hizmet eden bir video paylaşım sitesi olmasından dolayı kanallara yüklenen fotoğraflara da titiz bir şekilde yaklaşmaktadır. Youtube, belirli şartlar ve özellikleri taşıyan kapak fotoğraflarını kabul etmektedir. Ancak bu özellikleri taşımayan resimleri kabul etmemektedir.

Youtube kapak fotoğrafında olması gereken özellikler şu şekildedir;

  • Pornografi veya çıplaklık içermeyecek.
  • Çocuk istismarı veya şiddet içermeyecek.
  • Terör, uyuşturucu ve silahlar içermeyecek.
  • Kapak fotoğrafının en fazla boyutu 6 MB olmalı.
  • Kapak fotoğrafının piksel çözünürlüğü, 2048x1152 olmalı.

Bu özellikleri taşıyan kapak fotoğrafları, Youtube tarafından kabul edilmektedir. Eğer bu özellikleri fotoğraflar taşımıyor ise otomatik olarak sistemden kaldırılır.

Kapak Fotoğrafı Nasıl Eklenir?

Youtube kullanıcısı olan kişiler, Youtube sitesinde yer alan kanallarına kapak fotoğrafının nasıl ekleneceğini merak etmektedir. Bu yönde çeşitli araştırmalar yapan kanal sahipleri, kafalarındaki sorulara uygun bir cevap verememektedir. Youtube kapak fotoğrafı ekleme işlemi oldukça kolay bir işlem olmakla beraber sadece saniyeler içerisinde gerçekleşmektedir. En fazla 2 saniye içerisinde kapak fotoğrafı Youtube kanalına eklenebilmektedir.

Kişiler tarafından merak edilen Youtube kapak fotoğrafı nasıl eklenir sorusunun cevabı ise oldukça kısadır. Öncelik olarak kişiler, Youtube hesaplarına girer ve kanallarına giriş yaparlar. Daha sonra ise profil fotoğrafına tıklayarak açılan bölüme ulaşırlar. İlgi bölümde kapak resmini seçen kullanıcılar, 2 saniye içerisinde kapak fotoğrafını değiştirmektedir. Bu işlemi yaparken Youtube tarafından belirlenen şartlarında fotoğrafta karşılanması gerekmektedir.

Kapak Fotoğrafı Değiştirme

Youtube kapak fotoğrafı ekleme ile ilgili sorulan sorulardan bir tanesi de kapak fotoğrafının nasıl değiştirildiği yönünde oluyor. Youtube kapak fotoğrafı değiştirme işlemi de oldukça kolay bir işlemdir. Youtube kullanıcıları kapak fotoğrafını değiştirmek istedikleri zaman aynı kanala kapak fotoğrafı ekler gibi işlemler yapmalıdır. Öncelikle kanala giriş yapılır ve profil resmine tıklanır. Açılan bölümde kapak fotoğrafı seçilir ve kapak fotoğrafı değiştirilir. Oldukça basit bir işlemdir ve bu işlemde kısa sürede gerçekleşmektedir.

Youtube Profil Fotoğrafı Değişimi

Youtube profil fotoğrafı ekleme işlemi, kanal sahiplerinin merakları arasında yerini alıyor. Youtube kullanıcıları, kanallarına yeni bir resim eklemek ya da mevcut profil fotoğrafını değiştirmek isterler. Kişiler, Youtube kanallarına giriş yaparak profil fotoğrafına tıklarlar. Sistem tarafından otomatik olarak atılan bölümden, profil fotoğrafı seçilir.

Bu seçilen bölümden hem profil fotoğrafı ekleme hem de profil fotoğrafı değiştirme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Youtube kanal profil resmi değiştirme işlemi de oldukça basit bir işlem olmaktadır. Kişiler bu işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleştirerek, isteklerine rahatça ulaşabilmektedirler. Youtube tüm kullanıcılarına her zaman kolaylıklar sağlayan ve tüm kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik olarak hareket eden bir sitedir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce