Youtube Kanal İsmi Nasıl Değiştirilir?
 21 Ocak 2021   Esosyal

Youtube Kanal İsmi Nasıl Değiştirilir?

Sosyal medya platformlarından biri olarak bilinen Youtube her geçen gün daha fazla sayıda kişinin zaman geçirdiği bir alan oluyor. Özellikle video izlemek isteyenlerin ilk tercihi haklı olarak Youtube oluyor. Daha çok video paylaşım platformu olarak bilinen Youtube da her geçen gün yeni bir özellik ortaya çıkıyor. Son zamanlarda Youtube üzerinden maddi kazanç sağlayan kişilerin sayısının artması bu platforma olan ilgiyi daha da arttırıyor. Youtube kanalı açıp video çekerek paylaşan pek çok kişi bulunuyor. Hatta bu kişiler dünyanın her yerinden insanlar oluyor. Kısacası bu kadar geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Youtube da kendine yer bulmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Youtube abone satın almak için tıklayın.

Youtube Kanalı Nedir?

Youtube video paylaşımı yapmak isteyen pek çok kişi için oldukça önemli bir sosyal medya alanı oluyor. Youtube kanalının ne olduğu konusunda günümüzde pek çok kişi tarafından biliniyor. Youtube kanalının ne olduğu kısmına kısaca değinmek gerekirse istediğiniz konuda video ile anlatım ve paylaşım yapmanızı sağlayan şey olarak ifade edilebilir. Günümüzde Youtube da kanal açmak son derece kolaydır. Bu nedenle Youtube kanalı açan kişi sayısı da bir o kadar da fazla oluyor. Eğer sizde video şeklinde sosyal medyada paylaşım yapmak isterseniz bunun için en doğru alan Youtube oluyor. Bu konuda ilk yapmanız gereken ise bir Youtube kanalı açmak olmalıdır. Daha sonra ise istediğiniz içerikte kanalınızda video paylaşabilirsiniz.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Günümüzde sosyal medyada zaman geçiren kişilerin sayısı oldukça fazladır. Özellikle sosyal medya platformlarında gelir elde edip tanınmak isteyen kişilerin ise ilk tercihi doğal olarak bir Youtube kanalı açmak oluyor. Youtube kanalı açmak her ne kadar pek çok kişinin bildiği bir şey olsa da bir Youtube kanalı açmanın aşamalarını bilmeyen kişilerde bulunuyor. Youtube kanalınızı açmak için ilk olarak yapmanız gereken Youtube da bulunan hesap kısmına size ve açmak istediğiniz kanala ait bilgileri girmeniz gerekiyor. Daha sonra kanalın adını, profil resmini ve içeriği hakkındaki bilgileri ekleyip bir Youtube kanalı açabilirsiniz. İşte Youtube kanalı açmak bu kadar bu kadar kolaydır.

Youtube Kanal Adını Değiştirme

Youtube çeşitli nedenlere bağlı olarak var olan kanalınızın adını değiştirip aynı kanalı farklı bir kullanıcı adıyla kullanmak isterseniz ilk olarak hangi adımları izleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

Kanalınızın adını değiştirmek için yapmanız gereken şeyler şunlardır:

  • Profil resminin olduğu kısma tıklayın
  • Hesaplar kısmından hesabınızı seçin
  • Kanalınızın sağ kısmındaki Ayarlar kısmını seçin
  • Ayarlardan Düzenle kısmını seçin
  • Yeni adınızı girip tamam deyin

Youtube kanalınızın ismini değiştirmek istiyorsanız yapmanız gereken şeyler sadece bunlardır. Yukarıdaki maddelerde yer alan adımları takip ederek kanalınızı farklı bir adla oluşturabilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda var, önceden yayınladıkların kanalınızda kalmaya devam eder. Bu şekilde sadece kanalınızın ismi değişmiş oluyor.

Youtube’da Kanal Adının Önemi

Sosyal medya platformlarının hepsinde hesabınızın ismi son derece önemlidir. İnsanların aklına gelen ilk şey hesabınızın ismi olacağı için paylaşımlarınıza ve içeriğinize uygun olan bir kanal ismi seçmeniz gerekiyor. Eğer var olan Youtube kanalınızı farklı bir içeriğe çevirmek isterseniz kanalınızın eski adını kullanmanız pek uygun olmaz. Bu nedenle yeni içeriğinizle uygun orijinal bir kanal adı bulup kanalınızın adını değiştirmeniz gerekiyor. Kanal adı her ne kadar önemli gibi görünmese de aslında çağrışım açısından son derece önemlidir. Ayrıca Youtube arama kısmında kanal adınızla aranacağınız için bu konuda özenli davranmaya önem vermelisiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce