Youtube Etiket Nasıl Eklenir?
 06 Şubat 2021   Esosyal

Youtube Etiket Nasıl Eklenir?

Youtube üzerinde çok fazla vakit geçirilmektedir. İçerisinde çok fazla video yer almaktadır. Bu videolar, şarkı ya da öğretici videolar olabilmektedir. Tatildeyken, işten dönerken ya da işe giderken Youtube üzerinden video izlenebilmektedir. Youtube üzerinde aranan videoların kolayca bulunabilmesini etiketler sağlamaktadır. Youtube etiketi, aradığınız video için en iyi sonuçları vermektedir. Bunun için etiket kullanımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Youtube etiketi ekleyebilmek için ilk olarak Youtube Studio'ya giriş yapılır. Sağ üst köşede yer alan OLUŞTUR kısmına tıklanır ve Video Yükle işaretlenir. Yüklenecek olan dosya seçilir. Yükleme akışında yer alan Diğer Seçenekler alanından etiket eklenebilmektedir. Yazılacak olan etiketin videoyla ilgili olması, kolay bulunmasını sağlamaktadır.

Youtube abone satın almak için buraya tıklayın.

Bir Youtube Videosu İçin Kaç Etiket Eklenmelidir?

Paylaşacağınız videonuzun eksiksiz ve doğru olmasını istiyorsanız, bu kullanacağınız etiket sayısıyla da ilgilidir. Yeterli sayıda olması gerektiği kadar uygun olanların kullanılması da çok önemlidir. Videolarınızla alakalı olan etiket sayısı maksimum olarak beş tane olabilmektedir. Alakasız etiket ya da yanlış yönlendirmeler spam almanıza neden olabilmektedir. Bu nedenle etiket sayısı kadar, doğru etiket kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Buna dikkat etmemeniz videolarınızın kaldırılmasına da neden olabilmektedir. İlk defa video paylaşımı yapacaksanız profesyonel yardım alabilirsiniz. Çünkü yanlış deneyim yaparsanız, olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için gerekirse etiket oluşturucu da kullanabilirsiniz. Bu sizin videonuzla en alakalı etiketleri sunmaktadır. Sizde bu sayede spam alma riskinden kurtulabilirsiniz.

Youtube Videosu İçin Hangi Etiketler Kullanılmalıdır?

Youtube videosu için kullanılması gereken etiketleri, eklemiş olduğunuz videoya göre belirlemeniz gerekmektedir. Kullanılan etiketler videoyla ilgili olmalıdır. Aksi takdirde videoya spam yenilebilmektedir. Bunun için doğru etiket seçilmelidir. Geniş kapsamlı etiket kullanımı ve videoyla alakalı etiketlerle istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Kullandığınız etiket videonun tamamını ilgilendirmelidir. Bunları sağladığınız takdirde doğru etiket kullanımını yapmış olursunuz. Kullanmış olduğunuz etiketlerin SEO açısından da uygun olması gerekmektedir. Bunu kendiniz sağlayamıyorsanız yardım alabilirsiniz.

Youtube Etiket Oluşturucu Nasıl Kullanılır?

Youtube videolarınız için doğru etiketleri kullanamıyorsanız bunun için etiket oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Etiket oluşturucu sayesinde videonuz için en uygun olan etiketi bulabilirsiniz. Bu özellikle SEO uyumlu etiket kullanmanızı sağlamaktadır. Uygulama sayesinde en uygun olan etiketlere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bunun için ilk olarak www.ytubetool.com sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Daha sonra videonuzun URL'sini en üst kısımda yer alan kısma yapıştırmanız gerekmektedir. Etiketleri bul butonuna basıldıktan sonra, videonuzla alakalı olan kullanılabilecek tüm etiketler gelmektedir. Buradan istediklerinizi seçebilirsiniz. Etiketleri alarak kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde oluşturmuş olduğunuz videolarda daha fazla izlenme sayısına ulaşabilirsiniz. Eğer ki videonuza uygun SEO uyumlu etiket bulmakta zorlanıyorsanız etiket oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

 

Youtube Etiketi Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Youtube etiketleri videonun izlenmesi sağlasa da baştan savma bir şekilde etiket eklenmemelidir. Etiketleri eklerken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 

- Geniş anahtar kelime kullanımı yapılmalı ve video içeriğiyle ilgili etiketler tercih edilmelidir.

- En etkili ve en eksiksiz olacak şekilde etiketlerin kullanımına dikkat edilmelidir.

- Kullanılan video etiketlerinin yeni güncellemelerle eşleşecek şekillerde olması gerekmektedir.

- Etiket kullanırken başlığa uygun olan etiketler seçilmesi gerekmektedir.

- Eskiden paylaştığınız videolarınız varsa bunları etiketlerini de düzenlemeniz gerekmektedir. Bu özellik bilgisayardan olduğu gibi mobilden de yapılabilmektedir.

- Birden fazla kelime içeren etiketler için tırnak işaretinin kullanılması gerekmektedir. Bu konulara dikkat edilerek oluşturulan etiketler daha başarılı olmaktadır. Dolayısıyla videolarda çok fazla kişiye ulaşmaktadır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce