Youtube Dönüştürücü Nedir?
 06 Şubat 2021   Esosyal

Youtube Dönüştürücü Nedir?

Youtube, hepimizin bildiği ve kullandığı, içerisinde her türlü içeriği, her konu hakkında bilgilendirici videoların bulunduğu ve herkesin izleyebileceği, her insanın zevkine göre pek çok video bulunduran bir platform. Aynı zamanda dinlemek istediğimiz tüm ama tüm müzikler de bu platform üzerinden yayınlanıyor. Ancak Youtube hem internet gerektiren hem de telefon ekranını sürekli açık tutmayı gerektiren bir uygulama olduğu için bazılarımız açısından pek kullanışlı olmuyor. İşte bu gibi durumlarda karşımıza Youtube dönüştürücüler çıkıyor.

Youtube abone satın almak için hemen buraya tıkla.

Youtube Dönüştürücü Nasıl Çalışır?

İnternette bulunan Youtube Dönüştürücü sistemleri, hem yazılımsal olarak hem de online bir şekilde Youtube üzerinden izlediğiniz videoların ya da dinlediğiniz şarkıların sizin istediğiniz formattaki haline dönüşmesine olanak sağlıyor. Yani eğer sadece ses olarak indirmek istiyorsanız mp3 dönüştürücü sitelerine girerek videonuzu veya müziğinizi sadece bir ses dosyası olarak telefonlarınıza, bilgisayarlarınıza indirebiliyorsunuz. Bu şekilde dosyanızı indirdikten sonra artık o video veya müziği dinlemek için internete ihtiyacınız kalmıyor.

Tabii videonuzu sadece ses dosyası olarak değil olduğu gibi bir video halinde indirmenizi ve daha sonra internetiniz olmadığı bir anda izlemenizi sağlayan internet siteleri de var. Bu Youtube dönüştürücü sistemlerini pek çok müzik dinleyicisi oldukça aktif bir şekilde kullanıyor. Çünkü Youtube dönüştürücü siteleri müzik dinleyicilerine ve aynı zamanda video izleyicilerine pek çok açıdan kolaylık ve rahatlık sağlayan sitelerdir.

Bu sitelerin kolaylık ve rahatlık sağlıyor olma sebepleri:

  • Telefonunuzda veya bilgisayarınızda internet bağlantısı olmadan bile, Youtube dönüştürücü sitelerinden indirdiğiniz videonuzu veya müziğinizi rahatlıkla dinleyebilirsiniz.
  • Telefonunuzda internet varsa bile Youtube üzerinden müzik dinlerken ekranı açık tutmak, telefonu cebinize veya çantanıza koyarken size zorluk çıkarıyor olabilir. Şarkılarınızı telefonunuza indirdikten sonra ekranınızı kilitli tutarak bile şarkılarınızı rahatlıkla dinleyebilirsiniz.
  • Telefonunuza yaptığınız internet paketinizi 1 şarkıyı defalarca dinleyerek bitirmek yerine 1 kere indirerek bir daha internet kullanımı yapmadan istediğiniz kadar dinleyebilirsiniz.
  • Youtube uygulaması üzerinden müzik dinlemek veya video izlemek oldukça şarj tüketen bir şey. Bu yüzden videolarınızı veya şarkılarınızı telefonunuza indirerek, internetinizden ve aynı zamanda şarjınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Youtube Dönüştürücü Nasıl Kullanılır?

Youtube dönüştürücü sistemlerini kullanmak ve rahatça şarkınızı dinlemek, videonuzu izlemek için takip etmeniz gereken bazı adımlar var. Bunlardan birincisi, Youtube internet sitesine girmek. Youtube internet sitesine girdikten sonra izlemek istediğiniz videoyu veya dinlemek istediğiniz şarkıyı Youtube arama çubuğuna yazın ve açın. Açtığınız şarkı veya video başladıktan sonra ekranın en üst tarafındaki Google arama çubuğunda o video veya şarkının bir linki çıkıyor. Bu linki kopyalamalısınız. Linki kopyaladıktan sonra Youtube sitesini kapatmadan yeni bir yan sekme açarak Youtube dönüştürücü sitesine girmeniz gerekiyor. Eğer şarkı indirecekseniz ve mp3 formatında indirmek istiyorsanız arama motoruna Youtube mp3 dönüştürücü yazarak çıkan sitelerden birisine girebilirsiniz.

Girdiğiniz Youtube dönüştürücü sitesinin ekranında, az önce sevdiğiniz ve indirmek istediğiniz şarkının kopyalamış olduğunuz linkini yapıştırmanız gereken bir çubuk var. Linki oraya yapıştırdıktan sonra çubuğun yanındaki "dönüştür" butonuna basmanız gerekecek. İnternet hızınıza göre birkaç dakika veya birkaç saniye bekledikten sonra videonuz veya şarkınız artık sizin istediğiniz formata dönüşmüş olacak.

Şimdi yapmanız gereken şey Youtube dönüştürücü sitesinde çıkan indir butonuna tıklayarak dosyanızı indirmek. Dosyanız indikten sonra, bilgisayar veya akıllı telefonunuzun indirilenler kısmında bulabilirsiniz. İnternetsiz bir şekilde istediğiniz kadar şarkı dinleyebilir ve istediğiniz kadar video izleyebilirsiniz. Bu yöntem pek çok kişi tarafından tercih edilen bir yöntem.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce