Youtube Abone Nasıl Arttırılır?
 26 Aralık 2020   Esosyal

Youtube Abone Nasıl Arttırılır?

Youtube’da bir kanal açtınız ve videolar paylaşmaya başladınız. Bunun ardından sizde de olduğu gibi herkesin aklında ilk soru ‘’abone sayısı nasıl arttırılır’’ oluyor. Yaptığınız videoları daha çok insan görsün istiyorsanız mutlaka abone sayınızı arttırmanız gerekiyor. Abone sayısını arttırma işi zaman ve emek isteyen bir iş. Bu işe odaklanırsanız mutlaka başaracaksınız.

► Youtube Abone Satın Almak İçin Tıklayın.

Youtube abone sayısını artırma yollarını sıralayacak olursak şöyle bir şey elde ederiz;

  • Düzenli paylaşım en etkili yollardan biridir.
  • Düzenli paylaşımın yanında videolarınız nitelikli ve izlenilebilir olmalıdır.
  • Video içine koyacağız beğen ve abone ol butonları oldukça etkilidir.
  • Kanal bilgilerini ve video bilgilerini doğru ve tam doldurmak önemlidir.
  • Başlık videonuzun görünen ilk yüzüdür. Etkili bir başlık videonuza tıklanma getirir. Bu da abone sayınıza etki eder.
  • Sevdiğiniz ve iyi bildiğiniz konularda içerik oluşturma abone sayınızı arttıracaktır.
  • Bütçeniz varsa reklam videosu çekip Youtube’a reklam vermek daha fazla sayıda insana ulaşmanızı sağlar.
  • Sizinle yorum vasıtasıyla iletişime geçen insanlara kısa zamanda cevap vermeniz abone sayınızı arttırır.
  • İzleyicilerinizden gelen yorumları dikkate alma abone sayınızı etkiler.

1- Düzenli Paylaşın

Belki de en önemli konu düzenli paylaşım yapabilmektir. Eğer düzenli bir paylaşım şekliniz yoksa abone kazanmayı geçtim var olanları bile kaybedebilirsiniz. Youtube’un sizi öne çıkarması için kanalınızın aktif gözükmesi gerekiyor. Bu aktif gözükme size abone kazandırıyor. Size abone olan kişiler sizden düzenli videolar bekliyorlar. Eğer videolarınızı düzenli yüklemezseniz abonelikten çıkabiliyorlar.

2- Paylaşımda Nitelik

Düzenli paylaşım ardından en önemli konu videolarınızın niteliğidir. Youtube’da nicel nitel dengesi vardır. Hem videolarınız nitelikli olmalıdır hem de bu nitelikli videolar sıklıkla paylaşılmalıdır. Bu dengeyi tutturursanız abone sayınızda artış olacaktır. Bunun yerine sadece nicele takılır, yüzlerce niteliksiz, izlenemeyecek video paylaşırsanız hem izlenmeniz düşer hem de aboneniz.

3- Video Düzenlemeleri

Video düzenlemeleri oldukça önemlidir. Videolarınıza yaptığınız iyi bir kurgu, iyi bir ses ayarı ve iyi bir görüntü kalitesi hem izlenmenizi arttırır hem de abone sayınızı. Kötü kurgulu, kalitesi düşük videolar izlenmeyeceği gibi abone sayısı da arttırmaz.

Videolarınız arasına koyduğunuz beğen ve abone ol butonları oldukça etkilidir. Bu butonları koyduktan sonra aradaki farkı hissedeceksiniz.

4- Kanal ve Video Bilgilerini Doldurma

Kanalınızdaki Bio’yu eksiksiz ve kısa olmayacak şekilde doğru bilgilerle doldurmalısınız. Aynı şekilde videolarınızın bilgilerini ve açıklamalarını da eksiksiz ve kısa olmayacak şekilde doğru bilgilerle doldurmalısınız. Video bilgilerinizde içerikle ilgili yanlış bilgiler verirseniz, videonuzun izlenmesi düştüğü gibi abone sayınız da düşecektir.

5- Etkili Başlıklar

Başlık videonuzun ilk görülen şeyidir. Bunun için doğru ve etkili başlık çok önemlidir. Burada başka bir önemli konu ise başlıkta taahhüt ettiğiniz şeyin videoda yer alması. Başlığa çok çarpıcı ama video içeriğinde olmayan bir şey yazarsanız belki anlık tıklanma kazanabilirsiniz ama kesinlikle abone kaybedersiniz.

6- İçerik Oluşturma

İçerik oluştururken hâkim olduğunuz, sevdiğiniz ve eğlendiğiniz bir konu üzerinden oluşturmalısınız. Eğer hiç bilmediğiniz bir konu üzerinden içerik oluşturmaya çalışırsanız abone sayınızda mutlaka düşüş olacaktır.

7- Reklam Videosu

Eğer bütçeniz varsa kanalınızı tanıtan bir video hazırlayın. Bu video kanalınız hakkında, çektiğiniz videolar hakkından bilgiler versin. Ardından videoya Youtube reklamı verin. Bu reklam sayesinde daha çok insana kısa zamanda erişebileceksiniz.

8- Hızlı İletişim

Yorum yoluyla sizinle iletişime geçen takipçilerinize mutlaka cevap verin. Hatta sadece cevap vermek yetmez bu cevabı bir de hızlı vermeniz gerekir. Eğer iletişiminiz hızlı olursa abone sayınızda artış olacaktır.

9- İnteraktif Olmak

Sizi takip edenlerle interaktif halde kalın. Onlardan tavsiyeler isteyin ve uyabileceklerinize uyun. Bu şekilde takipçileriniz kanalınıza karşı aidiyet hissedecekler ve abone olacaklar.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce