Twitter'da Nasıl Fenomen Olunur?
 25 Şubat 2020   Esosyal

Twitter'da Nasıl Fenomen Olunur?

Twitter herkesin kullanmadığı fakat gündemi takip edebileceğiniz ve gündemi yönlendiren bir sosyal platform. Bu sebeple Twitter oldukça büyük bir öneme sahip. İnsanların görüşlerini belirtebildiği, yazı halinde içerik paylaşabildiği bir platform olan Twitter, günümüzde ortaya çıkan fenomenlerin de atası konumunda. Twitter’daki fenomenler hızla tüm platformlara yayılıyor ve Türkiye’de herkesin konuştuğu şeyler haline geliyorlar. Böyle bir platformda öne çıkmak ise zorlu ama birçoğumuzun istediği bir şey.

Twitter Kullanımı

Bu sosyal platformda öne çıkmak diğer platformlara göre daha zor olsa da, yazdığınız yazıların ve paylaştığınız içeriklerin bir anda patlaması gibi bir olasılık var. Tek tweetinizden binlerce fav alarak popüler bir şahıs haline gelmeniz an meselesi olabiliyor. Peki bunu nasıl başarabiliriz?

Aktif Olun

Twitter’da her gün yazı yazmaya özen gösterin. Gündemi takip edin, gündem hakkında yazılar paylaşın. Fakat her yol mubahtır demeyeceğiz çünkü yazdığınız kötü bir kelime sizi hapse kadar götürebilir. Kendinize bir konsept belirleyin. Moda hakkında yazabilirsiniz, oyunlar hakkında yazabilirsiniz, ya da sadece gündemi takip edip kendinizle ilgili şeyler de paylaşabilirsiniz.

twitter fenomeni nasıl olunur

Mention ve Hastag

Trend topic konuları sürekli takip edin. Bu konular hakkında yazılar paylaşmaya çalışın ve yazdığınız yazıların sonunda hastag ekleyin. Bu hastagler trend topic hastagleri olursa daha çok kişiye erişirsiniz. Bunun yanında kendinize arkadaşlar edinin ve onların tweetlerine cevap yazın. Popüler kişilerle yazışmanız sizin de hızlı yükselmenizi sağlayacaktır.

İstatistikleri Takip Edin

Bir gönderi paylaştığınızda o gönderinin ne kadar kişi tarafından görüntülendiğini, beğenildiğini ve retweet edildiğini görmeniz mümkün. Bu istatistikleri düzenli olarak takip edin ve en fazla görüntülenme alanların üzerine gitmeye çalışın. Ayrıca etkileşim alan içerikleriniz olmaya başladıysa doğru yolda olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Fotoğraf ve Video Önemi

Twitter her ne kadar yazı odaklı bir sosyal platform olsa da insanlar görselliğe oldukça önem verdiği için fotoğraf ve video paylaşabiliyorsunuz. Ve bu tür gönderiler çoğunlukla daha fazla etkileşim alır. Bu sebeple her tweet için olmasa da, bazı tweetlerinize fotoğraf ve video eklemeyi unutmayın.

Bu basit işlemleri düzenli ve kararlı bir şekilde uygularsanız popüler olmanız kaçınılmaz bir hale gelecektir. Twitter platformunda popüler olmak her ne kadar zor olsa da, bir o kadar da kolay diyebiliriz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce