Twitter Trol Nedir?
 07 Şubat 2021   Esosyal

Twitter Trol Nedir?

Sosyal medya kullanımının devamlı olarak arttığı biliniyor. Ancak sosyal medya kullanan kişiler sadece tek bir uygulamada aktif olmuyor. Pek çok sosyal medya kullanıcısının birkaç farklı sosyal medya alanında hesabı bulunuyor. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter mecrasında da pek çok kişi bulunuyor. Daha çok yazılı olarak görüşlerini aktarmaktan hoşlanan kişilerin Twitter kullandıkları ifade ediliyor.

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok sevilen ve düzenli olarak kullanılan alanlardan biri de Twitter oluyor. Twitter da aktif olarak bulunan gerçek hesabı sahibi kişiler kadar hatta onlardan daha fazla olduklarını bile belirten açıklamalar bulunan troller bulunuyor. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte bu alanda kullanılan kelimelerde dilimizde yer ediniyor.

Trol kelimesinin aslında yabancı kökenli olduğunu duyar duymaz pek çok kişi hemen anlıyor. Trol kelimesinin en çok kullanıldığı sosyal medya uygulamasının Twitter olduğu biliniyor. Hatta pek çok Twitter kullanıcısı troller yüzünden Twitter da görüşlerini istediği gibi ifade edememekten yakınıyor.

Twitter takipçi satın almak için tıklayın.

Twitter Nedir?

Sosyal medya denilince ilk akla gelen uygulamalardan biri de normal olarak Twitter oluyor. Çeşitli alanlardaki görüşlerini ifade etmek isteyen pek çok kişinin ilk tercihi Twitter oluyor. Twitter kullanıcıları daha çok genç ve araştıran bir kitle olarak kabul edilse de pek çok farklı yaştan ve çevreden kişilerde Twitter da oldukça severek zaman geçiriyor. Twitter da görüşlerinizi ifade etmek için 140 karakter kullanma zorunluluğunuzun olduğu biliniyor. Ayrıca Twitter da sadece yazılarınızı değil fotoğraf ve videolarda paylaşabiliyorsunuz.

Trol Nedir?

Aslında troll olarak yazılan ve bilinen bu kelime dilimize trol olarak geçiş yapıyor. Sosyal medya argosunda yer alan kelimelerin başında yer alan bu kelimeyi pek çok kişi anlamını bilmeden bile kullanıyor. Sosyal medya kullanımının bu denli fazla olması sosyal medyada yer alan kelimelerinde dilimize girmesine neden oluyor. Trol kelimesinin anlamını açıklamak aslında son derece kolay oluyor. Bu kelime özellikle Twitter da bulunan pek çok kişinin korkulu rüyası olarak lanse ediliyor. Trol demek sahta hesaplardan paylaşım yapan kişi olarak sosyal medya literatüründe yer alıyor. Ayrıca devamlı olarak size zıt olan görüşlerde paylaşım yaparak görüşlerinizi etkileyip değiştirmeye çalıştıkları ve bu konuda oldukça bıktırıcı bir yol izledikleri de biliniyor. Daha çok Twitter da var olan bu trol hesaplar pek çok kişinin bu uygulamayı kullanmak istememesine bile neden oluyor.

Troller Neler Yapıyor?

Troller hakkında bilinen bilgilerin neredeyse tamamı oldukça kötü oluyor. Trol olarak sosyal medya hesapları açan ya da yöneten kişilerin sayısının her geçen gün arttığı biliniyor. Bu konuda birtakım çalışmalar yapılsa da ne yazık ki trollerin önüne geçilemiyor.

En çok Twitter da aktif olan trollerin yaptıkları şeylerden bazıları şunlardır:

  • Sürekli sizi etiketleyerek paylaşım yapmak
  • Sayfanıza kötü ve çirkin yorumlarda bulunmak
  • Paylaşımlarınıza kötü yorumlarda bulunmak
  • Görüşlerini size dayatmaya çalışmak

Bu maddelerde yer alan şeylerin hepsi trollerin yaptıklarının sadece birkaçıdır. Ayrıca troller sadece Twitter da değil pek çok farklı sosyal medya araçlarında da varlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar.

Trol Hesaplar Nasıl Anlaşılır?

Bir hesabın trol olduğunu anlamak son derece kolaydır. Eğer o hesap devamlı olarak belli başlı kişilere kötü yorumlar ya da mesajlar atıyorsa ve sürekli olarak sosyal medya da birtakım paylaşımlar yapıyorsa o hesabın trol olma olasılığı son derece fazladır. Bunların dışında hesabını kendi adı ve soyadı yerine farklı bir ad ve görselle oluşturması da trol olduğunu gösteren şeyler arasında bulunuyor.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce