Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?
 27 Ocak 2021   Esosyal

Twitter Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter platformunda gönderilen tweet'ler üzerinde daha sonradan silme işlemleri yapılabiliyor. Uzun zamandan bu yana Twitter'ın aktif kullanıcısı olan kişilerin tweet sayısı fazla olduğu için, tüm tweet'lerin silinmesi sorun oluşturacaktır. Twitter uygulamasında şu an için bütün tweet'leri toplu olarak silme özelliği bulunmuyor. Twitter'ın uygun gördüğü kurallara göre atılan her tweet, özel olarak silinebiliyor. Söz konusu tweet'in üzerine gelerek silme butonundan işlem yapabiliyorsunuz. Attığı tweet'leri toplu olarak silmek isteyen kişilerin ise, bu işlem için özel olarak üretilen uygulamaları kullanması gerekiyor.

► Twitter Türk takipçi satın almak için tıklayın.

Twitter Toplu Tweet Silme Uygulamaları Nelerdir?

Twitter platformunda atılan tweet'leri silmek için özel olarak üretilen bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamaları kullanarak tweet'leri otomatik olarak toplu şekilde silebilirsiniz.

Söz konusu tweet silme uygulamalarından bazıları şunlardır:

  • Twit Wipe
  • Tweet Eraser
  • Tweet Delete

Yukarıda adı geçen uygulamaları kullanarak Twitter platformunda hesabınıza ait tüm tweet'leri tek seferde silebilirsiniz. Uygulamaları kullanmak için herhangi bir indirme yapmanız da gerekmiyor. Tarayıcı üzerinden uygulama sitesine bağlandıktan sonra, hesabınız ile giriş yaptıktan sonra tweet'leri otomatik olarak toplu silebilirsiniz.

TweetDelete İle Toplu Tweet Silme

Twitter platformu için özel olarak hazırlanan en kullanışlı tweet silme uygulaması, TweetDelete programıdır. Bu programla tweet silmek için öncelikle tarayıcınızdan tweetdelete.net adresine giriş yapın. Sonrasında karşınıza Sign in Twitter butonu çıkıyor. Buraya tıklayarak Twitter hesabınızla giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfada Uygulamaya İzin Ver butonu gelir. Bu butona tıklayarak uygulamanın hesabınıza erişmesine izin vermeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza toplu tweet silme sayfası gelecektir. Bu bölüm İngilizce olduğu için çeviri programını kullanabilirsiniz. Açılan sayfada sizlerden tarih aralığı girmeniz istenir ve seçtiğiniz tarih aralıklarındaki tüm tweetler otomatik olarak silinir.

TweetEraser İle Toplu Tweet Silme

Twitter için hazırlanan bir diğer toplu tweet silme uygulaması ile Tweet Eraser programıdır. Bu uygulama için de yine herhangi bir indirme ya da kurulum yapmanıza gerek kalmıyor. İnternet tarayıcınız üzerinden tweeteraser.com adresine giriş yaparak toplu tweet silme yapabilirsiniz. Uygulama yine öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir. Sonrasında TweetDelete programında olduğu gibi Uygulamaya İzin Ver butonuna basarak erişime izin verebilirsiniz.

Ardından karşınıza çıkan sayfada tarih alanıyla ilgili bir kutucuk olacaktır. Bu kutucuğa silmek istediğiniz tweet'lerin tarih aralığını girerek işlem yapabilirsiniz. TweetDelete ve TwitWipe gibi uygulamalarda tweet'leri silme özelliği sınırsız şekilde belirlenmiştir. Ancak TweetEraser programında sınırsız silme özelliği bulunmuyor. Bu uygulamayı kullanarak tek seferde en fazla 350 tweet silinebiliyor.

Twitter Kodu İle Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter'da atılan tweet'leri toplu şekilde silmenin bir başka yolu da bu işlemler için özel olarak hazırlanan kodları kullanmaktır. Twitter kodlarını kullanarak hesabınıza ait tüm tweet'leri tek seferde silebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Chrome ya da Mozilla tarayıcılarından birisini kullanarak Twitter hesabınıza giriş yapın. Ardından klavyenizden F12 tuşuna basın. Bu aşamada karşınıza bir inceleme ekranı çıkar. Açılan pencereden Console sekmesine giriş yapın. Console sekmesine Twitter toplu tweet silme kodlarından birini yapıştırdığınız zaman, hesabınıza ait tüm tweet'ler otomatik olarak silinir.

Twitter için hazırlanan toplu tweet silme kodlarından bazıları şu şekildedir:

  • setInterval(function() {
  • setTimeout(function(){
  • },1000)
  • },2000)

Yukarıda geçen kodlar, Twitter platformunda toplu tweet silme için özel olarak üretilmiştir. Bu kodları Console sekmesine yapıştırdığınız zaman tüm tweet'ler otomatik olarak silinecektir. Bu kodlar Twitter hesabında herhangi bir güvenlik sorunu oluşturmaz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce