Twitter Takipçi Nasıl Arttırılır?
 30 Aralık 2020   Esosyal

Twitter Takipçi Nasıl Arttırılır?

Günümüzde her türlü sosyal medya platformunda takipçi arttırmak gündemde olan bir konu. Twitter'da son zamanlarda oldukça gündemde olan bir platform. Her türlü haber kaynaklarının paylaşımları ve firmalar, şirketler için önemlidir. Bildiğimiz üzere sosyal bir platformda başarının göstergesi ise takipçi sayısıdır diyebiliriz. Yorumlar, beğeniler, etkileşimler de oldukça etkilidir.

Twitter takipçi satın almak için buraya tıklayınız.

Twitter'da Nasıl Takipçi Arttırılır?

Twitter'da başarılı bir yerlere gelmek zaman alabilen bir süreçtir. Yaptığınız paylaşımlar size etkileşim getirisi olan paylaşımlar olmalıdır. Bu paylaşımlarda popüler olan hashtagler ve dikkat çekici hashtagler kullanılmalıdır. Böylece hedef aldığınız kitlenin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz.

Takipçi Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Takipçilerinizi arttırmak için belli adımları uygulamanız gerekir.

1. Düzenli şekilde tweet atmalısınız. Bir gün beş tweet paylaşıp diğer 1 hafta tweet paylaşımı yapmazsanız etkileşiminizi arttıramazsınız. Hesabı aktif olarak kullanmanız ve paylaşım yapmanız çok önemlidir.

2.Gönderilerinizi paylaştığınız saatlere dikkat edin. Gece çok geç saatlerde veya sabah çok erken saatlerde paylaşım yapmanız mantıklı değildir.

3.Görsel paylaşımında bulunulmalıdır. Çeşitli videolar ve görseller paylaşmalısınız. Bu takipçilerinizin dikkatini çekecektir. Sürekli aynı tarz yapılan paylaşımlar takipçilerinizin bir süre sonra sıkılmasına neden olur.

4.Hashtag kullanımı yapılmalıdır. Gönderilerinize popüler olan ve paylaşımınızla ilgisi olan etiketleri kullanarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

5. Tweetlere yanıt vermeli, retweet yapmalısınız. Bu aktifliğinizi arttırır.

6. Diğer sosyal medya platformlarında twitter hesabınızı paylaşıp takipçilerinizi oraya çekebilirsiniz. Bu oldukça etkili bir yöntemdir.

7.Tweetlerinizi çok uzun tutmayın. İnsanlar genelde daha kısa olan tweetleri okuyor ve tercih ediyor.

8.Hashtagleri gereğinden fazla kullanmanız size olumlu bir dönüş sağlamaz. Saçma bir görünüm verir.

9.Twitter için analiz uygulamaları kullanarak hesabınızda olup biteni daha detaylı ve eksiksiz görebilirsiniz. Bunun için yapılan çok fazla uygulama bulunuyor. Örneğin en çok etkileşim alan gönderilerinizi hangi saatte paylaştığınıza bakabilirsiniz. Etkileşiminizin yüksek olduğu saatleri tercih edebilirsiniz.

10.Ünlüleri takip etmeyi unutmayın. Cevap verme ihtimali yüksek olan ünlüleri takip edin sürekli etkileşim sağlayın. Yorum veya mesaj atın. Cevap verdiklerinde takipçi sayınızdaki artışa kesinlikle inanamayacaksınız.

11.Sürekli arka arkaya yaptığınız saçma paylaşımlar takipçilerinizin sizi takipten çıkarmasından başka bir işe yaramayacaktır. İçi boş olan şeyleri paylaşmaktan kaçının.

12.Sorular sorun. Takipçilerinize soracağınız ''hangi kıyafeti alsam?'' sorusu bile tweetinizin altına pek çok yorum gelecektir.

Yukarıda bahsedilen maddeler en önemli ve en çok işe yarayan yöntemlerdir. Bunları adım adım bir süre uyguladığınızda kitlenizin büyüdüğünüzü fark edeceksiniz.

Profil Tasarımının Önemi

Yaptığınız paylaşımlar kadar profilinizde kullandığınız renkler ve fotoğraflar da oldukça önemlidir. Bu nedenle kişisel profilinize önem vermeli ve özenle tasarlamalısınız. Ayrıca biyografiniz de dikkat çekici olmalıdır. Profiliniz takipçileriniz için en önemli noktadır. Ayrıca hesabınızı düzenli olarak inceleyin. Gönderilerinize gelen beğeni, etkileşim, yorumlara hakim olmalısınız. Buna göre ilerlemelisiniz. Size gelen bildirim ve mesajlara cevap vermelisiniz. Takipçilerinizle ilgili olmanız onların sizi takipte kalmasını sağlar.

Tweetlerinizde Link Kullanın

Tweetlerinizde link bulunması daha fazla kişiye ulaşmanızı ve daha çok etkileşim almanızı sağlar. Retweet oranını arttırır. Twitter hesabınız haber içerikli veya blog içerikli ise link kullanımı daha da önemlidir.

Antipatik Paylaşımlardan Uzak Durun

Twitter'da yapacağınız nefret içerikli paylaşımlar gündem olmanızı sağlayabilir. O konuyu destekleyen kişilerin desteğini alabilirsiniz. Ancak bu sadece bir kere gündem olmanızı sağlayabilir. Bu ucuz ve basit bir yöntemdir ve sürekli tekrarladığınızda kitlenizi kaybetmenize neden olur. Belli fikirler ve kişiler üzerinden yapılmaya çalışılan etkileşimler sizi yalnızca zarara uğratır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce