Twitter Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?
 06 Ocak 2021   Esosyal

Twitter Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kullanımı, her geçen gün çeşitli platformlarda olacak şekilde gerçekleşen, kitle iletişim ve haberleşme kullanımlarının başında gelir. Bu platformlar içerisinde yer alan Twitter uygulaması da; insanların birbirini takip etmesine olanak sağlayan, paylaşım yapılabilen, özellikle düşüncelerin aktarılmasında kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır.

Twitter takipçi satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İçerisinde düşüncelerin yer alması ve insanların birbirini takip etmelerine olanak sunması sonucunda ise; istenmeyen kişilerin Twitter kullanıcılarını takibe almalarına, rahatsız eden kişilerden paylaşım veya mesaj alınmasına neden olabilir.

Durum bu şekilde ilerliyor olduğu için de Twitter kullanıcıları genel olarak 'takipçi engelleme işlemi nasıl yapılır?' sorusunu sormaktadır. Engelleme işleminin nasıl yapıldığını bilmek için ise; bir takipçiyi engellemek mümkün müdür, engelleme yapmak için neler gerekir, engelleme yapmak için uygulanması gereken aşamaların gerçekleştirilmesi, gibi engelleme bilgileri öğrenilmelidir.

Twitter Takipçi Engelleme Mümkün Mü?

Twitter üzerinden insanların birbirlerine sanal olarak temas etmesine olanak sunulması sonucunda ortaya çıkabilecek sorunlar değerlendirildiği için; uygulamayı geliştiren insanlar tarafından engelleme yapılmasına olanak sunulmuştur. Ayrıca bu sosyal medya platformu üzerinden yapılacak olan engelleme yalnızca takipçiler için geçerli değildir.

Twitter platform geliştiricileri tarafından düzenlenen ve insanların rahatsız oldukları her türlü kullanıcıdan uzaklaşmalarına olanak sağlamak amacıyla takip edilmeyen, takipçi olmayan kullanıcıların dahi engellenmesi olası bir durumdur. Engelleme yapıldığı durumda o kullanıcıdan; mesaj alınması, o kullanıcıya mesaj atılması, içeriklerin görüntülenmesi, arama motoru kısmında görünür olunması gibi alanlar ortadan kaldırılmış olur. Tüm bu durumlar engellemenin kaldırılacağı zamana kadar geçerli olacaktır.

Twitter Takipçi Engelleme İçin Neler Gerekir?

Twitter üzerinden yapılacak olan takipçi engellemeleri için gerekli olan donanım ve malzemeler söz konusudur. Her malzemenin ve donanımın tam olarak sağlanması; engellemelerin yapılabilmesi, iletişim kesilecek olan kullanıcıdan uzaklaşılması için şarttır.

Bununla beraber, engelleme yapmak için gerekenler başlıca şu şekildedir:

  • İnternet bağlantısı
  • Twitter sosyal medya platformuna giriş yapmaya uygun donanımda olan ve genel olarak akıllı olarak ifade edilen cihazlar
  • Kişinin kullanmakta olduğu Twitter adresine ait kullanıcı bilgileri

Gibi, uygulama girişi ve engelleme için gereken malzeme ve donanımlar söz konusudur.

Twitter Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Twitter takipçi engelleme yapmak için, ilk olarak hem ağ bağlantısının hem de kullanıcı hesap bilgilerinin tam olarak sağlandığına emin olunur. Hesaba giriş sağlanır ve daha sonra takipçi engelleme aşamasına geçilebilir. Bunun için ise isteğe bağlı olarak arama motoru kısmından veya takipçiler alanından engellenmek istenen kullanıcı belirlenir. Kullanıcının ana sayfası üzerine tıklanır ve kişinin tam olarak görüntülenmesiyle karşılaşılır.

Bu sayfa üzerinde sağ kısımda bulunan seçenekler bölümüne giriş yapılır ve 'kişiyi engelle' kısmı tercih edilir. Daha sonra engelleme yapılmak istendiğine emin olunup olunmadığına yönelik olarak dönüt alınır. Yanlışlık olmadığını ve istenen takipçinin engelleneceğine karar verilmişse evet seçeneği tercih edilerek engelleme tamamlanır. Bu işlem; hem takipçi olan, hem takip edilen, hem de her iki alanda da yer almayan kullanıcılar için uygulanabilir. Belirli bir sayı ve sınırlama yoktur.

Twitter Takipçi Engelleme Nereden Yapılır?

Twitter kullanıcıları tarafından merak edilen bir konu da, takipçilerin nereden engelleneceğidir. Bilinmesi gerekir ki, engelleme yapmak için geçerli olan ayrı bir sosyal medya yoktur. Twitter üzerinden hesap açılması ve bu şekilde engellemenin sağlanması zorunlu olacağı için yalnızca uygulamanın açılabildiği yerlerden engelleme yapılabilir. İnternet üzerinde yer alan ve şifrenin ele geçirilmesine yönelik olan engelleme programlarından kaçınmak bu nedenle oldukça önemlidir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce