Twitter Sesli Tweet Nasıl Atılır?
 27 Ocak 2021   Esosyal

Twitter Sesli Tweet Nasıl Atılır?

Sosyal medya kullanımı tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de artıyor. Özellikle yeni kuşak olarak ifade edilen kesim tarafından sosyal medya kullanımı daha çok tercih ediliyor. Her ne kadar sosyal medyaya bir bütün olarak bakılsa da her uygulamanın kullanıcı kitlesi daha farklı oluyor. Sosyal medyada düşüncelerini ifade etmek isteyen pek çok kişi daha çok Twitter’ı tercih ediyor. Twitter ilk çıktığı zamanlardan bu yana devamlı olarak kullanıcı kitlesini genişletiyor.

Her ne kadar Twitter da belli bir düzen olsa da yani oldukça sık değişiklik yapılmasa da sesli tweet özelliği tüm Twitter kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Tüm dünyadan insanların gün içerisinde devamlı olarak çeşitli konular hakkında düşüncelerini belirtmek için Twitter uygulamasını tercih ettiği biliniyor. Bu uygulamanın oldukça kişi tarafından devamlı olarak ve sevilerek kullanıldığı biliniyor. Ancak bu son çıkan özelliği sayesinde artık tweet yazmak yerine sesli tweet atmak daha popüler hale geleceğe benziyor.

Twitter yorum satın almak için tıklayın.

Twitter Nedir?

Bir sosyal medya uygulaması olarak bilinen Twitter diğer uygulamaların aksine daha resmi bir ortam olarak biliniyor. Ancak bu durum tamamen Twitter uygulamasını nasıl kullandığınızla ilgili bir durumdur. Eğer daha eğlenceli yazılar yazmak istiyorsanız Twitter da bu şekilde paylaşımlar yapabilirsiniz. Dünyanın git gide dijital bir yer olmaya başlamasıyla birlikte pek çok sosyal medya uygulaması gibi Twitter da daha çok sesini duyurmak isteyenlerin yeri oluyor. Bir nevi yazılı basının yerini bu tür yeni medya uygulamalarının aldığını belirtmekte yanlış olmaz. Oldukça fazla kişi tarafından kullanılan Twitter da bir tweet atma kuralı olduğu da biliniyor. Bu kuralı genelde her Twitter kullanıcısı biliyor. Ancak yeni başlayanlar için belirtmek gerekirse bir tweet 140 karakteri geçmeyecek şekilde olmalıdır. Yani olabildiğince kısa ve öz şekilde düşüncelerinizi açıklamanız gerekiyor.

Nasıl Tweet Atılır?

Twitter da paylaşım yapmaya daha çok tweet atmak deniyor. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi bu uygulamada da görüşlerinizi paylaşmanız için yapmanız gereken şey tweet atmak oluyor. Pek çok kişi nasıl tweet atıldığını gayet iyi bir şekilde biliyor. Ancak Twitter’a yeni katılan pek çok kişi bu konuda yeterli bilgiye sahip olamıyor. Tweet atmak son derece kolaydır. Sadece tweet atmak istediğiniz konuyla ilgi sayfanızda boş bırakılan kısma iletinizi yazıp göndermeniz yeterli oluyor. İşte tweet atmak bu kadar kolaydır.

Twitter’da Sesli Mesaj Dönemi

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün var olan özelliklerine bir yenisini ekleyerek kullanıcılarının farklı özelliklerle tanışması sağlıyor. Ancak bu konuda Twitter diğer sosyal medya platformlarından oldukça farklı oluyor. Genelde yenilik ya da değişiklikte bulunmayan Twitter son günlerde sesli mesaj özelliği sayesinde pek çok Twitter kullanıcısına yenilik yapıyor. Sesli mesajın Twitter’da tweet şeklinde nasıl atılacağı hala pek çok Twitter kullanıcısı tarafından merak ediliyor. Aslında sesli mesaj atılması son derece basittir. Bunun için Twitter kullanıcılarının tek yapması gereken sesli mesaj atmak için tweet atma ekranına tıklayarak ses ikonuna dokunmak oluyor. Buraya dokunduktan sonra 140 saniyelik sesli mesajınızı atıp paylaşabilirsiniz. Ancak bu özellik şu anda sadece İOS uygulamasında vardır. En kısa sürede diğer işletim sistemlerinde de aktif olacağı belirtiliyor.

Tweet Atılan Konular

Her an binlerce tweet atıldığı için bazı konular Twitterda daha fazla dikkat çekiyor.

Bu konular şunlardır:

  • Siyaset
  • Gündem
  • Dizi ve film eleştirileri
  • Sağlık
  • Ekonomi

Bu maddelerde yer alan konular Twitter gündeminde daha fazla yer aldığı için Twitter’ın daha resmi bir mecra olduğu düşünülüyor. Ancak Twitter’da pek çok konuda fikir ifade ediliyor.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce