Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
 07 Şubat 2021   Esosyal

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya uygulamalarını aktif olarak kullanan kişiler, sürekli bildirim almaktan rahatsız olabilmektedir. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Twitter'da vakit geçirirken de bildirim gelebilmektedir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler bildirimleri kapatabilmektedirler.

Twitter bildirimlerinin kapatılabilmesi için yapılması gerekenler şu şekildedir;

 • İlk olarak Twitter'a giriş yapılmalıdır.
 • Daha sonra ayarlar sekmesine girilir.
 • Bildirimler alanına giriş yapılır.
 • Bu aşamadan sonrada anlık bildirimler kısmına girilir.
 • Açılacak olan sayfada farklı bildirim seçenekleri bulunmaktadır. Buradan isteğe göre tercih yapılabilmektedir.
 • Bildirimleri sessize alma seçeneklerinde, retweet, bildirim ya da beğeni seçenekleri bulunmaktadır.
 • Hangisi istenmiyorsa buradan seçim yapılır. Buradan yapılan seçimler sonrasında bildirimler kapatılabilmektedir. İsteğe göre yeniden açılabilmektedir.

Twitter hesabınıza takipçi almak için tıklayın.

Twitter Bildirimleri Neden Kapatılmalıdır?

Twitter bildirimlerinin kapatılabilmesi için farklı sebepler olabilmektedir. Fakat çoğunluk olarak gelen bildirimlerden rahatsız olmaktan kaynaklanmaktadır. Özellikle çok fazla takipçisi olan kişiler bu durumdan daha fazla etkilenmektedir. Çünkü beğeni, retweet gibi her durumda Twitter kullanıcısının telefonuna bildirim gitmektedir. Bunun sürekli olması da rahatsızlığın artmasına neden olmaktadır.

Bir kişinin takipçisinin artması güzel bir durum olsa da sık sık bildirim gelmesi sıkıcı bir durumdur. Bunun önüne de bildirimleri kapatarak geçilebilmektedir. Telefonunuzda yer alan information kısmının dolu olmasını görmek istemiyorsanız, bu ayarı mutlaka yapmalısınız. Önemli bildirimlerde bu bildirimlerle birlikte kaldırılabilmektedir. İşle ilgili konularında aksamasına neden olabilmektedir. Bunun için ayarlanması çok önemlidir.

Twitter Bildirimlerini Sessize Almak Ne İşe Yaramaktadır?

Twitter bildirimlerini sessize almak, kapatma ile aynı mantıkla çalışmaktadır. Rahatsız olunan bildirimler sessize alma özelliğiyle de engellenebilmektedir. Bu özellik çok yoğun olan tweet kalabalıklarının içinde kaybolmayı engellemektedir. Bazı kişiler bunu engellemek için hesaplarını kapatmayı da düşünebilmektedir.

Fakat hesap kapatma yerine sessize alma özelliğinden faydalanılabilmektedir. Sürekli bildirim alanlar bu özelliği sıklıkla kullanmaktadır. Bu sayede kendilerine gelen bildirimleri engelleyebilmektedirler. Twitter bildirimlerinin sessize alınabilmesi için ilk olarak hesaba girilmesi gerekmektedir. Ana ekranın sağ üst kısmında çan ikonu bulunmaktadır. Bu ikona tıklayarak bildirimler kısmından sessize alınabilmektedir.

Twitter E-Posta Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Telefondan Twitter bildirimlerinin kapatılmış olması, e-postaya bildirim düşmesini engellememektedir. Bunun önüne geçmek için de kapatılması gerekmektedir. İlk olarak Twitter'a girilmelidir. Buradan profile tıklayarak ayarlar bölümüne girilmelidir. Burada e-posta bildirimler bulunmaktadır. Etkinleştirildi yazısının yanında yer alan kapat ayarında basılarak e-postaya bildirim gelmesi de engellenebilmektedir. Özellikle e-postasının çok karışık olmasından rahatsız olan kişiler bu ayarı mutlaka kullanmaktadır. E-postada bu bildirimleri görmemek için çok kısa vakit ayrılması yeterli olmaktadır. Sırf bildirim almamak için telefonunu sessizde kullanan kişiler, bu ayarlamadan sonra telefon seslerini açabilmektedir.

Hangi Durumlarda Twitter Bildirimi Gelmektedir?

Twitter’da farklı durumlarda bildirimler gelebilmektedir. En sık gelen bildirimlerin gelem sebepleri ise şu şekildedir; Retweet, beğeni, takip, paylaşım gibi durumlarda dolayı kullanıcılar bildirim alabilmektedir. Bazı kişiler yakından takip ettikleri kişilerden özellikle bildirim almaktadır. Bunları kendi açabilecekleri gibi kapatabilmektedirler. Bildirimler açıldığı zaman o kişiden özellikle bildirim gelmektedir. Bu istenildiği zaman kapatılabilmektedir.

Twitter'ın kullanıcıları için bildirimlerini sessize alma seçenekleri şu şekildedir;

 • Seni takip etmeyen kişiler
 • Takip etmediğin kişiler
 • Yeni hesabı olan kişiler
 • Varsayılan profil fotoğrafını kullanan kişiler
 • E-postası doğrulanmış kişiler
 • Telefon numarası doğrulanmış olan kişiler için gelen bildirimler sessize alınabilmektedir.

Bildirimlerini sessize almak istediğiniz kişiler için tik işaretlenmeleri yapılmalıdır. Bu işaretlemelerden sonra da istenmeyen tüm bildirimler sessize alınabilmektedir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce