Twitter Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?
 06 Ocak 2021   Esosyal

Twitter Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter'ın dünya üzerinde çok fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların hepsinin Twitter kullanmak amaç ve şekilleri farklıdır. Örneğin kimisi, twitter bildirimlerini özellikle almak isterken, kimisi de rahatsız olduğu için kapatmak isteyebilmektedir. Bunun için yapılması gerekenler son derece basittir.

►► Twitter takipçi paketlerimize bakın.

Twitter'ı istediğiniz şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktadır. Twitter kullanıcıları bildirimleri kapatabilmek için ilk olarak kendi profilleriniz ziyaret etmek zorundadır. Profile girildikten sonra buradan ayarlar kısmına geçilir. Sonraki aşamada ise, Bildirimler kısmına girilir. Mobil bildirimle kısmından istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Twitter Bildirim Ayarlarını Gelişmiş Filtrelerle Kapatmak

Twitter üzerinden bildirim kapatmanın bir diğer yöntemi ise gelişmiş filtreler seçeneğidir.

Buradan bildirim ayarının kapatılabilmesi için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Sağ üst köşeden profile girilir.
  • Açılan sekmeden ayarlar ve gizlilik kısmına girilir.
  • Daha sonra bildirimler seçeneğine dokunulur.
  • Sonraki aşamada ise gelişmiş filtreler kısmına girilir.

Buradan istediğiniz şekilde bildirim ayarlarınızı kapatabilirsiniz. Rahatız olduğunuz bildirimler, bu ayarı yaptıktan sonra kapanmaktadır. Bu ayar, Böylece size bir daha istemediğiniz sürece bildirim iletilmemektedir. Fakat unutulmaması gereken bir durum vardır. Bu bildirim kapatma işleminden takip edilen kişiler etkilenmemektedir. Bu ayar kapatılabildiği gibi daha sonra da açılabilmektedir.

Telefon Aracılığıyla Twitter Bildirimlerini Kapatmak

Rahatsız olduğunuz Twitter bildirimlerini, akıllı telefonunuz aracılığıyla da kapatabilirsiniz. Telefonunuza gelen bildirimleri iki türlü yöntemle kapatabilirsiniz. Bunlardan ilki web aracılığıyken, diğeri Sms aracılığıyladır. İsteğe göre herhangi biri tercih edilebilmektedir. Bu yöntemlerin ikisiyle de uğraşmak istemiyorsanız uygulama üzerinden de kolayca kapatabilirsiniz.

Twitter'dan Gelen Bildirimler Webden Kapatılabilir Mi?

Telefon aracılığıyla kapatılan yöntemlerden birisi olan Twitter bildirimlerinin webden kapatma sık kullanılan yöntemlerdendir. Bunun için web tarayıcısı üzerinden Twitter'a giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra şifre ve kullanıcı adı aracılığıyla giriş yapılması gerekmektedir. Giriş işleminden sonra ayarlar ve kısmına giriş yapılır. Buradan da mobil kısmına giriş yapılmalıdır.

Telefonunuz Twitter'a bağlı ise bu aşamada mobil bildirimleri değiştirme seçeneği kullanılmalıdır. Buradan açılan kısımdan da bildirimlerin gönderildiği kısımlar bulunmaktadır. Mobil bildirim seçeneği kapatıldığı zaman, telefona gelen bildirimler kapatılmış olur. İşleminizi web üzerinden bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sık sık rahatsız olduğunuz bildirimler bu şekilde kolayca engellenebilmektedir.

Twitter'dan Telefona Gelen Bildirimler SMS İle Nasıl Kapatılır?

Telefon aracılığıyla bildirimlerin kapatıldığı diğer yöntem ise, SMS yardımıyla yapılmaktadır. Bu da tıpkı tarayıcı gibi son derece pratik bir şekilde yapılmaktadır. SMS aracılığıyla kapatma işlemi şu şekilde yapılmaktadır. İlk olarak mobil tercihin değiştirilebilmesi için AÇIK ya da KAPALI şeklinde sms atılması gerekmektedir. Sonrasında kullanıcılara tercihinin değiştiğine dair bir mesaj ulaşmaktadır. Bu şekilde SMS alma yöntemi de kolayca değiştirilebilmektedir. Twitter'ında çok fazla takipçisi olan kişiler bu durumlar çok muzdariptir. O yüzden sıklıkla bildirim kapatma yöntemlerinden faydalanılmaktadır. Bu sayede kişiler sık sık bildirimler alarak rahatsız olmak zorunda kalmamaktadır.

Kapatılan Bildirimler Daha Sonra Açılabilir Mi?

Nasıl ki Twitter üzerinde gelen bildirimlerden rahatsız olan kişiler varsa olmayanlarda vardır. Hatta öyle ki bazıları özellikle bildirim alarak haberdar olmak istemektedir. Bunun sebebi kişinin o kullanıcıların fikirlerini ya da görüşlerini önemsemesinden kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle atmış olduğu tweetleri sürekli takip etmektedir. Bunun için tweetlere ulaşan ilk kişi olabilmek adına bildirimler açılabilmektedir.

Çok yakınınız olan kişilerin tweetlerini de bu yöntem sayesinde kolayca takip edebilirsiniz. Bu şekilde haberleşme hızınızı da arttırabilirsiniz. Birbirinize karşılıklı tweetler atabilirsiniz. Bu tweetler sadece sözle değil video ya da görselle de oluşturulabilmektedir. Bu tamamen o kişinin özgür iradesine kalmıştır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce