Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?
 07 Şubat 2021   Esosyal

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Sosyal medya günümüzde en fazla vakit geçirdiğimiz platformlardan bir tanesidir. Yolda, evde, işte, okulda her an sosyal medyayı açıp gelen mesajlara bakıyoruz, arkadaşlarımızın ne paylaştığını görebiliyor ve yorum yapabiliyoruz. Twitter da sosyal medya uygulamaları içerisinde yer almaktadır. Twitter’da fikirlerimizi yazabilir, fotoğraf ve videolar paylaşabilir, arkadaşlarımızı takip edebiliriz. Twitter sayesinde yaşadığımız ülkede veya dünyada ne olduğu konusunda fikir sahibi olabiliriz. Gündemde ne olduğu konusunda fikirlerimizi tweet aracılığı ile paylaşabiliriz. Twitter aracılığıyla ne oluyor ne bitiyor hemen öğrenebiliriz.

Twitter abone satın almak için buraya tıklayın.

Twitter Uygulaması ve Arama Yapma

Günümüzde Twitter belli bir karakter sayısıyla tweet yazabildiğimiz bir platformdur. Twitter içerisinde ayrıca arama da yapabiliriz. Kullanıcılar isterlerse Twitter arama geçmişini kaydedebilirler isterlerse silebilirler. Twitter aracılığı ile istediğiniz kullanıcıyı arayabilirsiniz. Arama butonu üzerinden kullanıcılar ararsanız, kullanıcılar bu kısma kaydolur. İsteğe bağlı olarak aradığınız kullanıcıları silebilirsiniz.

Twitter’da Yapılan Aramayı Kaydetme

Twitter sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan platform arasında yer alır. Twitter dışında Instagram ve Facebook’da sosyal medya uygulamaları arasındadır. Twitter’da merak ettiğiniz kullanıcıları, hayranı olduğunuz ünlülerin profilini ziyaret edebilirsiniz. Bu arama işlemini uygulamanın üst bölümünde yer alan arama kısmına gelmeniz gerekir. Yaptığınız aramayı kaydetmek istiyorsanız sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna dokunmalısınız ve kaydet seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra Twitter’da yaptığınız aramayı kaydedebilirsiniz bu sayede tekrar arama yapacağınız zaman kullanıcı ismini yazmaya gerek kalmayacaktır.

Twitter Arama Geçmişi

Geçmişten günümüze yaşanan gelişmeler ile bireylerin beğenisine sunulan akıllı telefon, laptop ve tabletler aracılığı ile internete bağlanılır. İstenildiği durumda ise sosyal medya uygulamalarına erişilir. Twitter kullanıcılar tarafından fazla vakit geçirilen bir platform içerisindedir. Twitter uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek arama bölümünden istediğiniz kullanıcıları aratabilir veya gündemde ne oluyor takip edebilir, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu arama bölümünden ilgilendiğiniz konuya dair arama yapabilirsiniz, kimsenin görmesini istemediğiniz kişi veya kişileri aratabilirsiniz. Bu işlemler ile beraber arama geçmişini kaydetmek veya silmek de mümkündür.

Twitter Arama Geçmişi Silme

Twitter mobil uygulaması ile arama geçmişinizi istediğiniz zaman kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Twitter geçmişini tamamen ya da kısmi olarak silebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar vardır. Bu adımları sırasıyla uygulamanız gerekir.

Bunun için;

  • İlk olarak Twitter uygulamanızı açın,
  • Ardından mobil uygulama veya mobil sitenin alt kısmında yer alan arama butonuna tıklamanız gerekir,
  • Arama butonuna tıkladığınız anda karşınıza hemen yaptığınız arama sayfası çıkar. Bu arama sayfasında ise yapmış olduğunuz aramalar tek tek listelenecektir. Bu kısımda ise arama geçmişinizi tamamen silmek için son aramalar yazısının yanında olan çarpı butonuna tıklayın. Bundan sonda ise karşınıza temizle seçeneği çıkacaktır. Bu temizle butonuna tıklayın.

Bu adımları tek tek sırasıyla uyguladığınız takdirde Twitter’da arama geçmişi temizlenir. Böylece arama geçmişinde hiçbir kullanıcı yer almaz. Arama yaptıkça bu işlemleri sırasıyla uygulayıp temizleyebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak tüm arama geçmişinizi silmek yerine başka bir yolda izleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz aramalardan bazılarını silebilir bazılarını silmeyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Twitter aramada karşınıza arama geçmişi çıkacaktır. Silmek istediğiniz aramayı parmağınızla sola doğru kaydırmanız ve ardından aramanın sağ kısmında kırmızı arka plan eşliğinde sil butonu çıkacaktır. Bu sil butonuna tıkladığınızda aramaları tek tek silebilme şansına sahip olacaksınız.

Bu arama geçmişi silme özelliği ile istediğiniz kişi veya konuları aratabilir dilediğinizde ise silebilirsiniz. Bu özellik kullanıcılar tarafından çok sevilen bir özelliktir ve olmaya da devam edecektir. Twitter her zaman için kullanıcıların nasıl rahat edebileceği konusunda sürekli olarak yenilik yapmaktadır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce