Twitch'de Daha Fazla İzlenme Taktikleri
 08 Ocak 2021   Esosyal

Twitch'de Daha Fazla İzlenme Taktikleri

Twitch, herkesin oyun oynarken canlı yapabileceği ve buradan para kazanabileceği bir platform. Oyun oynamayı seven ve buradan para kazanmak isteyen herkes, bir kez de olsa Twitch’te yayın yapmayı düşünmüştür. Fakat yayın açtığınız zaman, ilk başlarda yüksek ihtimalle maksimum 2-3 izleyiciniz olacak, bu durum da hevesinizi kıracaktır. Bugün popüler olan ve bu sistemden para kazanan herkes bu zorlu yoldan geçmiş ve başarmıştır. Bu yüzden hevesiniz kırılmadan önce istikrarlı olmaya bakın.

Düzenli Yayın Yapın

Kendinize gün ve saat planı hazırlayın. Mesela haftada 4 gün 5’er saatlik yayın yapmak için plan hazırlayın. Yayınlara girmeden önce hangi oyunu ne kadar oynayacağınızı belirleyin, yani bir akış hazırlayın. Ve bu hazırladığınız planı mümkün oldukça aksatmayın. Bazı zamanlarda programınızı değiştirerek daha uzun veya daha kısa yayınlar yapabilirsiniz.

İçten Olun, Bol Bol Konuşun

Mikrofon ve kamera gibi ekipmanlara mutlaka sahip olun. Bunun yanında yayın boyunca kameraya karşı konuşmaya özen gösterin. İzleyen 1 kişi olsa bile onunla sohbet etmeye gayret edin. Yayında tamamen sahte bir kişiliğe kesinlikle bürünmeyin. Fakat özel hayatınızı da çok fazla paylaşmamaya dikkat edin. Kısacası samimi olduğunuz bir arkadaşınızla konuşuyormuşçasına davranın.

İnsanları sizi izlemeleri için bir sebep verin. Sizi dinlemeleri ve izlemeleri için bir farkınız olmalı. Tabii, etik olmayan şeyleri de yapmayın.

Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın

Her yayına girdiğinizde sosyal medya hesaplarınızdan yayın linkinizle birlikte, yayına girdiğinizi belirtin. Böylece sizi tanıyan insanlar merak edecekler ve sizi ziyaret edeceklerdir. Ne kadar fazla izleyiciniz olursa öne çıkma ihtimaliniz doğru orantılı artar. Yani izleyici izleyiciyi çeker. Instagram, Facebook ve Twitter gibi platformlar, yayınınızı tanıtmak için oldukça kullanışlı platformlardır.

Gerekirse Reklam Yapın

Uzun süre yukarıdaki maddeleri yerine getirdiyseniz fakat hala izleyici çekemiyorsanız, internette reklam verin. Youtube’da reklam vermek, birçok izleyici kazanmanızı sağlayacaktır. Yayınınızdan kesitler çekerek bir kolaj oluşturun ve belirleyeceğiniz reklam bütçesine göre yayınlarınıza yakın saatlerde reklam verin.

Kararlı bir şekilde yukarıdaki formülleri uygularsanız başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Bazı formüller uzun zaman işe yaramıyorsa tarzınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca Twitch’in kendine ait başarımlar bölümü bulunmaktadır. Buradaki başarımları tamamlamaya çalışın. Aşamaları ilerlettikçe Twitch size partnerlik verecektir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce