Tiktok'ta Nasıl Reklam Verilir?
 21 Ocak 2021   Esosyal

Tiktok'ta Nasıl Reklam Verilir?

2020 senesinin en fazla pazarlama stratejisi Tiktok tarafından oluşturulmaktadır. Tiktok, Instagram ve Twitter'a göre daha hızlı kullanıcı sayısını arttırdı. Bu nedenle reklam verme konusu Tiktok üzerinde daha fazla araştırılmaktadır. Özellikle Tiktok üzerinde çok iyi içerikler üretenler bu konuda çok şanslıdırlar. Çünkü yapmış oldukları reklamlar sayesinde daha fazla popülerlik elde edebilmektedirler.

Tiktok'ta Reklam Verme Aşamaları Nelerdir?

Tiktok üzerinde reklam vererek sizde popülerlik kazanabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken yol şöyledir;

 • İlk olarak Tiktok reklam hesabına kayıt olunması gerekmektedir.
 • Kayıt olup oturum açtıktan sonra reklam panosundan kampanya seçilmesi gerekmektedir.
 • Reklam konumları ve hedefleri tamamlandıktan sonra reklamların gösterilmesi istenilen yere karar verilmektedir.
 • Bütçe belirlenerek reklamın ne zaman yayınlanacağına karar verilmesi gerekmektedir. Daha sonra bütçe ilerleme hızı belirlenir. Burada reklamın hızına karar verilir. Standart seçimler kampanya süresi boyunca eşit bütçelerle sunulmaktadır.
 • Daha sonraki aşamada ise reklam ile ulaşılmak istenen hedef kitle belirlenmektedir.
 • En son aşama ise nasıl bir reklam yayınlanacağının hazırlanması gerekmektedir. Yatay, dikey ya da kare gibi seçenekler mevcut olup isteğe göre tercih yapılabilmektedir. Bu reklamların yanı sıra kullanıcılar rahat reklam oluşturabilsin diye Video Creation Kit de kullanılabilmektedir. Bu araç sayesinde mevcut olan görseller özelleştirilebilmektedir.

Tiktok Reklam Verme Modelleri Nelerdir?

Tiktok kullanıcılarının tercih edebileceği farklı reklam verme yöntemleri bulunmaktadır.

Bu reklam verme yöntemleri şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Top Wiew reklamları
 • Brand Takeover reklamı
 • One Day Max reklamı
 • Brand Premium reklamı
 • İn-Feed Ads Reklamı
 • Hashtag Challenge reklamı

Gibi reklam modelleri bulunmaktadır. Bu reklam modellerini kendi özelliklerine göre farklı maliyetleri bulunmaktadır. Özellikle hashtag reklam modelleri çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Hashtagler sayesinde marka etkileşimi sağlayabilirsiniz. Top wiew reklamları genellikle Tiktok'un ilk açıldığı anda karşınıza çıkmaktadır. 5 ya 60 saniye kadar sürebilmektedir. Günlük alımları yapılabilmektedir. Sizin için kısmında çıkan reklam ise, one day max reklam modelleridir. Bu modelde de günlük alım yapılabilmektedir. Bunlar gibi, diğer reklam modelleri de çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle hedef kitleye ulaşma amacı olanlar, mutlaka bu reklam modellerine başvurmaktadırlar.

Reklam Vermek İçin Ne Kadar Maliyet Gerekmektedir?

Tiktok üzerinde reklam vermek isteyenlerin, bazı maliyetleri yerine getirmesi gerekmektedir. Reklam kullanmak için bazı kişiler Tiktok Ads kullanmaktadır. Fakat bu herkesin erişim sağlayabileceği bir adres değildir. Reklam modellerin kendi içerisinde minimum maliyetleri bulunmaktadır. Bu maliyetlerin karşılanmasıyla satın alma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Tiktok reklamlarını kullanan markalar arasında, Nike, Trendyol ya da Rexona yer almaktadır. Bu markalar oldukça büyük çaplıdır.

Tiktok Reklamları Nasıl Başarılı Olabilir?

Tiktok üzerinde reklam vererek başarılı olmak istiyorsanız, bazı püf boktaları takip etmeniz gerekmektedir. Bu püf noktalar sizin için faydalı olmaktadır. Vereceğiniz reklam öncesinde çok iyi bir araştırma yapmanı gerekmektedir. Verilen reklamın markaya uyum sağlaması gerekmektedir. Aksi durumlarda düşünülen başarıya ulaşılamamaktadır. Tiktok kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğu 30 yaşının altındakilerdir.

Gençlere özel reklamlar için bu mecra son derece uygundur. Başarılı sonuçlara ulaşabilmek için doğru hamlelerin yapılması gerekmektedir. Markayı en iyi şekilde temsil edecek olan, eğlenceli ve kaliteli paylaşımlarla başarıya ulaşmak zor değildir. Durumun farkına varan büyük firmalar, Tiktok üzerinde verdikleri reklamlar sayesinde başarılarına başarı katabilmektedir. Gerekli bütçeleri karşılıyor ve sizde kaliteli bir hizmet sunabiliyorsanız bu reklamlardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenizi daha hızlı bir şekilde büyütebilirsiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce