Tiktok'da Nasıl Paylaşım Yapılır?
 18 Ocak 2021   Esosyal

Tiktok'da Nasıl Paylaşım Yapılır?

Tiktok günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan sosyal medya platformudur. Tik Tok uygulaması; fotoğraf paylaşım, video paylaşım, yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz, farklı kişilerin paylaştıklarını görüntüleyebileceğiniz sosyal alandır. Tik Tok uygulamasında kullanıcılar, içeriklerini paylaşarak birçok kişiye ulaşıp, izlenenler arasına girmek ister. İçerik üretip paylaşım yapabilir ve bu içeriklerin arkasına ses efektleri de ekleyebilirsiniz. Mesaj alanı da bulunmaktadır. Tik tok uygulamasında paylaşım yapmak için basit işlem basamakları vardır. Tik tok uygulamasına girdiğiniz zaman alt kısımda bulunan + kısma dokunduğunuzda istediğiniz işlemi farklı efektlerle yapabilirsiniz.

Tiktok takipçi satın almak için buraya tıkla.

Tiktok'ta Video Paylaşımı

Tik Tok uygulaması günümüzde eğlenceli bir sosyal alana dönüşmüştür. Kişinin yeteneklerini de sergileyebileceği ortama dönüşmüştür. Farklı kişi ve kitleleri de takip etme olanağı sunuyor. Tik Tok üzerinden paylaşım için bazı işlem basamakları vardır.

Bu işlem basamakları şöyledir;

Öncelikle teknolojik aletinize Tik Tok uygulamasını indirmelisiniz.

  • Anasayfada alt kısımda yer alan + kısmına dokunun.
  • İstediğiniz içeriği ve videoyu seçin.
  • Videoya veya içeriğe ses eklenmek istenirse üst kısımda yer alan müzik eşleşmesi yapılarak yüklenir.
  • Videoya gerekli ekler yapıldıktan sonra sağ kısımdaki tuşa basılarak video paylaşıma yollanır.
  • Video üzerine efekt ve emoji eklenmek istenirse sol kısımdan bu işlem yapılabilir.
  • Son işlem olarak ürettiğiniz videonun yüklenmesi beklenir.
  • Videonuz anasayfada ve sayfanızda paylaşıldığında artık herkes tarafından görüntülenebilir.

Etiket kullanılarak da bu paylaşımlar yapılabilir. Bu sosyal platformda binlerce içerik ve video kullanıcılarla buluşuyor. Eğlenceli bir şekilde vakit geçirme ortamı olarak hayat buluyor. Bu videolar etiket yazılarak arama butonundan da bulunabilir, izlenebilir hatta farklı sosyal platformlarda kullanılabilir. Böylece farklı içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu uygulama üzerinden meydan okumalar, cringe ve düetler de yapılabiliyor.

Tiktok'ta Fotoğraf Paylaşma

Tik Tok uygulaması popülerliğini gittikçe arttıran bir uygulama konumundadır. Profilinizi güçlü bir hale getirmek için farklı fotoğraflar ve efektlerle bunu sağlayabilirsiniz. Bunun iki yolu vardır. İlk yolu; videonuzun arkasına fotoğraf eklemektir. İkinci yolu şöyledir; Tik Tok uygulamasında + kısmına dokunarak videoyu eklemeniz gerekir. Videoyu ekledikten sonra videoyu durdurarak arka kısma fotoğrafları yükleyin. Uygulamadaki sol alt kısma dokunarak fotoğraf tanımlama işini bitirebilirsiniz. Böylece fotoğraflarınız yüklenmiş olur.

Tiktok'ta Neden Paylaşım Yapılır?

Tik Tok son zamanlarda sıkça kullanılan içerik uygulaması haline gelmiştir. Popüler ve trend olan bu uygulamadan, kullanıcılar ürettikleri içerikleri ve videoları paylaşarak tanınan yüzler arasına girmek ister.

Üretilen içerikler zengin ve kaliteliyse kısa sürede büyük derecede izlenmeler alırsınız ve üst sıralara yükselebilirsiniz. Üretilen içeriklere eğlenceli arka efektler ve emojiler eklenerek bu videolar daha ilgi çekici hale getirilir. Tik Tok kullanıcıları, paylaştıkları içerikler sayesinde güçlü bir profile ulaşma gayesinde olurlar. Birçok içerik ve video üreticilerin paylaşımlarına da ulaşabilirler. Hem eğlenceli içerik üretme alanı yaratılır hem de kazanç sağlama noktasında destek olunur. TikTok'ta paylaşım yaparak kazanç miktarı da arttırılır. Paylaşımlar kısa sürede pek çok izlenim alır ve geniş kitlede yayılım gösterir.

TikTok'ta Paylaşım Gizliliği

Tik Tok uygulamasında, bilgilerinizin ve paylaşımlarınızın sadece kendi çevreniz tarafından görüntülenmesini isteyebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için uygulama üzerinden bazı sekmelere girmeniz gerekir. Uygulamaya girerek paylaşımınızı gizleyebilirsiniz. Tik Tok uygulamasında gizlilik ve güvenlik ayarlarından özelleştirerek paylaşımlarınızı belirli bir çevreye aktif hale getirebilirsiniz. Böylece izin verdiğiniz kişiler tarafından paylaşım, videolar, beğeniler görüntülenebilir. Artık uygulamanız herkes tarafından görüntülenmez. İlk başta herkes tarafından yoruma ve beğeniye açık olan sayfanız kişiselleşmiş olur.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce