Tiktok Videosu Nasıl İndirilir?
 23 Aralık 2020   Esosyal

Tiktok Videosu Nasıl İndirilir?

Tiktok, 2016 yılından bu zamana kadar aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alır. Çinli girişimciler tarafından üretilmiş bu uygulama, kullanıcılara özgün içerikli 15 saniyelik video oluşturmaları için yardımcı olur. Uygulamayı daha verimli bir şekilde kullanabilmek için yan uygulamalardan da destek alınmaktadır.

Videoların benzersiz olması, kullanıcıların aynı anda binlerce kişi ile temasa geçmelerini sağlar. 500 milyon kişilik aktif kullanıcısı ile Tiktok uygulaması üzerinden video indirme işlemi de yapılabilir. Video indirebilmek için bazı adımların takip edilmesi gerekir.

Tiktok Video İndirme

  • Tiktok üzerinden yayınlanmış olan videoları indirmek için;
  • İndirilmek istenen videonun URL bağlantısını kopyalama
  • Tiktok video indirme aracı hizmeti veren web sitelerinden birine giriş yapılarak kopyalanan bağlantının indirme alanına yapıştırılması
  • Linkin yapıştırılmasının ardından indirme butonuna basılması adımlarının takip edilmesi gerekir. İndirme butonuna basıldıktan sonra video indirme aracı dönüştürücüyü çalıştırır. Dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra video hangi kalitede yüklenmiş ise aynı kalite üzerinden cihaza indirilir. Tiktok videolarını mp4 olarak yükleyebilmenin yanı sıra, sadece ses yükleme işlemi yapan mp3 desteği ile de indirebilmek mümkün olur. Android ve IOS işletim sisteminin yer aldığı cihazlarda kullanılabilecek video indirme araçları, tam uyumlu çalışabilmesi adına geliştirilmiştir.

Tiktok Videolarını Filigransız İndirme

Normal yollardan indirildiği zaman Tiktok'un kendi simgesinin yer aldığı filigranlı indirme gerçekleştirilir.

Bu filigranı kaldırmak isteyen kullanıcılar;

  • IOS ya da Android işletim sisteminin bulunduğu telefondan Tiktok'un resmi web sitesine giriş yapma
  • Üst menüde yer alan ok işaretine tıklama
  • Trend bağlantısı seçeneğinin yer aldığı kaydırıcıdan Tiktok video listesini açma
  • Tiktok trend video listesinde yer alan videolardan herhangi birinin bağlantısını paylaşma
  • Paylaşma seçenekleri arasında yer alan bağlantı kopyalama sekmesine tıklama
  • Videonun bağlantısının kopyalanmasından sonra arama kutusuna yapıştırma ve indirme gibi adımları uygulamaları gerekir. Tiktok videolarının filigransız indirilebilmesi için gösterilmiş olan bu adımlar, videonun kalitesini de arttırıcı bir faktör sağlar.

Tiktok Videolarını İndirmenin Avantajları

Tiktok uygulaması cep telefonları ya da tabletlerde oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Bu nedenle sevilen videoların tekrar izlenmesi için sürekli olarak uygulamaya giriş yapılması, cihazların bir süre sonra kullanım hızında yavaşlama meydana getirir. Tiktok videolarını cihaza indirmek, uygulamanın kullanılmasına gerek kalmadan videolara erişim sağlanmasına yardımcı olur.

Uygulamada yer alan popüler videolar, erişim sağlamak isteyenler için indirme cihazları sayesinde tekrar tekrar izlenme seçeneği sunar. Tiktok fenomenlerinin en iyi videolarını cihazlarına indirmek isteyenler için, video indirme araçları ya da video indirme siteleri hizmet vermektedir. Tiktok uygulaması içerisindeki videoların her biri için indirme işlemini sınırsız yapabilmek mümkün olur.

Tiktok Video İndirme Araçları

Uygulamada yer alan videoların bilgisayar, tablet ya da telefonlara kaydedilebilmesine olanak sağlayan yan uygulama ya da web siteleri tarafından üretilen araçlardır. Güvenilir yazılımlar aracılığıyla bu videoları indirebilmek mümkün olur. Tiktok uygulaması cihaza market üzerinden indirilebileceği gibi oturum açmayı düşünmeyenler için web tarayıcısı üzerinden de erişim sağlayabilmek mümkün olur. Uygulamanın cihazlarda kapladığı yer sorunsalı video indirme araçları sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Her geçen gün yeni içeriklerin eklendiği uygulama, binlerce videoyu barındırır. Sevilen videoları tekrar tekrar izlemek için uygulamaya giriş yapmak istemeyenler ise, video indirme araçlarını kullanarak cihazlarına kaydedebilirler. Tiktok içeriğindeki videoları indirebilmek için gerekli adımlar takip edilmelidir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra cihazın uyumlu video oynatıcılarından herhangi biri çalıştırılarak videoyu izleyebilmek mümkün olur. İndirme işlemi aynı zamanda videonun kalıcı olarak kaydedilmesine de yardımcıdır.

Tiktok Hizmetlerimiz

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce