Tiktok Takipçi Arttırma Yöntemleri Nedir?
 06 Ocak 2021   Esosyal

Tiktok Takipçi Arttırma Yöntemleri Nedir?

Günümüzde son zamanların en çok odak noktası olan sosyal medya platformu Tiktok diyebiliriz. Yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcıya sahip bir uygulamadır. Ayrıca insanlar çektikleri videolardan gelir sağlıyorlar. Bu durumda ise popüler olmaya çalışan pek çok kullanıcı bulunur. Tiktok gün geçtikçe Dünya'da ve ülkemizde hızlı bir şekilde büyüyor. Popüler olmak için bot takipçi attırmak ve takipçi satın almak ise çok yanlış bir yöntemdir. Tiktok sistemi bunu tespit edecek ve yaptığınız her şey boşa gidecektir. Peki, Tiktok’da takipçi arttırmanın yöntemleri neler?

Tiktok takipçi satın almak için tıklayın.

Tiktok Takipçi Kazanmanın Püf Noktaları

Bu platformda uzun süredir bir şeyler çabalayıp emek veriyorsanız ve hala bir karşılığını alamadıysanız mutlaka yanlış yaptığınız bir şeyler vardır. Bu platformda takipçi hilesi ile fenomen olabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Kendi yeteneklerinizle insanların dikkatlerini çekip zamanla büyümekten başka seçeneğiniz bulunmuyor. Zaman ve emek isteyen bir süreçtir.

  • Kullanıcı Adı Seçimi: Seçtiğiniz kullanıcı adları akılda kalıcı olmalıdır. Böylece diğer kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Tüm sosyal medya platformlarında bu önemli bir unsurdur.
  • İçerik Seçimi: Video çekeceğiniz içerikleri doğru seçmelisiniz. Gündemde olan videoları takip etmelisiniz. En çok izlenen içerikleri araştırmalısınız. En çok dikkat çeken videoların içeriklerini kendinizce tekrar tasarlayıp paylaşabilirsiniz. Ayrıca kendi fikirlerinizi bir akım haline de getirebilirsiniz.
  • Efekt Kullanımı: Videolarınızın daha çok izlenmesi için videolar dikkat çekici olmalıdır. Videolarınızın ilgi çekici olması için de farklı filtreler ve farklı efektler kullanabilirsiniz. Ne kadar farklı videolar çekerseniz o kadar takipçi kazanırsınız.
  • Etiket Kullanımı: En çok kullanılan ve gündemde olan etiketleri kullanarak Tiktok algoritmasında yukarı çıkabilirsiniz. Kullandığınız etiketler videonuz ile ilgili olmalıdır. Böylece izlenme sayınız artacak ve dolayısıyla takipçi sayınız da artacak.
  • Düet Yapın: İnsanlara düet atarak ilgi çekebilirsiniz. Düet yaptığınız kişiler popüler kişiler olursa daha çok kişinin dikkatini çekersiniz. Ayrıca bu düetlerde etiket kullanımı yaparsanız öne çıkabilirsiniz.
  • Kullanıcıları Takip Etmek: Takipçi kazanmanız için insanları takip de etmeniz gerekiyor. Sosyal medyada genellikle takip ettiğiniz kişiler de size geri takipte bulunurlar.
  • Başka Sosyal Medya Araçlarını Kullanın: Kullandığınız diğer sosyal medyalarda Tiktok videolarınızı ve Tiktok hesabınızı paylaşın. Böylece diğer sosyal medyalardaki takipçileriniz Tiktok üzerinden de sizi takip edeceklerdir. Tüm sosyal medyalarda bu önemli bir detaydır. Takipçi kazanmak için etkili bir yöntemdir.
  • Özgün Olun: Kendi çizginizi belirleyin ve orijinal içerikler üretmeye dikkat edin. Gündem olan akımlar sürekli tekrar edilir ama belli bir noktadan sonra bu insanları artık sıkmaya başlar. Kendiniz için farklı bir içerik tarzı oluşturun. Kullanıcıların dikkatini çekmenin en etkili yolu özgün olmaktır. Bu öyle kolay ve kısa sürede yapılabilecek bir şeydir. Zaman ve emek isteyen bir süreçtir.
  • Profesyonel Olun: Videolarınızdaki kurgularda ve çekimlerde profesyonel olmaya dikkat edin. Bununla ilgili araştırmalar yapıp kendinizi geliştirmelisiniz. Araştırmalar yapmalısınız. Amatör kullanıcılardan ayrılmanızı sağlar. İmkanınız varsa içeriklerinize ve içeriklerinizin görüntü kalitesine özen göstermelisiniz.

Başkalarından Yardım Alın, Birlik Olun

Tüm içeriklerinizde tek olmanız takipçilerinize bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayacaktır. İletişim halinde olduğunuz kişilerle birbirinizin hesaplarının tanıtımını yapabilirsiniz. Hızlı büyümenizde oldukça etkili olacaktır.

Mavi Tik Almak

Bir Tiktok hesabının mavi tik alabilmesi için belli şartlar bulunuyor. İlk şart hesabın popüler olmasıdır. İkinci şart ise hesap sahibinin ünlü birisi olmasıdır. Eğer Tiktok hesabınızın mavi tik alabileceğini düşünüyorsanız Tiktok'tan veya mail aracılığı ile Tiktok'a İngilizce bir başvuru iletmelisiniz. Bunun için bir form doldurmanız gerekiyor. Mavi tik almak isteme sebebinizi uzun ve açıklayıcı bir şekilde anlatmalısınız.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce