Tiktok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?
 22 Şubat 2021   Esosyal

Tiktok Para Hesaplama Nasıl Yapılır?

Tiktok, dünyanın en popüler uygulamalarından bir tanesi olarak takipçi sayısına göre hesap sahiplerinin para kazanmalarına da olanak tanır. 15 saniyelik kısa video içeriklerinin paylaşıldığı Tiktok uygulamasında para kazanabilmek için öncelikle hesabı büyütmek ve geniş kitlelere ulaşmak gerekir. Tiktok hesapları tarafından yapılan canlı yayınlara katılan kişiler jeton bıraktıkları takdirde bunu gerçek paraya dönüştürmek mümkün olur. Tiktok jetonu olarak bilinen jetonların gerçek paraya dönüştürülmesi sonucu ne kadar para kazanılacağını hesaplama araçları üzerinden görebilmek mümkün olur.

Tiktok takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Tiktok Hesabını Büyütme

Tiktok para hesabına geçmeden önce uygulama içerisinde nasıl para kazanılabileceğini öğrenmek gerekir. Tiktok hesapları takipçi sayısına göre değişkenlik göstermekle beraber, takipçi sayısı ve hesabın etkileşimi ne kadar fazla olursa para kazancı da doğru orantılı olarak fazla olur. Tiktok hesabını büyütmek için hesabı takip eden kitleyi iyi bir şekilde analiz etmek gerekir. Takipçilerin hesap sahibinden ne istediğini bilmek ve bu doğrultuda içerikler paylaşmak yeni takipçileri de beraberinde getirecektir. Tiktok videolarını yüklerken temel kurallara uymak, kaliteyi arttırmak ve etkileyici içerikler paylaşmak da hesabın büyümesi için izlenmesi gereken adımlar içerisinde yer alır.

Tiktok Para Kazanmanın Yolları

Tiktok uygulaması içerisinde para kazanabilmek için pek çok alternatif seçenek bulunur.

Tiktok'tan para kazanabilmek için;

  • Dolaylı ya da doğrudan videoları markalar aracılığı ile tanıtma
  • Ürün satışı yapan kişilerin Tiktok videoları aracılığı ile ürün tanıtımlarını gerçekleştirmeleri
  • Hesaplar arası reklam yapma
  • Canlı yayın oluşturarak izleyicilerden hangi içerikleri istediklerine dair ipucu alma şeklinde birçok işlem gerçekleştirilebilir.

Tiktok uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en çok kazandıran seçenekler arasında yer alır.

Tiktok Para Hesaplama Aracı

Tiktok üzerinden para hesaplama yapmak, uygulama dahilinde kullanıcının ne kadar kazanç elde ettiğini görmek için gerçekleştirilir. Tiktok para hesaplama hizmeti sunan web sitelerinden bu konu ile ilgili destek alabilmek mümkün olur. Tiktok hesabının senkronize edilmesinin ardından hesapta yer alan jetonların TL değerinden cinsi görülmektedir. Hesabın güncel durumuna ilişkin bilgi alabilmek açısından da hesaplama araçları kullanılabilir. Tiktok uygulaması dahilinde hesaplama yapabilmek için araçlara ihtiyaç duymadan basit bir matematik yöntemi ile de kaç para kazanıldığını öğrenebilmek mümkün olur.

Tiktok Para Hesabı Yapma

Tiktok uygulamasında hesabı olan bir kişinin para kazancını kendi hesaplayabilmesi mümkün olur. Bu hesap işlemi için gerekli olan matematiksel formül; [(Kalp sayısı + yorum sayısı) / takipçi sayısı] x100 şeklindedir. Tiktok uygulamasında yer alan ürün yerleştirme ve reklamlardan elde edilen gelir araştırmalara göre 500 ile 2.000 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Bu değerlerin kazanılabilmesi için de hesabın yaklaşık 100.000 takipçiye sahip olması gerekir. İçerik oluşturan kişilere herhangi bir ödeme yapmayan Tiktok, kullanıcıların açtıkları canlı yayınlara gelen kişiler tarafından bırakılan kalp ya da jetonlar üzerinden para kazandırmaktadır.

Tiktok Para Kazanma Adımları

Tiktok bünyesinde para kazanabilmek için uygulanabilecek yöntemler değişkenlik gösterir. Temelde iki farklı metot üzerinden para kazanabilmek mümkün olur. En yaygın olarak tercih edilen para kazanma yöntemi, yayınlanan videolara markaların reklamlarını iliştirmektir. Böylece marka sahibi ile anlaşma yapılarak reklam parası alınabilir. Bunun yanı sıra para kazanabilmek için bir diğer yöntem canlı yayın açmaktır. Canlı yayına dahil olan kullanıcıların kalp ya da jeton bırakmaları sonucu gerçek paraya dönüştürebilmek mümkün olur. Tiktok büyük bir reklam pazarı olarak birçok ürünün tanıtılması ile rağbet görmektedir. Kişinin kendi sattığı ürünleri tanıtması da para kazancı için denenebilecek yöntemler arasında yer alır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce