Tiktok Kurucusu Kimdir?
 06 Şubat 2021   Esosyal

Tiktok Kurucusu Kimdir?

İlk olarak 2016 yılında Asya Kıtasında Doyin ismiyle piyasaya giren Tiktok, Pekin merkezli bir uygulamadır. Popülerliğe kavuşmasını ilk olarak 2018 yılında sağlamıştır. Kullanıcıların genellikle film replikleri ya da şarkı sözlerini dublajlamaktadır. Musical.ly ile benzerlik gösteren uygulama bir süre sonra güçlerini birleştirmiştir. Bunun olmasında Bytedance firması büyük bir katkıya sahiptir. Tiktok uygulamasın geliştiren Bytedance, birleşme sayesinde daha büyük bir güce sahip olmuştur. Gençler arasında çok sık kullanılan bu uygulama çok fazla ülkeden kullanıcıya sahiptir. Türkiye'de de çok fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Tiktok takipçi satın almak için tıklayın.

Tiktok Üyeliği Ücretli Midir?

Tiktok'un bugünkü kullanımlarına bakıldığı zaman Facebook ya da Instagram'ı geçmiş olduğu görülebilmektedir. 2018 yılında Apple Store'a giren uygulama yaygınlaştıkça çok fazla kişi tarafından kullanılır hale gelmiştir. Günlük izlenme sayıları 1 milyara ulaşmaktadır. Bu kadar popüler olan bir uygulamaya da herkes üye olmak istemektedir. Tiktok üyeliği gerçekleştirebilmek için, herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur. Ücretsiz olarak üyelik işlemleri yapılabilmektedir. Playback yaparak fenomen hale gelebilen çok fazla Tiktok kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulamanın yaygın hale gelmesinde dublajların ve playbacklerin katkısı çok büyüktür.

Tiktok'un Sunduğu Fırsatlar Nelerdir?

Tiktok kullanan kişiler bu uygulamayı kullanırken eğlenmekle kalmayıp, çok fazla fırsata da sahip olmaktadır.

Bu fırsatlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Hayal gücü çok fazla çalıştırılabilmektedir.
  • Kullanıcıların yeteneklerini tutkuyla iletmelerini sağlamaktadır.
  • Kolay video oluşturma imkanı tanımaktadır. Keyifli vakit geçirilmesine ve üretici olmaya yardımcı olmaktadır.
  • Akımlar sayesinde fenomenlik kazandırmaktadır.
  • Reklam yapma imkanı sunmaktadır.
  • Tanınırlıkla birlikte ciddi kazançlar elde edilmesini sağlamaktadır.

iPhone ya da Android telefonlara ücretsiz olarak kolayca indirilebilmektedir. İndiren kişiler bu fırsatların hiç birisinden faydalanamasa bile eğlenceli vakit geçirebilecekleri mecra edinebilmektedirler. Dans, yemek yapma, komedyenlik gibi daha pek çok yetenek çok kısa videolar eşliğinde Tiktok’ta bulunabilmektedir. Kısa olmaları kullanıcıların profillerde gezerken sıkılmasını da engellemektedir. Çok kısa sürelerde net bilgiler vermektedirler.

Tiktok Güvenli Midir?

Uygulamayı çok fazla bilmeyen kişiler güvenilir olup olmaması konusunda sorun yaşamaktadır. Bu sosyal ağın riski de, diğer sosyal ağlarınki kadardır. Herkese açık olduğu için herkes katılım sağlayabilmektedir. Sınırlandırması bulunmamaktadır. İnsanların hayatında kısa sürede önemli bir yere ulaşabilmektedir. Kullanım açısından da çok güvenlidir. Telefonlar için herhangi bir risk oluşturmamaktadır.

Başarılı videolar üretildiği sürece popüler olabilmek çok kolaydır. Neşeli, özgün, eğlenceli videoların tümü bu platformda bulunabilmektedir. Dünyanın dört bir tarafından da kullanıcı bulunmaktadır. Sadece videoları izlemek için bile kullanılabilmektedir. Bazı kişiler güvenilir olan bu uygulama sayesinde işlerini de geliştirebilmektedir. Kazanç sağlamak isteyenler ürettikleri videolara sayesinde para alabilmektedir. Bunun için gerekli olan şartları yerine getirmeleri yeterlidir.

Tiktokta Popülerlik Ne İşe Yaramaktadır?

Sadece Tiktok üzerinde değil sosyal medya üzerinde popüler olmak pek çok konudan avantaj sağlamaktadır. İlgi çekici videolar çekerek sizde popüler olabilirsiniz. Hayatınızdan kesitlere yer vererek Tiktok kullanıcıların yakın markajına girebilirsiniz. Bir yetenek sahibiyseniz, diğerlerine göre popüler olmak daha kolaydır. Bu yeteneğinizi diğer kullanıcıların görmesini de sağlayarak popülerliğinizi arttırabilirsiniz. Bir müzik grubu ya da müziğe yeni başlayanlar için, burası bir pazar alanı gibidir.

Burada kendilerini tanıtarak kitle oluşmasına neden olabilmektedirler. Oluşturdukları kitleler zaman içerisinde hayranları haline gelebilmektedir. Hiç tanınmayan kişiler bile eğlenceli Tiktok paylaşımları sayesinde insanlar tarafından tanınabilmektedir. İlgi alanlarınızdan ya da başkalarının ilgi alanlarından yola çıkabilirsiniz. Yemek yapma, el becerilerini geliştirme gibi daha pek çok alanda içerikler üretilmektedir. Bu içerikler kullanıcıların popüler olmasında önemli bir yere sahiptir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce