Tiktok İndirme Nasıl Yapılır?
 07 Mart 2021   Esosyal

Tiktok İndirme Nasıl Yapılır?

Son zamanların oldukça popüler uygulaması olan Tiktok, gerek değişik efektleriyle gerek müzikli danslarıyla herkesin konuşmasında yer edinmeyi başarmıştır. Bunun yanı sıra her gün yeni bir videoyla gündeme gelmesi bugünkü bahsetmemizin asıl sebebi denebilir. Bu makaleyi okuduktan sonra Tiktok hakkında gerekli her şeyi öğrenecek, hatta belki bir an önce indirip video çekmek isteyeceksiniz.

Tiktok takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Tiktok Nedir?

Bilindiği üzere Tiktok iOS ve Android sürümü mevcut olan, Google Play ve Apple Store üzerinden rahatlıkla indirilebilen kısa video halinde paylaşım yapılan bir uygulama. Bu uygulama sayesinde para kazanabiliyor, eğlenceli olduğunu düşündüğünüz videoları tanıdıklarınızla veya tanımadıklarınızla paylaşabiliyorsunuz. Dünya genelinde de birçok insanın kullanmayı tercih ettiği bu uygulama video çekebilmek için 13 yaş sınırı koyuyor ve 18 yaşına kadar ailenin izni isteniyor. Tüm bunların sebebi ise bireye zarar gelmesini ve farklı içerikte videoları çekmesini önlemek.

Tiktok'u Nasıl İndirebilirsiniz?

Oldukça kolay şekilde Google Play ve Apple Store üzerinden iOS ve Android telefonlarınıza indirebilir, 15 saniyelik videoları çekmeye başlayabilirsiniz. Uygulamayı açtıktan sonra kayıt olmalısınız. 500 milyon kullanıcısıyla oldukça gündemde olan bu uygulama her ne kadar kötü olaylarla da gündeme gelse de birçok olumlu yanı da bulunmaktadır. Tüm bu olasılıklar göz önüne alınarak tıpkı internete erişim gibi faydalı amaçlarla kullanmak oldukça önem taşır.

Tiktok'u Hangi Amaçlarla Kullanabiliriz?

Elbette diğer sosyal medya araçları gibi Tiktok da faydalı ya da faydasız amaçlarla kullanılabilir.

Bunlardan birkaçı sizin için sıralandı:

  • Ders videolarını takip edebilir ya da kendiniz çekebilirsiniz,
  • Eğlenceli içerikler üretebilirsiniz,
  • Çeşitli canlı yayınlara katılabilir ya da çekebilirsiniz,
  • Faydalı bilgiler öğrenebilirsiniz,
  • Resim, müzik gibi sanatsal yeteneği olan bireyleri takip edebilir ya da böyle bir yeteneğiniz varsa video ekleyebilirsiniz.

Bu ve buna benzer şekilde faydalı kullanımı mevcut olan Tiktok, aslında bireylere son derece geniş imkanlar sunuyor. Örneğin, daha önce keşfedilmemiş birini daha fazla kişinin tanıyabilmesini sağlama, yeteneklerini ön plana çıkarma gibi.

Tiktok Nasıl Kullanılır?

Son zamanların gözde uygulaması Tiktok, kullanımının kolaylığı ile de ön planda. Öyle ki her yaştan insanı sürekli video çekerken izlemek, takip etmek mümkün. Kullanıcılar diğer uygulamaların kullanımında daha fazla zorluk yaşarken Tiktok'un hem eğlenceli hem de pratik oluşunu sevdiğini belirtiyor.

Nasıl kullanılacağı ise şu şekilde açıklanabilir:

  • Uygulamayı indirdikten sonra profil resminizi koyun ve kayıt olun.
  • Telefon numarası, diğer sosyal medya araçları ya da mail adresinizle de kaydolabilirsiniz.
  • Sol altta yer alan mercek butonundan profil veya çeşitli etiketleri aratabilir, tanıdığınız birini ekleyebilirsiniz.
  • Alttaki menünün ortasına dokunup ''+'' işaretine tıklayarak video ekleyebilir, düzenleyebilir ve devamında paylaşabilirsiniz. Bu videoları herkesin gördüğünü hesaba katmalısınız.

Bu adımları takip ederek Tiktok'u kullanabilir ve bir an önce keyfini çıkartabilirsiniz. Elbette faydalı amaçlarla sosyal medya kullanımı son derece önemli aslında. Yaşınız küçükse ailenizin bilgisi doğrultusunda videoları çekmelisiniz.

Tiktok'u Kimler Kullanıyor?

Günümüzün popüler uygulaması Tiktok; gençlerin, yaşlıların ve orta yaş bireylerinin gözdesi olma yolunda ilerliyor. Özellikle Z kuşağının ara vermeden Tiktok için video çekmesi ve videoları özenle takip etmesi günümüzün en şaşırtan olaylarından biri. Yolda, kafede, okulda, işte ve daha nice yerde video çekerken görebileceğiniz bu insanlar adeta başkalarının düşüncelerini umursamadan değişik videolar çekmeye devam ediyor. Bunların faydalı mı yoksa faydasız mı olduğunu belirtemeyiz ama işin içinde eğlence varsa bütün neslin merakla takip ettiğini söyleyebiliriz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce