TikTok Hesap Nasıl Silinir?
 06 Ocak 2021   Esosyal

TikTok Hesap Nasıl Silinir?

Dünya'da en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından bir tanesi Tiktok'tur. Video içerik üretimi uygulaması olarak bilinen Tiktok, bir ayda 500 milyonluk aktif bir kullanıcı hesabı ile en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alır. Tiktok hesabını açmak için uygulamanın Android ya da IOS işletim sistemi olan cihazlara indirilmesi gerekir. Eğlenceli videolar paylaşmak ve fenomenliğin önünü açmak için bu uygulama birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Eğlenceli bir uygulama olarak her gün yeni kullanıcıları ağırlasa da, mevcut olan kullanıcıların Tiktok hesaplarını kapattıkları da bilinmektedir. Hesap kapatma işlemi pek çok farklı nedene bağlıdır.

Tiktok Uygulamasını Açma

Tiktok hesap kapatma işlemi için öncelikle uygulamanın telefon ya da tablet üzerinden açılması gerekir. Uygulama içerisinde yer alan siyah beyaz renkteki müzik notası simgesine tıklanır. IOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu simge ana ekranda, Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ise uygulama çekmecesinde yer alır. Tiktok hesabının kalıcı olarak silinmeden önce 30 günlük süre ile askıya alındığı bilinmektedir. Bu süre içerisinde hesaba tekrar erişim sağlanırsa, yeniden aktifleştirme yapabilmek mümkün olur. Hesap silme işlemine 30 günden sonra devam edilirse kalıcı olarak kaldırılması söz konusu olacaktır.

TikTok Hesabını Silme Aşaması

Uygulamaya tablet ya da telefon üzerinden giriş yapıldıktan sonra insan silüetinin olduğu sekmeye tıklanmalıdır. Ana ekranın sağ alt köşesinde yer alan bu simgeye tıklandıktan sonra, hesapta oturum açılmamış ise, uygulama oturum açmasını isteyecektir. Oturum açıldıktan sonraki adım üç nokta simgesine dokunmaktır. Ekranın sağ üst kısmında yer alan bu simgeye dokunduktan sonra, hesabımı yönet seçeneği kullanıcının karşısına çıkar. Menünün üst kısmında bulunan bu seçenekten sonra, ekran aşağı doğru kaydırılır ve hesabı sil seçeneği bu alanda bulunur. Tiktok hesabını silmek isteyen kullanıcıların bu adımları uygulayarak silme işlemlerini yapabilmeleri mümkün olur. Hesabın kalıcı olarak silinmesi için 30 günlük bir sürenin geçmesi gerekir. Bu süre içerisinde diğer Tiktok kullanıcıları, hesabın profilindeki videoları izlemeye devam edebilirler.

Tiktok ve Diğer Hesaplar

Tiktok uygulamasında hesap açılırken Instagram ya da Twitter gibi diğer uygulamalardan destek alınmış ise, silme işlemi sırasında bu uygulamaların erişiminin de kaldırılması gerekir. Sosyal medya uygulamaları üzerinden hesap açmış olan bir kişinin, Tiktok hesabını kalıcı olarak silebilmesi için onay sayfasını geçmesi ve daha sonrasında onay vermesi gerekir. Kırmızı renkli hesap silme butonu bu işlemden sonra aktif hale gelir. Hesabın nasıl bağlandığına bağlı olarak, telefon numarası kullanılmış ise kullanıcıdan numarasına gelecek olan bir onay kodu da istenebilir. Uygulama üzerindeki hesap silme işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bu hususlar hesabın kalıcı şekilde silinmesi adına önemlidir.

Tiktok Hesap Silme Uyarıları

Tiktok hesabını kalıcı olarak silmek geri alınamayacak bir işlemdir.

Kalıcı silme işlemi sonrasında;

  • Kullanıcı adı
  • Profilde yer alan videolar
  • Takipçiler
  • Beğeniler de dahil olmak üzere pek çok etmen de silinmiş olacaktır.

Uygulama içerisinde önbelleğe alınmış olan bilgiler haricinde tüm bilgilere ulaşım engellenir. Tiktok hesabının kalıcı olarak silinmesinden önce kullanıcıya 30 günlük bir süre verilir. Bu süre içerisinde sadece hesabın askıya alınması söz konusudur. Tiktok gibi dünyanın global uygulamalarından biri olan bir platformda hesap silmek için bazı adımların doğru bir şekilde uygulanması gerekir. Kullanıcıların hesap silme işlemi sırasında uygulama tarafından verilen direktifleri yerine getirmeleri önemlidir. Hesap tamamen silindikten sonra kullanıcı bilgilerine erişim de ortadan kalkmış olur.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce