Tiktok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?
 22 Ocak 2021   Esosyal

Tiktok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler uygulaması olan Tiktok platformunda birçok insan bulunmaktadır. Durum bu olunca bu platformda her türden insan bulunabilir. Bazen bu sorun yaratabilir. Ya da bazı kendi hayatımızdaki sıkıntılardan dolayı hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu platformun çok insan tarafından kullanılmasının yanı sıra artık en çok merek edilen konulardan bir tanesi de hesap gizleme konusudur. Bunun merak edilmesinin sebebi bazı olumsuzluklarla karşılaşılması veya bazı problemlerin bu platformda bulunmamızı engellemesinden dolayı hesabına ara vermek isteyenler bu yola baş koyabilir. Hesap gizleme konusunda seçeceğiniz gizlilik doğrultusunda gizleme işlemi tamamlanmış olur.

Tiktok yorum satın almak için tıklayın.

Tiktok Nedir?

Tiktok uygulaması, müzikler eşliğinde video çekilen bir uygulamadır. Burada çok fazla kullanıcı olduğu için insanlar kısa bir şekilde paylaştıkları videoları paylaştıklarında kısa zamanda ilgi çeken videolar sayesinde çok fazla sayıda takipçi elde edilir. Zaten bu uygulama bütün uygulamaları geçmiş durumdadır. Bu kadar fazla insan tarafından talep edilmesi beraberinde popülerliği de getirir. Eğer böyle bir popüler olma isteğiniz bulunuyorsa kesinlikle bu uygulama tercih edilebilir.

Çok fazla insan bu uygulamada yer aldığı için onların aralarından sivrilip kendinizi göstermek biraz zaman alabilir. Bu uygulamadaki püf nokta ise kararlı bir şekilde video paylaşımı yapmaktır. Eğer bu platformu kullanan insanlar sıklıkla video yüklemesi işlemi gerçekleştirirse kesinlikle popüler olma ihtimalleri daha çok artacaktır. Popülerlik sağlanınca da bu beraberinde takipçi artışına sebep olacaktır.

Tiktok Videoları Gizleme Nasıl Yapılır?

Öncelik olarak bulunan hesabınıza giriş yapmalısınız. Ardından da orada bulunan gizlilik ayarları bölümü seçilir. Sonrasında hesap gizleme seçeneği karşınıza çıkar. Buradan gizleme işlemleri gerçekleştirilir. Bu uygulamada farklı özelliklerde mevcuttur. Özellikle eğer birilerinin hesabınızı görmesini istemiyorsanız bu uygulamanın ayarlar bölümünden geçilerek yapılır. Ya da herkese hesabınızı kapatarak bu hesaplar kişiler tarafından görüntülenmez böylece hesap gizli kalır.

Tiktok Hesap Gizleme Aşamaları Nelerdir?

Bu uygulamadan hesap gizleme olayı çok sorulduğundan dolayı olaya açıklama getirilmelidir. Hesap kapatma olayını aşamalar halinde vermek daha kolay anlaşılmasını sağlar.

Hesap gizleme aşamaları;

  • Öncelik olarak önceden açmış olduğunuz hesaba giriş yapılır.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra orada bulunan profil kısmına tıklanmalıdır.
  • Sonrasında uygulama içerisinde bulunan ayarlar kısmına erişim sağlanmalıdır.
  • Ayarlara tıkladığınızda karşınıza gizlilik ayarları çıkacaktır ve bu çıkan sekmeye tıklanır.
  • Daha sonra orada size seçenekler sunulacaktır. Bu seçeneklerden uygun olan seçilmelidir.
  • Aynı zamanda bu uygulamada bir özel hesap seçeneği bulunur. Yani paylaşmış olduğunuz içeriklerin kime gösterilmesi gerektiği hesap sahibi tarafından belirlenir.

Kısacası hesap gizleme aşaması sizin tercihiniz doğrultusunda ilerler. Kime içeriklerinizi göstermek veya gizlemek isterseniz bu sizin ayarlar kısmından seçeceğiniz seçenek doğrultusunda gelişir. Bu şekilde bir hesap gizleme işlem yapmak isteniyorsa bu aşamalar doğrultusunda doğru bir hesap gizleme olayı gerçekleştirilir.

TikTok Hesap Gizleme Ayarları

Bu gizleme ayarları Tiktok hesabınıza giriş yapılmakla başlar. Daha sonrasında hangi gizlilik seçeneğinin seçilmek istenildiği hesap sahibi tarafından belirlenir. Hesaba giriş yapıldığında orada hemen karşınıza ayarlar kısmı çıkar. O ayarlar seçeneği seçilmesinin ardından gizlilik ayarları kısmından video içeriklerinizin kim tarafından görüntülenmesini istiyorsanız veya istemiyorsanız bu hesap sahibinin tercihine kalır.

Bu uygulamada hesap gizleme ayarları konusunda hiçbir sorun yaşanmaz. Çünkü insanlar kendi istekleri doğrultusunda hangi gizlilik ayarını kendisine uygun görürse o şekilde gerçekleştirir. Tamamen hesabınızı kapatmak yerine sadece memnun olamadığınız gizlilik sorununu ayarlar kısmı ile halletmek daha pratiktir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce