Tiktok’a Nasıl Üye Olunur?
 24 Aralık 2020   Esosyal

Tiktok’a Nasıl Üye Olunur?

Tiktok, kullanıcısı giderek artan bir sosyal paylaşım platformudur. İlk kez Çin’de kullanımından bu yana tüm dünyaya yayılıyor ve üye olmak isteyen sayısı gün geçtikçe artıyor. Popülaritesi durmadan artan uygulamanın yeni üyeleri de giderek artıyor.

Aslen, on beş saniyelik videoların paylaşılabildiği ve bunlara ses eklenebilen bir platformdur. Platformun fenomenlerinin de giderek artmasıyla dikkatleri üzerine çekmiştir ve üye olmak isteyen bir sürü yeni kişi kazanmıştır. Bu uygulamaya üye olma işlemleri oldukça basit bir şekilde oluyor. Üye olma işlemi iki yolla yapılabiliyor.

Tiktok’a üye olma yolları şu şekilde sıralanabiliyor;

 • Facebook, Instagram, Twitter gibi başka sosyal paylaşım hesapları üzerinden Tiktok’a üye olma
 • Mail ya da telefon numarasıyla Tiktok’a üye olma

Bu iki işlemden birini tercih ederek üye olabilirsiniz. Ancak bu işlemlerden önce Tiktok uygulamasını Play Store ya da Apple Store üzerinden telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

Tiktok Uygulaması İndirme

Tiktok uygulamasını telefonunuza indirmek oldukça basit bir işlemdir. Play Store ya da Apple Store üzerinden uygulamayı rahat bir şekilde indirebilirsiniz. Play Store ya da Apple Store uygulamalarının arama bölümüne’’Tiktok’’ yazarsanız uygulamayı göreceksiniz. Hemen altındaki indir butonuna basarak Tiktok Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra açmanız gerekiyor. Açınca karşınıza kayıt ol tuşu gelecek. Bu tuşa tıkladığınızda açılan yeni ekranda, başka hesaplar üzerinden ya da mail veya telefonla üye olabiliyorsunuz.

Başka Hesaplar Üzerinden Üye Olma

Eğer önceden oluşturulmuş; Facebook, Instagram veya Twitter hesabınız varsa doğrudan, başka işlem yapmadan üye olabiliyorsunuz. Yoksa da mail veya telefon numaranız üzerinden üye olabiliyorsunuz.

Başka hesap üzerinden Tiktok’a üye olma işlemleri şöyle sıralanıyor;

 • Play Store ya da Apple Store arama bölümüne ‘’Tiktok’’ yazın
 • Karşınıza Tiktok uygulaması çıkacak
 • İndir butonuna tıklayarak indirin
 • Uygulamayı açın
 • Kayıt ol butonuna tıklayın

Önceden açılmış Facebook, İnstagram veya Twitter hesabınız varsa uygulama direkt ‘’bu uygulamalar üstünden hesap açmak ister misiniz’’ diye sorar.

Devam ete tıklarsanız üyeliğiniz başlamış olur.

Bu adımları yerine getirerek başka hesaplar üzerinden uygulamaya üye olabilirsiniz.

Mail Veya Telefonla Üye Olma

Eğer önceden oluşturulmuş; Facebook, Instagram ya da Twitter hesabınız yoksa veya bu hesaplar üzerinden üye olmak istemiyorsanız başka bir yol da mevcut. Bu gibi durumlarda, mail ya da telefon numaranız üzerinden de üye olabilirsiniz.

Mail ya da telefon numarası üzerinden üye olma işlemleri şöyle sıralanıyor;

 • Play Store ya da Apple Store arama bölümüne ‘’Tiktok’’ yazın
 • Karşınıza Tiktok uygulaması çıkacak
 • İndir butonuna tıklayarak indirin
 • Uygulamayı açın
 • Kayıt ol butonuna tıklayın
 • Mail ya da telefon yoluyla üye olmaya tıklayın
 • Mail ya da telefonunuza gelen kodu doğrulayın

İşlemleri bu şekilde devam ederseniz mail ya da telefon numaranız üzerinden üye olmuş olursunuz.

Tiktok'a Ücret Ödenir Mi?

Tiktok uygulaması kesinlikle ücretsizdir. İndirme dâhil, üye olunan hiçbir işlemde sizden ücret talep edilmez. İndirdikten sonra da hemen hemen bütün özelliklerini ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Burada önemli olan herhangi bir karışıklığı önlemek için uygulamayı; Play Store ya da Apple Store üzerinden indirmeniz. Başka bir denemeniz gerekmiyor. Bu Store uygulamaları üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebileceksiniz ardından ücretsiz bir şekilde üye olabileceksiniz.

Tiktok'da Yaş Sınırı Var Mı?

Bu Uygulamada bir yaş sınırlaması var. Uygulama kullanıcılarının alt yaş limiti 13’tür. On üç yaşından küçükler bu uygulamayı edinemezler ve kullanamazlar. Ancak bir üst yaş engeli ya da limiti belirtilmemiştir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce