Nasıl Twitter'da TT Olunur?
 15 Ocak 2021   Esosyal

Nasıl Twitter'da TT Olunur?

Twitter, günümüzde son derece fazla kullanılan uygulamalardan birisi. Twitter'da gündem olmak adına TT denen bir yöntem var. Bu yöntem başlık olarak kullanılabiliyor ve çoğunluk tarafından tercih edilmesi ile oluşuyor.

Daha önce paylaştığımız Twitter trend topic nedir başlıklı blog yazımızda d bilgiler bulabilirsin.

Twitter'da TT Nasıl Olunabilir?

Twitter'da gündem yani TT olmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır bunlar;

  • Bazı hesaplar ile (fake hesap açılabilir) TT olması gereken şeyin fazlaca yazımı sağlanabilir
  • Çoğunluğun kullanabilmesi için TT olacak kelimenin iyi seçilmesi gerekir
  • Bu şey markalaştırılabilir
  • Reklam olarak sponsorluk alınabilir
  • Çok fazla tweet atarak da sonuca ulaşılabilir

Gibi yöntemler ile Twitter'da TT olunabilir. Her kelime mutlaka gündem olacak diye bir kural yok fakat en azından denenebilir. Çoğunlukla yakınlarınıza da bildirebilirsiniz onlar da tweet atarak destek olabilirler.

Twitter trend topic satın almak için buraya tıklayın.

Twitter'da Neden TT Olunmalıdır?

Twitter çok önemli ve aynı zamanda bir ses duyurma platformu denebilir. Bu açıdan da oldukça yararlı ve kullanışlı olduğu söylenebilir. Twitter'da belirli bir sorun teşkil edecek bir şey varsa bu TT yöntemi ile gündem olarak değiştirilme imkanına sahip olabilir. Olabilir diyoruz çünkü kesin olarak bir şey denilemez. Ama yine de şansımızı denemekte fayda var.

Twitter Nasıl Bir Platform?

Twitter kişilerin düşüncelerini belirtirken oldukça özgür olduğu bir platform. Bununla beraber de birtakım sorunlar çıksa da yine de her zaman her yerde olan sorunlar denebilir. Bu platformda kişiler düşüncelerini diledikleri gibi tweet atabiliyor, yorum yapabiliyor veya içerik paylaşabiliyorlar. Bu da Twitter'ı diğerlerinden ayırmaya yetiyor. Çünkü kişi bazen düşüncesini paylaşmaya ihtiyaç duyabiliyor ve bunu da Twitter aracılığı ile yapabileceğini bilmek ona kendini daha özgür hissettiriyor.

Twitter Tercih Edilmeli mi?

Twitter, yenilik arayan kullanıcılar için elbette ki tercih edilmeli. Boş zamanlarda girebileceğiniz, anasayfada doyasıya tweet okuyabileceğiniz bir platform olduğu için belki de ona bir şans vermelisiniz. Twitter'ın birçok güzel yanı da var mesela çoğunlukla benzer düşüncelere sahip kişileri içermesi, mizah anlayışının bol olması, dünya çapında adını çokça duyurması gibi nedenlerden ötürü de tercih edilebilir.

Bu Gibi Uygulamaların Zararı Var mı?

Aslına bakarsak pek çok uygulamanın yararı var dersek yalan olabilir. Ancak Twitter size boş zamanlarınızda fayda sağlayacağını zaten iddia etmiyor. Burada denilebilir ki boş zamanını eğlenmek, gülmek için geçirmek isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bir uygulama. Bununla birlikte zaten kullanmak istemeyene de kimse zorla kullandırtmıyor. O yüzden Twitter belirli bir yaş kitlesine de hitap etmediğinden dilediğiniz gibi kullanıp istemezseniz de silebiliyorsunuz. Bu gibi uygulamaların kasıtlı olarak bir zararı yok denebilir çünkü zaten bir şey vaat ettiği yok. Ancak daha faydalı uygulamalar kullanılmak istenirse de tonla uygulama mevcut elbette.

Twitter Nasıl Ortaya Çıktı?

Twitter fikrinin ortaya çıkması ve uygulama halini alması için düşünen kişiler Jack Dorsey, Evan Williams, Noah Glass, Biz Stone'dur. Böylece insanların düşüncelerini özgürce belirtme fikri bir uygulamaya dönüştü. Belirleyici olarak üzerinde fikir beyan etmeleri ve sonuç olarak kişilere bu imkanı sağlamış olmaları onları büyük bir uygulamanın kurucuları yaptı.

Onlar sayesinde de kullanıcılara özgürce paylaşım yapabilme, bunun sonucunda da içerik takip edebilme hakkı doğdu. Böyle bir uygulama ile hiç kuşkusuz hayatımızdaki pek çok şey değişti ve günümüzde çok fazla kullanılır ve bilinir hale geldi. Kişilerin böyle bir platformda özgür olarak düşüncelerini belirtme hakkına sahip olduğunu bilmek son derece önemli bir şey özellikle bugünlerde.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce