Instagram'ın En Çok Takipçiye Sahip 10 Hesabı
 27 Ocak 2021   Esosyal

Instagram'ın En Çok Takipçiye Sahip 10 Hesabı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram, milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Ünlü isimlerin takipçi konusunda kıyasıya yarıştığı platformda en çok takipçisi bulunan 10 hesabı sizler için derledik. Listede özellikle ABD'li sanatçıların çokluğu oldukça dikkat çekiyor. En çok takipçisi bulunan 10 Instagram hesabının 7'si, Amerikalı sanatçılara ait.

► Instagram takipçi satın almak için buraya tıkla.

Instagram Hesapları

1- Instagram

Instagram platformunda güncel olarak en çok takipçi barındıran hesap, yine uygulamanın kendisine ait resmi hesabıdır. 369 milyon takipçiyle Instagram bu alanda ilk sırada yer alıyor.

2- Cristiano Ronaldo

Portekizli ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, en çok takipçisi bulunan Instagram kullanıcıları arasında ikinci sırada geliyor. Portekizli dünya yıldızının 255 milyon aktif takipçisi bulunuyor. Dünyanın en büyük futbolcuları arasında gösterilen Cristiano Ronaldo, aynı zamanda diğer sosyal medya platformlarında sahip olduğu takipçi sayısıyla da zirvelerde yer alıyor. Futbolcu kişiliğinin yanı sıra önemli bir reklam yüzü olan Portekizli futbolcu, her geçen gün takipçi sayısını arttırıyor.

3- Ariane Grande

Ünlü müzisyen ve aktris Ariane Grande, Instagram platformunda en fazla takipçiye sahip üçüncü hesaptır. Amerikalı sanatçının güncel takipçisi sayısı 203 milyon seviyelerinde bulunuyor.

4- Dwayne Johnson

Profesyonel dövüşçü ve aktris olan Dwayne Johnson, Instagram platformunda en çok takipçiye sahip olan hesaplardan birisidir. 200 milyon takipçisi ile ön plana çıkan Amerikalı ünlü isim, en çok takipçisi bulunan dördüncü hesap olarak karşımıza çıkıyor.

5- Kylie Jenner

23 yaşındaki ünlü iş kadını ve Reality Show karakteri olan Kylie Jenner, takipçi sayısı ile Instagram'daki en fazla takipçiye sahip beşinci kişidir. Kylie Jenner'ın aktif olarak 197 milyon takipçisi bulunuyor. Kylie Jenner'ın kardeşi olan Kendall Jenner ise Instagram'da 137 milyon takipçisi ile bu alanda on dördüncü sırada yerini almış durumda.

6- Selena Gomez

28 yaşındaki sanatçı Selena Gomez, Instagram platformunda en çok takipçisi bulunan altıncı hesaptır. Amerikalı sanatçı Selena Gomez'in şu an için 194 milyon takipçisi bulunuyor.

7- Kim Kardashian

Yine Amerikalı ünlü bir iş kadını ve Reality Show karakteri olan Kim Kardashian, en çok takipçisi bulunan Instagram hesapları sıralamasında yedinci sırada yer alıyor. Amerikalı Kardashian'ın güncel takipçi sayısı 186 milyon seviyelerinde bulunuyor.

8- Lionel Messi

Dünyanın en büyük futbolcuları arasında gösterilen Lionel Messi, Instagram takipçi sayısında da ilk on sırada yer almayı başarıyor. 165 milyon takipçisi bulunan Arjantinli futbolcu, listeye sekizinci sıradan girmeyi başarıyor. Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo ile kıyasıya bir rekabet içerisinde olan Messi, takipçi sayılarında Portekizli futbolcunun ise oldukça gerisinde kalmış durumda.

9- Beyonce

Amerikalı ünlü müzisyen Beyonce, takipçi sayısı bakımından Instagram platformunda dokuzuncu sırada yer alıyor. 154 milyon takipçisi bulunan Amerikalı müzisyen, bu alanda oldukça ön plana çıkıyor.

10- Justin Bieber

26 yaşındaki genç müzisyen Justin Bieber, Instagram platformunda sahip olduğu takipçi sayısı bakımından ilk on sıraya girmeyi başarıyor. Aktif olarak 145 milyon takipçisi bulunan Justin Bieber, en çok takipçisi bulunan onuncu hesap konumunda bulunuyor.

En Çok Takipçisi Olan Diğer Instagram Hesapları

Instagram platformunda sahip olduğu takipçi sayısı ile adından söz ettiren diğer hesaplar da oldukça ön plana çıkıyor.

Listede ilk 10'un dışında kalmasına rağmen takipçi sayısıyla dikkat çeken diğer hesaplar ise şu şekilde:

  • National Geographic: 143 milyon
  • Neymar: 141 milyon
  • Taylor Swift: 139 milyon
  • Kendall Jenner: 137 milyon
  • Jennifer Lopez: 129 milyon

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce