Instagram'da Takibi Bırakanları Nasıl Görürüm?
 24 Mart 2021   Esosyal

Instagram'da Takibi Bırakanları Nasıl Görürüm?

Instagram hesaplarıyla ilgili merak edilen pek çok husus var.Bu hususlardan biri de ınstagram takibi bırakanlar konusudur. Instagram hesaplarını takip edenler bir anda hesabı takip etmekten vazgeçebilir. Takip bırakma sıklıkla yaşanan bir durum olduğu için bu durumun takibi de kolay değildir.

Instagram hesap sahipleri çoğu zaman takibi bırakanları çok geç fark ederler. Bazen de farkına bile varmazlar. Takibi bırakanları görmenin ve bilmenin birkaç yolu mevcut. Kullanıcılar bu yöntemleri kullanabilirler. Böylece kimlerin kendilerini takip edip etmediklerini öğrenebilirler.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Instagram Hesabında Takibi Bırakmak

Instagram hesabında en önemli konu; takipçiler. Kullanıcılar birbirlerini takibe aldıkları gibi takibi de bırakabilirler. Bazı kullanıcılar hesaplarını takipten vazgeçenleri bilmek isterler. Bu noktada takipçi kontrolü gerekir.

Instagram Profil üzerinden Takipçi Kontrolü

Her instagram kullanıcısının bildiği ve her kullanıcının tercih ettiği klasik yöntemdir. İnstragram kullanıcısı profiline gelir. Buradan takipçi kısmınsa taklar. Tek tek takipçilerini kontrol eder. Elbette bu işlem zaman alan bir işlemdir. Ancak; güvenli bir yöntem arayanlar için ilk tercih olmaktadır.

Instagram Takipçi Uygulamaları Nelerdir?

İnstagram hesabında bulunan takipçilerin takibi bırakmaları durumlarının takibi için uygulamalar sıklıkla tercih ediliyor. Pek çok kullanıcı bu uygulamalarla takipçilerinin analizini yani kontrolünü yapabiliyor. Ancak; önemle belirtilmelidir ki; bu takibin yapılması için en güvenilir yol bu uygulamalar değildir. Ancak; buna karşın bu uygulamaları kullanmak isteyen kullanıcılar var. Bu nedenle; bu uygulamaları da paylaşmak da yarar var.

  • İOS için Reporte Pro uygulaması mevcut. Android için ise FollowMeter uygulaması indirilebilir.
  • Bu uygulamalar indirildikten sonra gerekli adımlar izlenerek kısa ve kolay bir şekilde telefona kurulur.
  • Daha sonra uygulamanın instagram hesabına erişmesine izin verilir.
  • Bu izin adımından sonra uygulamaya giriş yapılır.
  • Unfollowers kısmından kimin instagram takibini bıraktığı öğrenilebilir.

Bununla beraber Followers kısmına gelindiğinde hesabı yeni takibe alanları görmek de mümkündür. Uygulamalarda işlem adımları son derece kolaydır. Her kullanıcının rahat rahat kullanabileceği basit uygulamalar oldukları için sıklıkla tercih edilirler.

Instagram Takipçi Analizi Uygulamalarının Avantajı

Yukarıda da bahsedildiği gibi klasik yöntemlerle takipçi kontrolü zor ve zaman alıcı bir işlemdir. Bu uygulamalar sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde takibi bırakanlara ulaşılabilir. İnstagram hesabı sahibi ne kadar takipçi kaybettiğini öğrenir. Kurumsal hesaplar için bu daha da büyük öneme sahiptir. Hesap sahibi takipçi kayıplarından haberdar olarak hesabı için gerekli adımları atma şansına sahip olur.

Instagram Takipçi Analizi Uygulamaları Güvenilir Mi?

İnstagram takipçi analizi yapabilen pek çok uygulama mevcut. Elbette bu uygulamaların hepsi için güvenilir denilemez. Bilindiği gibi bu uygulamaların kullanılabilmesi için söz konusu uygulamaya sosyal medya bilgileri veriliyor. Yani uygulamayla bilgi paylaşımı yapılıyor. Bu anlamda her uygulama güven vermiyor.

Instagram Takibi Bırakanı Takipten Çıkarmak

Instagram kullanıcı kendisini takipten çıkaran kullanıcıyı tespit ettiğinde o kullanıcıyı takip etmekten vazgeçebilir. Bunun için öncelikle o kişinin profiline gidilir. Profilde yer alan bölüm üzerinden kişi takipten çıkarılır.

Instagram Hesabında Takipçinin Önemi

Instagram hesaplarında pek çok paylaşım yapılıyor. Bu paylaşımların yüksek beğeniler alması sahip olunan takipçi sayısıyla doğru orantılıdır. Yani bir instgram hesabının takipçisi çoksa aldığı beğeni de o kadar fazla olacaktır. Takipçilerin takibi bırakmaları beğeni sayılarının düşmesine neden olur.

Özellikle kurumsal amaçlarla açılan instagram hesaplarında takipçi sayıları çok daha fazla önem taşır. Takipçi sayılarının düşmesi hesap için olumsuz bir durumdur. Dolayısıyla instagram takipçi sayısının yüksek tutulması büyük önem taşır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce