Instagram'da Fotoğraflarınızı Güzelleştirme Tüyoları
 02 Mart 2020   Esosyal

Instagram'da Fotoğraflarınızı Güzelleştirme Tüyoları

Instagram oldukça büyük ve popüler bir platform. Hepimizin kişisel hesapları var ve güzel olduğunu düşündüğümüz fotoğraflarımızı bu ortamda paylaşmayı seviyoruz. Fakat bazen Instagram’a atarım diyerek çekildiğimiz fotoğrafları beğenmediğimiz oluyor. Fotoğraflarınızı daha güzel hale getirerek bu sorunun üstesinden gelebilir ve daha çok beğeni alabilirsiniz.

İlk Önce Fotoğraf Çekimi

Her şey efektler ile olmaz. Bu yüzden ilk olarak fotoğrafı düzgün çekmeli veya çektirmelisiniz. Bunun için bilmeniz pozlar bulunuyor. Bunun dışında ışığı arkanıza almamaya özen gösterin. Işık kaynağının kameranın arkasında veya tam üstünüzde olması sizin daha güzel/yakışıklı görünmenizi sağlayacaktır.

Fotoğraf karesini abartmayacak şekilde süslemeye çalışın. Boş bir denizin önünde çekilmiş fotoğraf dikkat çekici değildir. Bunun yerine bir tekneyi fotoğraf karesinin soluna alarak, siz de tam ortada olmayacak şekilde sağ tarafta poz verin. Gün batımında çekeceğiniz bu fotoğraf oldukça kaliteli olacaktır.

instagram fotoğraf paylaşma

Küçük Dokunuşlar

Gerçekten güzel fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız, Photoshop gibi programları kullanmayı öğrenin. Fotoğrafı çektiğiniz zaman gözleriniz kapalı çıkabilir, saçınız uçuşabilir, kıyafetiniz pot gözükebilir. Bunları photoshop gibi programlar yardımıyla düzeltin. Fakat baskı aracıyla kendinizi zayıflatmaya çalışmak, fotoğrafın photoshop olduğunu apaçık belirtecektir. Böyle basit yöntemlerden kaçının.

Efektler ve Işık Ayarları

İsterseniz PicsArt programı gibi programlar ile, isterseniz Instagram’ın kendi düzenleyicisi ile çerçeveyi bozan ışıkları ve gölgelerin yoğunluklarını düzenleyin. Bunun yanında abartı olmayacak ve doğal hava katacak efektleri kullanmaya özen gösterin. Bu efektleri bir önceki adım olan Photoshop gibi yazılımlar yardımıyla daha profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz.

Böylece oldukça kaliteli fotoğraflara sahip olabilecek, bakanların bir daha bakmasını sağlayacaksınız. İnsanların sizden fotoğraf tüyoları istediğine şahit olduğunuzda şaşırmayın! Çünkü siz bu işin artık ehlisiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce