Instagram'a Nasıl Link Eklenir?
 16 Şubat 2021   Esosyal

Instagram'a Nasıl Link Eklenir?

Instagram kişisel ve işletme hesaplarıyla her geçen gün daha popüler bir platform haline geliyor. Fotoğraflarımızı, anılarımızı paylaştığımız bir yer olarak yerini almaktadır. Geçmişte de böyleydi fotoğraflar ve anılar büyük beğeni toplardı. Hayatımızın dijitalleşmesiyle yorum ve beğeni butonları daha önemli bir yere sahip oldu. Günümüzde her fotoğrafımızı anımızı Instagram’da rahat paylaşabiliyor, arkadaşlarımızdan beğeni ve yorum toplayabiliyoruz.

Instagram hesabınıza takipçi satın almak için hemen buraya tıklayın.

Instagram hikayelerine nasıl link eklenir?

Instagram gün geçtikçe kendini geliştiren ve takipçilerini düşünen bir platformdur. Instagram’da paylaşım yapmanın yanı sıra hikaye paylaşımları önemlidir. Instagram hikayelerine bağlantı da ekleyebilirsiniz. Instagram’ın belirlediği kurallara uyduğunuz takdirde çok kolay link ekleyebilirsiniz. Instagram hikayelerine bağlantı eklerseniz hikayeyi IGTV ya da istediğiniz bir internet adresine yukarı kaydırarak yönlendirebilirsiniz. Hikayelerde paylaşıl boyutları kısadır. Uzun video ve paylaşımları hikaye de paylaşamazsınız bunun için IGTV yardımınıza koşacaktır. YouTube ya da başka adres yüklerseniz hikaye bölümünden link verebilirsiniz. Instagram tarafından verilen bu yeniliği kullanmak isterseniz belirli şartları yerine getirmelisiniz. Bu sayede hikaye paylaşımlarınızda link kullanarak hikayenize bakanlar bağlantı adresine tıklayarak internet sitesine yönlendirilirler.

Instagram Hikaye Paylaşımına Link Nasıl Eklenir?

Instagram hikayelerinde link paylaşma işlemi kolaydır fakat gerekli adımlar doğru ve sırayla yapılmalıdır.

Bu adımlar sırasıyla;

Instagram hesabınıza giriş yapın ve story kısmına tıklayın.

  • Hikayenize önce bağlantısını vereceğiniz linki kopyalayın. Daha sonra fotoğraf ekleyin. Link kopyalanıp devamında hikayeler kısmını açmanız en iyisi olacaktır.
  • Hikayenize ekleyeceğiniz kendi fotoğrafınızı ya da beğendiğimiz bir fotoğrafı seçin. Ekranın sağ tarafına doğru bulunan ataç şeklini görmeniz gerekiyor. Bu ataç bağlantı eklemenizi sağlar. Tıkladığınızda önceden kopyaladığınız bağlantı linkini açılan yere yapıştırmanız gerekir.
  • Yapıştırma işlemini yaptıktan sonra uygulama otomatik olarak yönlendirecektir. Yapıştırmayı onaylamalısınız ve hikaye ekranına dönmelisiniz yukarı kaydır aktif olacaktır.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra hikayenizi yayınlayabilirsiniz.

Link ekleme uygulamaları bu sıra ile yapılmaktadır. Bu adımları takip ederek hikayelerinize link ekleyebilir, takipçilerinizi yönlendirebilirsiniz.

Instagram Hikayeye Link Verebilmek İçin Uyulması Gereken Kurallar

Instagram her kullanıcısının hikaye paylaşmasına izin verir fakat yukarı kaydırmalı link için her kullanıcıya izin vermez. Paylaştığınız hikayeye bağlantı vermek istiyorsanız Instagram’ın belirlediği kurallara uygun bir hesaba sahip olmanız gerekir.

Bu kurallar;

  • Hesabınızın işletme sahibi olması gerekir. İşletme hesabı olmak İçin ise hesabınızın seçenekler bölümünden İşletme Profiline Geç butonuna tıklamanız gerekir. Bu sayede işletme hesabı olabilirsiniz. Son adım olan Facebook hesabınızı Instagram profiliniz ile senkronizasyon etmeniz gerekir. Böylece hesabınız onaylanır.
  • Instagram hesabınız onaylı olması bir diğer dikkat etmeniz gereken husustur. Onaylı hesap demek mavi tikli hesap demek değildir. Hesabınız telefon veya mail onayından geçmiş olmalıdır. İki aşamalı doğrulamayı da aktif etmelisiniz.
  • Son kısım en önemlisidir. Hesabınızda link vermeli hikaye yayınlamak için 10.000 takipçinizin olması gerekir. Takipçi arttırmak için iki yol izleyebilirsiniz. Birincisi 10k ve daha fazla takipçi satın alabilirsiniz. İkinci olarak organik bir şekilde takipçi kazanabilirsiniz. Organik takipçi en güvenilir yoldur. Takipçi sayın alırsanız ilerde mavi tik alma konusunda birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Hesabınız bu kuralların hepsini karşılıyorsa hikayelerinizde bağlantı verebilirsiniz. Fakat hesabınız bu kuralların birini dahi karşılamazsa hikayelerinize bağlantı hiçbir şekilde ekleyemezsiniz. Yukarı kaydırmalı link verme durumunuz gerçekleşmez. Instagram hikayelerinde link vermek çok istiyorsanız bu kuralların hepsini tek tek gerçekleştirmeye başlayın. İşe ilk olarak uzun ve yorucu iş olan takipçi arttırmak ile başlamak daha doğru olacaktır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce