Instagram Unf Nedir?
 02 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Unf Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya alanında da birçok yenilik yapılıyor. Sosyal medya denilince ilk akla gelen uygulamaların başında ise Instagram yer alıyor. Günümüzde Instagram kullanan kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Instagram kullanımının bu kadar yaygın olmasının elbette pek çok farklı nedeni bulunuyor. Instagram’da her ne kadar daha çok gençlerin zaman geçirdiği düşünülse de neredeyse her yaş grubundan kişiler devamlı olarak Instagram zaman geçirmeye devam ediyor.

Instagram kullanan kişilerin her ne kadar Instagram kullanımı ile ilgili bildiği bilgiler sınırlı olsa da bu mecrada bulunmayı oldukça fazla seviyorlar. Instagram kullanımı konusunda her geçen gün birtakım yenilikler ortaya çıkıyor. Ayrıca Instagram denilince ilk akla gelen şeylerin başında takip etme ve takipçi geliyor. Zaten Instagram uygulamasında verilen bilgilerin başında paylaşılan gönderi sayısı, takip edilen kişi sayısı ve takipçi sayısı yer alıyor.

Instagram'da takipçi satın almak için buraya tıklayınız.

Unfollow Nedir?

Instagram’ın her ülkeden kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. Buna bağlı olarak da her dilde Instagram kullanımı sağlanıyor. Instagram kullanan kişilerin pek çoğu bu uygulamayı Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce olarak kullanmayı uygun görüyor. Buna bağlı olarak da Instagram’da birtakım İngilizce sözcükler bulunuyor. Bunların başında da unfollow geliyor. Instagram’ın temeli takip etme ve takip edilmeye dayalı olarak geliştirilen bir uygulamadır.

Yani size ait olan gönderileri başkalarının görebilmesi ve sizinle iletişime geçmesi için sizin hesabınızı takip ediyor olması gerekiyor. Bu durum karşılıklı olduğu için doğal olarak sizin de aynı şekilde başkalarını takip etmeniz gerekiyor. Aslında az da olsa İngilizce bilgisine sahip olan biri kolayca unfollow kelimesinin anlamını bilir. Bu kelimenin anlamı dilimizde takipten çıkma ya da takibi bırakmaktır. Kısacası daha önce takipçilerinizden olan birinin sizin takibinize rağmen sizi takip etmemesi anlamına geliyor.

Unfollow Edildiğinizi Nasıl Anlarsınız?

Unfollow edildiğini ne yazık ki anlamayan ya da neden takipten çıkıldığına anlam veremeyen pek çok kişi bulunuyor. Bir kişi sizi takipten çıkıyorsa bunu anlamanın en kolay yolu takipçi sayınıza bakmak oluyor. Takipçi sayınız azaldıysa bu durum bir ya da birkaç kişinin sizi takipten çıktığını gösteriyor. Bunun dışında daha önce paylaşımlarına baktığınız yani fotoğraf ve video gibi gönderileri size açık olan kişi ve kişilerin artık paylaştıklarını görememenizde takipten çıkıldığını gösteriyor olabilir.

Tabi bu durum daha çok sizin takipten çıkmanızda ortaya çıkıyor. Sizi takipten çıkan ya da çıkanları daha hızlı öğrenmenizi sağlayan birtakım uygulamalar bulunuyor. Bu programları indirerek anında bu durumlardan haberdar olmanız mümkün oluyor. Ancak bu tip şeylerle uğraşmak istemiyorsanız takip ettiklerinize bakarak sizi takip etmediğini anlayabilirsiniz. Ayrıca takipçilerinizin olduğu kısmı da aynı şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde sizi unfollow eden kişi ya da kişileri öğrenebilirsiniz.

Instagram’da Takipçinin Önemi

Günümüzde pek çok firmanın sosyal medya üzerinden reklam yaptığı biliniyor. Reklam verenlerin sizi tercih etmesinde takipçi sayınız oldukça önemlidir.

Instagram’da takipçinin etkilerinden bazıları şunlardır:

  • Reklam verenlerin dikkatini çeker
  • Reklam alma şansınız artar
  • Instagram’dan kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Maddi gelir sağlar
  • Sponsorluk ve hediyeler alırsınız

Instagram’da takipçi sayınızın fazla olmasının size sağlayacağı imkanlardan sadece birkaçı bunlar oluyor. Takipçiniz arttıkça bu imkanlarda da daha da artış gösteriyor.

Unf Nasıl Yapılır?

Unfollow kelimesinin kısaltması olan unf sosyal medya da daha çok kullanılıyor. Aslında başta Instagram olmak üzere pek çok sosyal medya uygulamasında bu kelime oldukça sık kullanılıyor. Instagram’da unfollow etmek son derece kolaydır. Tek bir tuşla takipten çıkabiliyorsunuz. Takip ettiğiniz birinin yanında bulunan takibi bırak kısmına tıkladığınız takdirde o kişiyi takipten çıkmış oluyorsunuz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce