Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır?
 15 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Story İndirme Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan ve hemen her yaştan kullanıcıya sahip olan Instagram, artık story ekleme özelliğiyle de gündemdedir. Instagram kullanıcıları artık hesaplarından 24 saatle sınırlı kalan story gönderebiliyor, takipçileriyle bunu paylaşabiliyorlar. Instagram'a eklenen bu özellikle artık daha fazla popüler olan uygulama beraberinde Instagram story indirme nasıl yapılır gibi araştırmalara sebep vermektedir. Gerek masaüstü cihazınıza ya da IOS ve Android gibi cihazlarınıza kolaylıkla artık beğendiğiniz story'leri indirebileceksiniz.

Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, 24 saat kalabilen story ekleme özelliği ile dilediğiniz story paylaşımlarınızı kendi arşivinize indirebileceksiniz. Elbette sadece kendi paylaştığınız storyleri bu şekilde hikaye arşivinize indirebilirsiniz. Diğer kullanıcıların storylerini görebilmek ve arşivinize eklemek için birtakım farklı yöntemleri denemeniz gerekecektir. Aynı zamanda story indirmek istediğiniz hesabın herkese açık bir hesap olması gereklidir. Farklı kullanıcıların storylerini kendi arşivinize indirmek için makalemizde birtakım yöntemleri sizler için sıraladık.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıkla.

Android Cihazlarda Story İndirme Nasıl Yapılır?

Android cihazınıza herhangi bir Instagram kullanıcısının story paylaşımlarını indirmek istiyorsanız birtakım farklı araçlar kullanmanız gerekmektedir.

İzleyeceğiniz adımlar şu şekildedir:

  • Story Saver uygulamasını cihazınıza indirmeniz gereklidir.
  • Story Saver uygulamasını açarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Eğer takip etmediğiniz hesabın hikaye paylaşımını indirmek istiyorsanız o kişinin kullanıcı adıyla rama yapınız.
  • Kendi cihazınıza indirmek istediğiniz story bularak save tuşunu kullanmalısınız.

Bu adımları takip ederek kolaylıkla istediğiniz story cihazınıza indirebilir ve galeri kısmında save story klasöründe kayıtlı bulabilirsiniz. Elbette ki kendi arşivinize bir başkasının yapmış olduğu paylaşımları, fotoları izinsiz olarak eklemek etik değildir.

iPhone Cihazlarda Story İndirme Nasıl Yapılır?

IOS cihazınızla giriş yaptığınız Instagram hesabınızdan bir başka kullanıcının hikayesini kendi arşivinize dilerseniz ekleyebiliyorsunuz. Bunun için birtakım farklı yöntemleri kullanmak gerekmektedir.

Şu adımları takip ederek istediğiniz story kendi cihazınıza indirebilirsiniz.

  • Story Reposter uygulamasını indirerek işleme başlayabilirsiniz.
  • Bu uygulamayı açarak dilediğiniz story indirmek için kullanıcı adını kullanarak arama yapmalısınız.
  • İstediğiniz hikayeyi arşivinize indirmek için Download butonunu kullanmalısınız.
  • Hemen ardından Save butonunu kullanarak hikayeyi kendi galerinizde rahatlıkla görebilirsiniz.

Ayrıca kaydetmiş olduğunuz storyleri yeniden paylaşmak istediğinizde farklı şekillerde düzenleyerek paylaşım yapabiliyorsunuz. Story Reposter uygulaması aynı zamanda hikaye düzenlemesi hususunda da başarılı bir programdır.

Instagram Hikayelerini Kolaylıkla İndirebilmek İçin Kullanılan İnternet Siteleri Nelerdir?

Instagram bilindiği üzere ülkemizde oldukça popüler olan bir sosyal medya aracıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Ve her geçen gün de hızla çoğalmaktadır. Her ne kadar farklı sosyal medya araçları olsa da Instagram, farklı ve güncellenen özellikleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Story saver internet sitesini kullanarak kolaylıkla beğendiğiniz hikayeleri kendi arşivinize kaydedebilirsiniz. Story saver internet sitesini kullandığınızda güncel olan hikayeler karşınıza gelerek sizin istediğiniz story'i cihazınıza indirmenizi kolaylaştıracaktır. Burada seçilen hikayeyi video formatında ya da fotoğraf olarak indirebilirsiniz. Görüntü yeni sekmede açılacak ve sağ tuş kullanarak kaydedebileceksiniz. Böylelikle Instagram story galeri kısmınızda olan klasörün içinde yer alacaktır.

Farklı Instagram Hikaye Kaydetme Yöntemleri Nelerdir?

Instagram kullanıcıları takip etmedikleri hesaplarda gördükleri hikayeleri çoğu zaman beğendiklerinden dolayı kendi arşivlerine kaydetmek isteyebilirler. Bu durum her ne kadar etik bir durum olmasa da çoğu kişi bunu yapar. Dolayısıyla herkese açık Instagram hesaplarındaki story paylaşımlarını story saver programları dışında cihazınıza kaydedebilirsiniz. Ekran görüntüsü alarak dilediğiniz hikayeleri kaydetmeniz mümkündür.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce