Instagram Search Nedir?
 21 Nisan 2021   Esosyal

Instagram Search Nedir?

Sosyal medyanın günümüzde oldukça önemli bir yere sahip olduğu herkes tarafından biliniyor. Gün içerisinde sosyal medyada geçirilen sürenin önemli bir kısmına instagramda geçiyor. Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen ya da kullanılan uygulamaların başında instagram geliyor.

Dünya genelinde instagram kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Elbette instagram uygulamasının bu denli fazla sevilmesinin birkaç nedeni bulunuyor. Ancak bu nedenlere geçmeden önce bu uygulamanın kullanıcılarına sunduğu imkanlardan da bahsedilmesi gerekiliyor. Instagram oldukça geniş bir kitleye hitap ettiği için herkesin işine yarayacak ve kullanımı oldukça kolay bir uygulama olarak tasarlanıyor. Bu uygulamanın en çok kullanılan kısmı olarak hiç şüphe yok ki Instagram search olarak biliniyor.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Instagram Nedir?

Sosyal medya uygulamaları arasına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ancak bazı uygulamalar her zaman sosyal medya kullanıcılarının en çok tercih ettiği uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Instagram da bu sosyal medya uygulamalarından sadece biri oluyor. Instagram hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse daha çok fotoğraf ve video paylaşımı yapan bir sosyal medya uygulamasıdır. Her ne kadar daha çok video ve fotoğraf paylaşımı yapılsa da düşüncelerinizi paylaşımların altına yazabilme imkanınızda bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra instagramda story yani hikaye paylaşımı da yapabiliyorsunuz.

Instagramın Sunduğu Hizmetler

Her sosyal medya uygulamasının kullanıcılarına sunduğu birtakım hizmetler ve kolaylıklar bulunuyor. Bu hizmetler ve kolaylıklar sayesinde instagram kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Instagramın en çok bilinen ve kullanılan hizmetlerinden bazıları şunlardır:

  • Instagram video ve fotoğraf paylaşımı
  • Instagram search yani arama
  • Beğeni ve yorum yapabilme
  • Kaydetme ve başkalarıyla paylaşım yapma
  • Hikaye paylaşma ve ekleme yapabilme

Bu maddelerde yer alanlar ınstagramın en çok bilinen ve tercih edilmesinde etkili olan şeylerden sadece birkaçıdır. Bu hizmetler arasında en çok merak edilen ve kullanılan ise ınstagram search oluyor.

Instagram Search Nasıl Kullanılır?

Instagramda search yani arama yapmak oldukça basit ve kolay bir şeydir. Bunun için tek yapmanız gereken instagramda bulunan arama kısmına tıklamanız oluyor. Instagram search yani arama kısmına hangi instagram sayfasına bakmak isterseniz onun adını yazmanız yeterli oluyor. Ancak burada da size önerilen ınstagram kullanıcıları oluyor. Bu önerilen belirlenmesinde etkili olan pek çok şey bulunuyor. Ancak bunların belirlenmesindeki en temel faktör hiç şüphe yok ki algoritma oluyor. Her sosyal medya uygulamasının bir algoritması olduğu biliniyor. Zaten bu algoritma doğrultusunda kullanıcılarına birtakım önerilerde buluna biliyorlar.

Instagram Search Kısmında Öne Çıkanlar

Instagramın arama kısmında aradığınız herhangi bir şeyden önce yazılan harf veya kelimelere bağlı olarak farklı instagram sayfaları da öneriliyor. Instagram tarafından bu önerilerin bulunmasında etkili olan şeylerden bazıları şunlardır:

  • Takipçi sayısı
  • Yakınlarda yapılan aramalar
  • Instagram algoritması
  • Popülerlik
  • Arama kısmına yazılan şeyler

Instagram search kısmında size önerilen diğer kullanıcıların ortaya çıkmasında bu etkenler daha çok etkili ve belirleyici oluyor.

Instagram Search Arama Yapmak

Instagramın search yani arama kısmında arama yapmak son derece kolaydır. Zaten genel olarak sosyal medya platformlarının kullanımı anlaşılabilir ve kolay oluyor. Bunun için tek yapmanız gereken arama kısmına aradığınız şeyle ilgili olan anahtar kelimeleri yazmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra aradığının instagram sayfasını birkaç saniyede kolayca bulabiliyorsunuz.

Instagram Searchte Bulunan Hizmetler

Instagram hizmet içinde hizmet sunarak aradığınız şeye daha kolay ulaşmanızı hedefliyor. Buna örnek olarak search kısmında bulunan diğer hizmetler verilebiliyor. Instagram search kısmında etiket ve konumla ilgili de arama yapabiliyorsunuz. Etiketler sayesinde aradığınız şeyi daha kolay bulma imkanınız oluyor.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce