Instagram Profil Resmi Nasıl Seçilir?
 29 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Profil Resmi Nasıl Seçilir?

Instagram son zamanlarda en çok kullandığımız sosyal medya platformlarından birisidir. Instagram sayesinde fotoğraflarımızı paylaşabilir ve arkadaşlarımızla iletişim kurabiliriz. Öncelikli olarak Instagram profil resmî seçilmelidir. Bunun için ise birtakım adımlar izlenmelidir. İlk baş Instagram uygulaması indirilmelidir. Profilinize girdikten sonra profili düzenle yazan yere girilmelidir.

Girildiği zaman hemen profil resmini değiştir yazısı karşımıza çıkacaktır. O yazıya tıkladığınızda yeni profil fotoğrafı ve Facebook’tan aktar seçenekleri çıkmaktadır. Bu seçeneklerden yeni profil fotoğrafına tıkladığımızda galerimize yönlendiriliriz ya da o an için yeni fotoğraf çekinebiliriz. İkinci seçenek olan Facebook’tan aktarı seçtiğimizde ise Facebook hesabınız varsa oradaki profil fotoğrafı Instagram profil fotoğrafınız olmaktadır. Böylece kolayca Instagram profil resmi eklenmiş olur.

Instagram takipçi satın almak için tıklayın.

Instagram’da Etkileyici Profil Resmi Nasıl Seçilir?

Instagram’da profil resmi seçmek çok önemlidir. Profil resmi için ilk olarak yüzünüze odaklanmanız daha doğrudur. Çünkü ilk profile bakıldığı zaman yüzünüz ön planda ve güzel olduğunda hoş bir profile sahip olabilirsiniz. Fakat galerinizde beğendiğiniz çok güzel bir fotoğrafınız profilde güzel ve net gözükmeyebilir.

Bunun için bu noktalara dikkat etmeniz gerekir. Instagram’da etkili ve popülaritesi yüksek olan kişilerin fotoğraf çekimini çok iyi bir şekilde uygular. Profil resmi için kullanacağınız filtreleri iyi ayarlamanız gerekir, fotoğraflarınıza hangi filtre iyi gidiyor ona göre ayarlamalısınız. Profil resminiz için parlaklığı, doygunluğu ve kesinleştirmeyi ayarında ayarlamalısınız. Çok parlak veya çok karanlık olmamalıdır. Yüzünüzü tam gösteren fotoğraflarda keskinleştirmeyi arttırırsanız yüzünüz ve gözleriniz daha ön plana çıkacaktır.

Gözleriniz daha canlı gözükecektir ama orta ayarda keskinleştirmeyi uygulamak daha mantıklıdır. Kontrastı seçme konusunda arttırma ve azaltma ile ayarlayabilirsiniz burada da çok arttırmak ve çok azaltmak hoş fotoğraflarınızı daha kötü yapabilir. Sıcaklık seçme konusunda ise fotoğrafı daha sıcaklaştırabilirsiniz ve daha samimi bir fotoğraf elde etmenize sebep olur. Bu gibi küçük detaylar sayesinde çok güzel profil resimleri elde edebilirsiniz.

Profil Resmi Seçmenin Püf Noktaları

Profil resmi seçmenin de püf noktaları vardır. Bu sayede profil resminizde olduğunuzdan daha güzel ve çekici gözükebilirsiniz.

Bu püf noktaları ise şu şekildedir;

  • Kendinizi sıkmayın rahat gözükün,
  • Işığı iyi ayarlayın, ışığı önünüze alarak fotoğraf çekinin,
  • Makyajı size yakışan nasılsa o şekilde yapın,
  • Fotoğrafta güzel çıktığınız açıdan çekim yapın,
  • Gülümseyerek poz vermeyi seviyorsanız, gözlerinizle de bu durumu yakalayın,
  • Saçınıza size yakışan modeli uygulayın,

bunlar gibi püf noktaları güzel profil resimleri yakalamanıza neden olacaktır. En önemli olan ise tarzınız nasılsa bunu profil resminize taşıyın. Gülmeyi seviyorsanız bu tarzda profil resmi koyun ya da rahat bir tarzınız varsa o şekilde bir profil resmî yakalayın ve hemen yükleyin.

Profil Resmi Seçmek Neden Önemlidir?

Sizi tanımayan bir kişi ses tonunuzu, davranışlarınızı ve nasıl birisi olduğunuzu bilemez. Sizinle ilgili ilk izlenimi profil resminize bakarak karar verebilir. Tarzınızı profil resminize yansıttığınız zaman sizinle ilgili varsayımları doğru çıkar. Profil resmini nasıl koyacaksınız bu da önemli yakın çekim mi uzak çekim mi? Yakın çekim ile yüzünüz tam ortaya çıkacaktır. Göz renginiz, kaşınız, burun yapınız bunun gibi birçok detaylar hemen göze çarpacaktır. Ama uzak çekim tercih ettiyseniz arka planınızda bir manzara olması profil resmini etkileyici kılar. Diğer bir uzak çekim önerisi olarak yaptığınız meslekteki ortama göre bir çekim havalı görünmenizi sağlar ve hangi meslek ile uğraştığınız hakkında insanlara ipucu verir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce