Instagram Profil Nasıl Düzenlenir?
 29 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Profil Nasıl Düzenlenir?

Instagram bilindiği üzere farklı alanlardan çok sayıda hesabın olduğu en popüler sosyal medya uygulamalarından birisidir. Dolayısıyla günümüzde Instagram hesabı olmayan kişi sayısı yok denecek kadar azdır. Hesabınızın farklı olması ve diğer Instagram kullanıcılarından rahatlıkla ayrılabilmesi için profil tasarımınız oldukça etkili olmalıdır. Profil bilgileriniz ve profil resminiz insanların aklında kalacak şekilde olmalı ve diğer kullanıcıların sizin hesabınıza abone olmasını sağlayacaktır.

Kısa bir zaman diliminde rahatlıkla profil hesabınızın bilgilerini algı uyandıracak şekilde düzenleyebilir ve sizi takibe alan kişi sayınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuzda yer alan Instagram uygulamasını en son sürüme güncellemeniz sizin profil hesabınız ile daha çok hedef kitleye yönelmenizi sağlayacaktır.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Profil Resmi Nasıl Seçilmelidir?

Profil resminiz aslında Instagram hesabınızı hangi amaçla kullanacağınızla doğru orantılıdır. Eğer bu hesap tamamen sizin kişisel hesabınız ise sizi doğru tanıtacak ve kişiliğinize uygun olan bir resim olmalıdır. Fakat eğer bu hesapta markanızı tanıtmak ve hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız o zaman profil resminiz markanızı tanıtacak bir resim olmalıdır. Aynı zamanda şirketinizi yansıtan bir logo muhakkak profil resmi kısmında yer almalıdır. Ayrıca profil resmi kısmına eklediğiniz görselin çözünürlüğü yüksek seviyede olmalıdır. Böylelikle markanızın hedef kitleniz tarafından rahatlıkla bilinirliği artar.

Profil Adı Nasıl Seçilmelidir?

Instagram hesabı açmaya karar verdiğinizde ilk olarak profil kısmınızın en dikkat çekici kısmı hiç kuşkusuz kullanacağınız nickname'dir. Elbette ki akılda kalıcı ve kolay isim seçilmesi kullanıcıların daha fazla aklında yer edecektir. Profil isminin yer alacağı alan 30 karakterle sınırlandırılmış olup, aynı zamanda kullanıcıların bu isimle sizi aramasını sağlar. Kişisel bir blog hesabına bağlı bir Instagram açacaksanız eğer kendi isminizle profil isminizin aynı olması sizin için daha sağlıklı olabilir. Böylelikle sizi bilen kişiler sizin blog sayfanızı ya da sizin markanızı daha kolay Instagram ağında bulabileceklerdir. Çok kişi Instagram hesabı açmak istese bile özellikle Instagram profil nasıl düzenlenir kısmında zorlanmaktadırlar. Bundan dolayı da Instagram uygulamasını kullanmakta kararsız kalmaktadırlar.

Profil Açıklaması Nasıl Yapılmalıdır?

Instagram kullanıcıları tarafından bir diğer merak edilen konu ise profil kısmında ki açıklama kısmına ne yazılması gerektiğidir. Bu kısım kişinin profilinde yer alan ayarlar kısmından rahatlıkla ayarlanabilir ve 150 karakterle sınırlı olacak şekilde kendinizi anlatan cümleler kurabilirsiniz.

Hakkımda kısmına kendinizle ilgili faydalı bilgiler oluşturabilmek için şu ipuçlarını değerlendirebilirsiniz:

  • Eğer ki hesabınız üzerinden farklı bir ülkeye ürün satışı yapmıyorsanız yabancı dil kullanarak olası kullanıcıları riske atmamalısınız.
  • Sizin hesabınızla iletişim kurabilecek potansiyel müşteriler için ya da kullanıcılara ücretsiz iletişim ağlarını önerebilirsiniz.
  • Eğer ki bir web siteniz varsa web site adresinizi de Instagram hesabından hatırlatmayı unutmamalısınız. Web sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.
  • Kendi hesabınızla ilişkilendirmek istediğiniz kişi y ada hesabı hashtag kullanarak ekleyebilirsiniz.

Hikaye Arşivi Ve Paylaşımları Nasıl Yapılır?

Instagram gibi çok fazla popüler olan sosyal medya uygulamasında daha fazla akılda kalabilmek ve hesabınızın daha çok kitleye ulaşması için hikaye arşivinizi canlı tutmalısınız. Hikaye oluştur kısmına girerek burada güncel 24 saat ile sınırlı paylaşımlar yapabilir ve bu sayede hesabınızın sürekli aktif kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğer ki hesabınızı kişisel amaçlı değil, ürün satışı yapmak amaçlı kullanıyorsanız o zaman kullanıcılarınızı sıkmadan ürün ya da markanızla ilgili gün içinde sürekli paylaşım yapmalısınız. Aynı zamanda yaptığınız paylaşımların daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak için hesabınızın herkese açık şekilde düzenlenmiş olması gereklidir. Hesap gizliliği kısmından düzenleyebilirsiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce