Instagram Profil Fotosu İndirme Nasıl Yapılır?
 27 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Profil Fotosu İndirme Nasıl Yapılır?

Son zamanların en popüler ve en sık kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, varsayılan olarak kullanıcılarının diğer kullanıcılara ait profil fotolarını indirme imkanı tanımamakta. Bu indirme imkanı tanımama durumu aynı zamanda, diğer kullanıcıların hikaye ve gönderileri içinde geçerli durumda.

Instagram üzerinde var olan diğer kişilerin hikaye, gönderi ve profil fotolarını indirmek, var olan 3. parti uygulamalarla mümkün hale gelmekte. 3. parti uygulama veya siteleri kullanarak, sizlerde istediğiniz kişinin profil fotosu, hikaye ve gönderilerini indirebilirsiniz.

Instagram yabancı takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Instagram Neden Profil Fotosu ve Diğer Paylaşımların İndirilmesine İzin Vermiyor?

Ülkemizin ve dünyanın en çok kullanılmakta olan sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarının diğer kullanıcılara ait olan profil fotoğrafı ve diğer paylaşımlarının indirilmesine, en başta kullanıcılarının güvenlikleri açısından izin vermemekte. Ancak 3. parti yazılım ve siteler bu işlemleri gerçekleştirmekte. Her ne kadar 3. parti uygulama ve yazılımlar bu işlemleri gerçekleştiriyor olsa da, Instagram bu uygulama ve sitelerin kullanılmasını istememektedir. Burada da temel sebep, yine kullanıcı güvenliğidir.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme İşlemleri

İstediğiniz herhangi bir kullanıcının profil fotoğrafını, bu işlemler için kurulan web sitesi sayesinde gerçekleştirebileceksiniz. Kullanıcının hesabının gizli ve açık olması, profil fotoğrafı indirme işlemini gerçekleştirmeniz için bir engel değildir. Profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kullanıcının, Instagram kullanıcı adını yazmanız, bu işlemi gerçekleştirmeniz için yeterli olacaktır.

Instagram profil fotoğrafı indirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için uygulayacağınız adımlar şu şekilde:

  • İlk olarak profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kullanıcın Instagram kullanıcı adını öğrenmelisiniz.
  • Kullanıcının Instagram kullanıcı adını öğrendikten sonra, https://www.instadp.com/ sitesine gitmelisiniz.
  • Siteye gittikten sonra üst menüde yer alan “Search Username” kısmına, profil fotoğrafını indirmek istediğiniz kişinin Instagram kullanıcı adını yazmalısınız.
  • Kullanıcı adını yazıp kullanıcıyı seçtikten sonra, karşınıza çıkan sayfada “Full Size” kısmına gelerek kullanıcının profil fotoğrafını büyük boyutlu olarak görebilirsiniz.
  • Profil fotoğrafını büyük boyutlu olarak görüntüledikten sonra, sayfayı aşağıya kaydırarak “Download” butonu aracılığıyla, kullanıcının Instagram profil fotoğrafını indirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bu 5 kolay adımla sizlerde istediğiniz her kullanıcının Instagram profil fotoğrafını kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Sitesinin Özellikleri

Instagram profil fotoğrafı indirme işlemleri için kullanacağınız internet sitesinde sadece profil fotoğrafı indirme işlemi gerçekleştirmiyorsunuz. Aynı zamanda kullanıcının hikaye ve reels paylaşımlarını da indirme şansına sahipsiniz. Ancak hikaye ve reels paylaşımlarını indirebilmeniz için, kullanıcının Instagram profili, “Herkese Açık” olacak şekilde ayarlanmış olması gerekmekte. Eğer kullanıcının profili “Gizli” olarak ayarlanmışsa, bu işlemi gerçekleştirme şansınız ne yazık ki yok.

Instagram Profil Fotoğrafı İndirme Programı

Instagram profil fotoğrafı indirme işlemini yukarıda verilmiş olan internet sitesi aracılığıyla değil de, bir mobil uygulamayla yapmak istiyorsanız o zaman, “InstaBig” isimli mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. InstaBig mobil uygulaması, profil fotoğrafını indirme işleminin yanı sıra aynı zamanda, kullanıcıların profil fotoğraflarının büyük bir şekilde görüntülenmesini de sağlamakta.

InstaBig mobil uygulamasını kullanarak, istediğiniz herhangi bir Instagram kullanıcısının profil fotoğrafını büyütüp, indirmek için uygulamanız gereken işlemler şu şekilde:

İlk olarak telefonunuzun işletim sistemine uygun olarak uygulama mağazasından “InstaBig” uygulamasını indirin.

Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamanın üst kısmında yer alan arama kutucuğundan, profil fotoğrafını büyütüp, indirmek istediğiniz kullanıcının Instagram kullanıcı adını yazın.

Kullanıcı adını yazıp, kullanıcıyı seçtikten sonra, seçtiğiniz kullanıcının Instagram profil fotoğrafı büyük boyutlu olarak karşınıza çıkacaktır.

Profil fotoğrafı karşınıza çıktıktan sonra, isterseniz indirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram profil fotoğrafı büyütme ve indirme işlemlerini de, InstaBig uygulaması aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce