Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Nasıl Yapılır?
 27 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Nasıl Yapılır?

Instagram üzerindeki kullanıcıların hepsini tanımak mümkün değildir. Çünkü Instagram kullanan milyarlarca insan vardır. Bunun için o kişinin tanınması sağlayacaklar özellikler olmalıdır. Bir kişiyi tanımak isterseniz onun fotoğrafına bakmanız yeterlidir. Fakat bu küçük fotoğraflarla çok da mümkün değildir.

Profil fotoğrafı büyütme ya da PP işlemi sayesinde, tanımadığınız kullanıcıların profil fotoğraflarını görebilirsiniz. Fotoğrafları gördükten sonra o kişiyi tanıyıp tanımadığınıza karar verebilirsiniz. Bu işlem sayesinde çok fazla kişi tanıdıkları kişilerin profile ulaşabilmektedir. İsim olarak bilmediğiniz kişilerin profil fotoğraflarını büyüterek onu hatırlamanıza yardımcı olabilirsiniz. Profil fotoğrafı büyütmek için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Bunlar şu şekildedir;

  • Ekran fotoğrafı alıp zoom yaparak büyütme
  • Uygulama kullanarak büyütme
  • Web sitelerini kullanarak büyütme yöntemlerinden istenilen kullanılabilmektedir.

Yaygın olarak telefon uygulamaları tercih edilmektedir. Uygulamalara güvenmeyen kişiler ise site ya da bilgisayarlardan yararlanmaktadır.

İlgili içerik: Instagram pp nedir?

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Neden Önemlidir?

Instagramda bulunan profil resmi çok küçüktür. Bu da profilde görünen kişi hakkında yanlış izlenimler oluşmasına neden olabilmektedir. Filtre ya da efektlerle herkesin güzel ya da yakışıklı görünmesini sağlanabilir. Fakat PP işlemi sayesinde bir nebze de olsa bunun önüne geçebilirsiniz. Bu sebeple son derece önemlidir. Küçük resimde anlaşılamayan yüzler, büyük resimle daha rahat ayırt edilebilmektedir. Bu nedenle bu yöntem son derece faydalıdır. Daha önce hiç görmediğiniz birisinin fotoğrafına bakarak dolandırıcılık konularının da önüne geçebilirsiniz.

Instagram otomatik beğeni almak için buraya tıklayın.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme İşlemi Güvenli Midir?

Instagram profil fotoğraflarının büyütülmesi için bazı uygulamalar kullanılmaktadır. bu uygulamaları kullanan kişiler güven konusunda sorun yaşamaktadır. Profillerinin başına bir şey gelmesinden korkmaktadır. Fakat bu işlem çok güvenilirdir. Herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Kullanan kişiler bu konuda şüpheye düşmemelidir. Profil fotoğrafı büyütme hizmeti veren çok fazla web site bulunmaktadır. Bu web sitelere kullanıcı adı ya da şifre ile giriş sağlamadığınız sürece güvenilirdir. Fakat şifrelerinizi paylaşırsanız sizin profilinize erişim sağlanabilmektedir. Bu nedenle bu konuda dikkatli olunması gerekmektedir. Siteleri tercih ederken seçici olmak gerekmektedir.

Instagram Profil Fotoğrafı Bilgisayarla Nasıl Büyütülür?

Uygulama ya da sitelere profil fotoğrafı büyütme için güvenemiyorsanız, bu işlem için bilgisayardan faydalanabilirsiniz.

Merak ettiğiniz bir profil fotoğrafını daha net görebilmek için sırasıyla yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • İlk olarak Instagram'a giriş yapılmalıdır.
  • Profil fotoğrafı büyütülecek olan kişinin profiline girilir.
  • CTRL ve U tuşlarına aynı anda basılır.
  • Bu işlemden sonra ekrana kaynak kodları gelmektedir. Bu aşamada da CTRL ve F tuşlarına basılır.
  • Çıkan arama çubuğuna JPEG yazmalısınız.
  • Aradığınız fotoğrafa tıklayarak yeni sekmede açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte fotoğrafı indirebilirsiniz. Diğer yöntemlere güvenmeyenler için bu yöntem daha pratiktik. Hem de daha güvenilirdir. Site ya da uygulama kullanmak istemiyorsanız böyle de görebilirsiniz.

Kullanıcı Kendi Fotoğrafı Büyütülebilir Mi?

PP işlemi genellikle başka profiller için yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda kullanıcının kendi fotoğrafını görmesi de gerekebilmektedir. Bu işlemlerin hepsi aynı şekilde kullanılabilmektedir. Yanlışla silmiş olduğunuz bir profil fotoğrafınızı, Instagram hesabınızdan yapabilirsiniz. Hatta sildiğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirerek daha sonra kullanabilirsiniz. İnternet sitesine girerek ya da uygulama yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olanlara özel çok güzel uygulamalar bulunmaktadır. Telefonunuzdan marketinden uygulamaları edinebilirsiniz. Son dönemde profil fotoğraflarını büyütme konusu revaçta bir hale gelmiştir. İyi bir araştırma yaptıktan sonra indirdiğiniz uygulamayla istediğiniz profil fotoğrafını görebilirsiniz. Bunu kendi fotoğraflarınız için de yapabilirsiniz.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce