Instagram Kurucusu Kimdir?
 28 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Kurucusu Kimdir?

Son yıllarda en çok kullanılan sosyal platformlar arasında yer alan Instagram, oldukça fazla popülerdir. Bu popülerliğini gittikçe de devam ettiren Instagram, oldukça eğlenceli bir sosyal ağdır. Dünya genelinde oldukça popüler olan bu uygulama, yediden yetmişe herkesin severek kullandığı bir ağ olmayı başarmıştır. Kurulduğu tarihten bu yana herkesin eğlenceli vakit geçirdiği bu uygulamanın oldukça fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Harika özelliklere sahip bu uygulama, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Instagram, sahip olduğu özellikleri ile birçok kişinin popüler uygulaması haline gelmiştir. Kurulduğu tarihten bu yana hızlı bir gelişim gösteren ınstagram, hala da büyük bir hızla gelişim göstermeye devam etmektedir.

Instagram takipçi satın almak için tıkla.

Instagram Kurucusu Kim?

Instagramın kurucusu bir kişi değildir. Instagram, Mike Kreiger ve Kevin Systorm adlı iki kişi tarafından kurulmuştur. Kurulum aşamasını hızlı bir şekilde tamamlayan Instagram, hayatımıza girdiği andan itibaren büyük bir popülerlik kazanmıştır. Her yaştan bireylerin severek kullandığı bu sosyal platform, her geçen gün daha çok kullanıcı kitlesine ulaşmaya devam etmektedir. Instagram uygulamasının bu kadar popüler olması, gelecek dönemleri de etkisi altına almaktadır. Bu sosyal platform, insanların hayatına farklı bir bakış açısı getirmiştir. Oldukça popüler bir şekilde kullanılan Instagram, her yaş grubuna hitap eden bir özelliğe sahiptir. Bu bakımdan da kullanıcı kitlesi oldukça fazladır.

Mike Kreiger Ve Kevin Systrom

Dünya çapında son derece başarılı işlere imza atan bu iki şahıs, Instagram’ın kurucuları olarak tanınırlar. Bunun yanında daha birçok başarılı işlere imza atan bu ikili, daha önce Google bünyesinde çalışmışlardır. Daha öncede Instagram gibi uygulama deneyimine sahip olan bu ikili, adlarından söz ettirmeyi başarmışladır. Alanlarında oldukça profesyonel olan Mike Kreiger ve Kevin Systrom, programcı olarak tanınırlar. Instagram’ın kurucuları olarak kabul edilen bu muhteşem ikili, sadece kurmakla kalmayıp tüm güncellemelerini yapmışlardır. Ancak günümüzde Instagram, Facebook'a bağlı bir sosyal ağ haline gelmiştir. 1 milyon dolar karşılığında Facebook bünyesine giren bu uygulama artık Facebook bünyesinde yer alır.

Instagram Kaç Yılında Kuruldu?

6 Ekim 2010 yılında kurulan Instagram, o günden bu güne hayatımızda yer alır. Hızlı bir gelişim süreci yaşayan bu platform, tüm hızıyla gelişmeye devam etmektedir. Özellikle son yıllarda daha fazla popüler hale gelen bu sosyal ağ, giderek de popülerliğini artırmaktadır. Instagram, 2010 yılında kurulmuş hali ile kalmamıştır. Sürekli yenilenme içerisinde olan bu uygulama tazeliğini korumaya çalışmıştır. Bu bakımdan her geçen gün Instagram’a yeni bir özellik eklenir. Bu özelliklerin bazıları kullanıcılar tarafından beğenilirken bazıları da beğenilmemektedir. Farklı özelliklere sahip eğlenceli bir sosyal ağ olarak tanınan Instagram, herkese hitap eden içeriklere sahiptir. Kullanımı da son derece kolay olan bu sosyal platform, tazeliğini hep korumaktadır.

Instagram Özellikleri Nelerdir?

Instagram, kurulduğu tarihten bu yana birçok özelliğe sahip olmuştur. Bu özelliklerin her biri ayrı bir öneme sahiptir.

Instagram’ın güncel olarak sahip olduğu özellikler şunlardır:

  • Mesajlaşma özelliğine sahiptir.
  • Fotoğraf paylaşma özelliğine sahiptir.
  • Video paylaşma özelliği vardır.
  • DM yoluyla görüntülü konuşma özelliği vardır.
  • Canlı yayın açma özelliği vardır.
  • Story özelliği vardır.
  • Mağaza özelliği vardır.

Bunun gibi daha birçok özelliğe sahip olan Instagram, her geçen gün yeni özellikler kazanmaktadır. Bu özellikler sayesinde kullanıcıların gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Instagram, hem web sitesi üzerinden hem de cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulama üzerinden rahatlıkla kullanabileceğiniz mükemmel bir sosyal ağdır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce