Instagram Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?
 15 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Kişi Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram günümüzde çok fazla popüler olan ve aynı zamanda çok sayıda kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya ağıdır. Instagram, hemen her yaşta kullanıcının beğenisini ve ilgisini üzerinde toplayan bir uygulama olduğundan dolayı her geçen gün yeni bir özelliğiyle karşılaşılmaktadır. Günümüzde bu sosyal medya aracını sadece kişisel hesap olarak kullanmayan aynı zamanda markasını ve ürününü daha geniş kitlelere duyurmak isteyen kullanıcılarda vardır. Dolayısıyla Instagram etiketleme nasıl yapılır gibi konularda gündeme gelmektedir.

Çok sayıda Instagram kullanıcısı da bu etiketleme işlemini yapabileceği yöntemleri öğrenmek istemektedir. Instagram kullanıcıları diğer kullanıcı hesaplarıyla bağlantı kurabilmek için Instagram etiketleme özelliğini kullanırlar. Bu etiketleme özelliğiyle kullanıcılar farklı hesaplarla bağlantıda olur ve ürünlerini ya da markalarını daha çok kişiyle paylaşabilmektedirler. Aynı zamanda Instagram içerik yorumlarında da etiketleme yapılmaktadır. Ayrıca Instagram da etiketleme sadece içeriklerde ki fotolar için değil videolar, 24 saatle sınırlı kalan hikayelerde de etiketleme yapılabilmektedir.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Instagram Kişi Etiketlemesi Nasıl Yapılır?

Instagram tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan sosyal medya araçlarından birisidir. Instagram kullanıcıları eklenen yeni özellikler ile her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmaktadır. Kişi etiketlemesi özelliğiyle gerek hikayelerinize arkadaşlarınızı etiketleyebiliyor ya da paylaşım yaptığınız markayı etiketleme yapabiliyorsunuz. Fakat bunun için etiketleme yapacağınız kişi ya da marka takipçi listenizde yer almalıdır.

Instagram etiketleme yapabilmek için şu adımları izlemelisiniz;

  • Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapılmalıdır.
  • Paylaşım yapılacak olan gönderi galeri kısmından seçilerek ekranın sağ üstünden ileri kısmına tıklanmalıdır.
  • Gönderi seçildikten sonra eklenecek olan kişiler belirlenmelidir.
  • Gönderinin üzerinde yer alan etiketlenen isimler kişinin isteğiyle farklı alana sürüklenebilir.
  • Sonrasında etiketleme düzeni yapıldıktan sonra etiketleme kaydet butonu tıklanmalıdır.

Tüm bu adımlar izlenerek kolaylıkla Instagram uygulamasında dilediğiniz kişileri gönderiniz üzerinde etiketleyebilirsiniz.

Instagram’da Yapılan Yorumlara Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasını kullandığınızda herhangi bir gönderiye yorum yapabilir hatta istediğiniz kişiyi bu yoruma etiketleyebilirsiniz. Instagram etiketleme özelliğiyle yapılan yorumlara dahi artık etiketleme yapabilmek mümkündür. Herhangi bir içeriğe yorum yaptığınızda etiketlemek istediğiniz kişi için klavyenizin @ tuşu kullanarak etiketleme yapacağınız kişi ismine tıklamanız yeterli olacaktır. Fakat bu etiketlemeyi yaparken kişi ismiyle @ simgesi arasında boşluk bırakılmamalıdır. Bu şekilde yaptığınızda rahatlıkla istediğiniz kişiyi yoruma etiketleyebileceksiniz. Aynı zamanda sizin etiketleme yaptığınız kişiye de etiketlendiğine dair bildirim gidecektir.

Instagram Yorum Etiketleri Nasıl Düzenlenebilir?

Instagram kullanıcıları diledikleri zaman yapılan yorumlarda etiketlenen kişi isimlerini kaldırabilir ya da var olan etiketlerde herhangi bir düzenleme yapılabilir. Etiketleme yaptığınız kişinin etiketini kaldırmak ya da etiket üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde yaptığınız yorum açılmalıdır. Yorum yaptığınız içerik üzerine birkaç saniye basılı tutarak yorumu silebilir veya yorumu düzenleyebilirsiniz. Yorumun üzerindeki etiketleri iptal etmek veya düzenlemek için yeniden yorum kısmına dönülecek ve düzenleme ekranı ve klavyeniz etkinleştirilecektir. Yorumdan emin olduktan sonra onay vermek için yorum kaydet butonu kullanılmalıdır.

Instagram Hikaye Paylaşımlarına Etiketleme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasını kullanarak artık story paylaşımlarınızda da rahatlıkla kişilerinizi etiketleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken galerinizden yada Instagram kameranızdan gönderi kaydedilmeli yada seçilmelidir. Ardından hikaye paylaşımı yapmak istediğiniz ekranın sağ üst köşesinde bulunan AA kısmına tıklayarak @ simgesiyle de etiketleme yapacağınız kişilerinizi seçebilirsiniz. Sonrasında gönder seçeneğiyle Instagram hikaye paylaşımını etiketleyerek yapmış olacaksınız. Story paylaşıldıktan sonra 24 saat hikayenizde kalacak ve etiketleme yaptığınız kişilere bildirim gönderilecektir. Böylelikle etiketlenen kişiler bu durumdan haberdar olacaklardır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce