Instagram Keşfete Düşmek İçin Ne Yapmak Gerekir?
 05 Nisan 2020   Esosyal

Instagram Keşfete Düşmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Instagram keşfete düşmek kullanıcılar için önemli bir olaydır. Dünyada ve Türkiye’de 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan bu uygulama kişisel blog, gezi, tarih, coğrafya gibi kategorilere ayrılmıştır. Aynı zamanda kurumsal hesaplar da son dönemlerde oldukça popülerleşerek markalar tanınırlığını yükseltmeye başlamıştır. Ve onların da amacı Instagram keşfete düşmek olarak öne çıkmaktadır.

Instagram’da hashtag kullanımı, estetik unsurların ya da anlamsız detayların ön planda olduğu içerik paylaşımları ve takipçi satın almak kadar önemli bir unsur da Instagram keşfete düşmekolarak nitelendirilmektedir. Instagram keşfete düşmek nedir ve neden önemlidir? Gelin hep birlikte inceleyelim…

Instagram Keşfet Nedir?

Dünyada 1 milyardan fazla kullanıcısı olan bu uygulamanın dikkat çeken yanlarından bir tanesi de keşfet bölümüdür. Bu bölümde Instagram algoritmanıza göre video ve fotoğraf içerikleri bulunmaktadır. Bu sayede oturduğumuz yerden koca bir dünyanın neler yaptığını görebiliyoruz. Milyonlarca kullanıcıya ulaşan Instagram keşfete düşmek de bu yüzden önemlidir. Listelenen videolara hiç dikkat ettiniz mi? Hep izlediğiniz içerik kategorileriyle benzer ya da ya da aynısı olmakta.

Nasıl Keşfete Düşersiniz?

Peki, büyüteç işaretine dokunduğumuzda karşımıza çıkan keşfet bölümünde yerimizi nasıl alırız? Instagram keşfete düşmek için öncelikli olarak yaratıcı ve farklı bir içerik hazırlamalısınız. Estetik unsurların ön planda olduğu fotoğrafların yanı sıra tamamen sıradan bir görüntüyle de bunu sağlayabilirsiniz. Çünkü doğallık günümüzde daha fazla beğeniliyor.

Instagram keşfete düşmek için kitlenizin ilgisini de belirlemelisiniz. Bunun yanı sıra konseptli fotoğraflar da Instagram keşfete düşmek için yararlı olmaktadır. Video içeriğinde de günümüzde oldukça popüler olan akımlara ilişin bir çalışma hazırlayabilirsiniz. Video veya fotoğrafınızı hazırladıktan sonra Instagram keşfete düşmek için ikinci adım içeriğin paylaşımıdır.

Instagram keşfete düşmek için paylaşımınıza mutlaka hashtag eklemelisiniz. Hashtag hedef kitlenize ulaşmanız için sizi ilerletecek yoldur. Ancak Instagram keşfete düşmek için hashtag kullanımında daha dikkatli olmak gereklidir. Eklenen hashtag sayısının 5’i geçmemesi gereklidir. Tüm bu adımlardan sonra Instagram keşfete düşmek istediğiniz kategoriyi belirlemeniz gereklidir. O kategoriye ait gönderileri beğenmek ve sayfaları takip etmek gerekmektedir.

Instagram keşfete düşmek için önemli olan bir diğer unsur da profilinizin herkese açık olmasıdır. Aynı zamanda paylaşımlarınızın yorum kısmını kapatmamanız gereklidir. İçeriğiniz ne kadar çok yorum ve beğeni alırsa Instagram keşfete düşmek o kadar hızlı olacaktır.

Instagram Keşfet Hizmetlerimiz

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce