Instagram İşletme Hesabı Özellikleri Nedir?
 25 Ocak 2021   Esosyal

Instagram İşletme Hesabı Özellikleri Nedir?

Instagram kullanımı üzerinden; kullanıcıların fotoğraf ve video gibi içerikler paylaşması, satış yapmak istedikleri ürünleri ve hizmetleri tanıtarak kazanç sağlamaları olası durumlardır. Bu nedenle de, özellikle satış yapan veya etkileşim alacaklarına inanan kullanıcıların; etkileşim oranlarının ne durumda olduğunu görmek için, alınan etkileşim durumuna göre ürün ve hizmet aktarımını sağlamak için işletme hesabı olarak bilinen hesaba geçiş yapmaları gerekir.

İşletme hesabına geçiş yaparken kullanıcıların ek bir ücret ödemelerine gerek olmazken, bu hesap üzerinde belirtilen özelliklerin neler olduğunu bilmeleri gerekir. Konu hakkında; işletme hesaplarının özellikleri hangi durumda ortaya çıkar, işletme hesabına geçiş nasıl yapılır, işletme hesaplarının özellikleri nelerdir, gibi konuların bilinmesi gerekir.

Instagram keşfet satın almak için tıklayın.

Instagram İşletme Hesabı Özellikleri Hangi Durumlarda Kullanılır?

Instagram kullanıcılarının işletme hesaplarının özelliklerinden fayda sağlamaları için yalnızca işletme hesabına geçiş yapmaları gerekir. Bu durumun dışında, Instagram tarafından sağlanan işletme hesabı özelliklerinden fayda sağlamak mümkün değildir.

Bu sebeple, işletme hesabına geçiş yaparak özelliklerden faydalanmak için:

 • Kullanıcı bilgileri olan bir hesabın oluşturulması veya hali hazırda kullanılmakta olan hesabın bilgilerinin doğru olarak biliniyor olması gerekir.
 • Kişinin kendisine ait olan hesap üzerinden ana sayfasına giriş yapması gerekir. Ana sayfa alanında yer alan, sağ alt veya üst kısımda bulunan seçenekler kısmına girilir. Buradan hesap ayarları seçilir.
 • Hesap ayarlarından alt kısımlara doğru inilir ve 'işletme hesabı' seçeneği tercih edilir.
 • İşletme hesabı seçeneği tercih edildiği zaman, şifre doğrulaması sağlanarak işletme hesabına onay verilmesi sağlanır.

Bu adımlar izlendikten sonra, kullanıcının işletme hesabına geçiş yaptığı görülür. Tam olarak bu zamandan itibaren geçerli olacak şekilde işletme hesabı kullanılmaya başlanabilir.

Instagram İşletme Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Instagram kullanımına işletme hesabı olarak devam eden kullanıcılar ve bazı işletmeler, bu aşamada işletme hesabının özelliklerinden haberdar olabilir.

Bununla birlikte, işletme hesabının özellikleri şu şekilde ifade edilebilir:

 • Kullanıcının ne kadar süre sosyal medya zamanında vakit geçirdiği görülür.
 • Paylaşılan her bir içerik için ayrı ayrı olacak şekilde; kaç kullanıcı tarafından görüntülenmiş olduğu, kaç kullanıcı tarafından kaydedildiği, kaç kullanıcı tarafından beğeni ve yorum aldığı, kaç kullanıcı tarafından şikayet edildiği, gibi bilgiler görüntülenir.
 • Her içerik için ayrı ayrı olduğu gibi, tüm içerikler için ortak olacak şekilde görüntülenme ve etkileşim oranlarına erişim sağlanabilir.
 • Günlük, haftalık ev aylık olacak şekilde; uzun vadeli olarak ise üç aylık, altı aylık ve yıllık olacak şekilde etkileşim durumlarının görüntülenmesine olanak sağlanır.
 • En çok etkileşim sağlanan içeriklerin, dijital asistan tarafından kullanıcıya bildirilmesi sağlanır.
 • İşletme hesabı kullanılırken, kullanılan hesabın tüm kullanıcılara açık olması sağlanır. Bunun sonucunda da diğer kullanıcılar, takip isteği atmaya gerek duymaksızın kullanıcının hesabına bakabilir.
 • İşletme hesabı sonucunda hesap herkese açık olduğu için, alınan etkileşimler (Beğeni sayısı ve bu beğenmeler olmaksızın yapılan kaydetmeler, kullanıcıların birbirleri ile içeriği paylaşım sayıları gibi etkileşimler) sonucu keşfet kısmında içerik görüntülenebilir. Bu sayede daha fazla insana ve daha fazla kesime içeriklerin ulaşması sağlanacaktır.

Bu gibi özellikler, işletme hesabının kullanılmaya başlamasıyla birlikte ortaya çıkacaktır.

Instagram İşletme Hesabı Özellikleri Ne Kadar Süre İçerisinde Kullanılır?

İşletme hesabı kullanmaya başlamak isteyen insanlar, bu hesabın özelliklerini ne zaman kullanmaya başlayacaklarını merak eder. Bu bağlamda bilinmesi gerekir ki, işletme hesabı özelliklerine geçiş yapılır yapılmaz işletme hesabı özelliklerinden faydalanılabilir. Bunun için geçerli olan bir bekleme süresi yoktur.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce