Instagram Hesabım Kapandı Nasıl Açarım?
 16 Mart 2021   Esosyal

Instagram Hesabım Kapandı Nasıl Açarım?

Instagram hesabı kapanan insanlar Instagram hesabım kapandı acaba nasıl açarım telaşına düşerek sorunun cevabını bulmaya yönelirler. Instagram hesabı kapanan kullanıcılara bu sorunun cevabını vermeden önce birkaç bilgi vermek gerekmektedir.

Instagram son yıllarda en çok kullanılan sosyal medyadır. Dünyanın neresinde olursanız olun insanlara Instagram yoluyla ulaşabilirsiniz. Insanların paylaştığı resimleri ve insanların paylaştığı mesajları Instagram hesabında görebilirsiniz. Kısacası Instagram sosyal medya platformu olarak adlandırılır. Bu platform video ve resimleri paylaşmak için kurulmuş bir internet sitesidir.

Instagram takipçi satın almak içi tıklayın.

İnstagram'ı Nasıl Kullanmaya Başlayabilirim?

Bu platformu kullanabilmeniz için bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz hesapla profil ayarlamanız gerekmektedir. Profilinizi oluşturduktan sonra ilgi alanlarımız olan sayfaları takip edebilirsiniz. Arkadaşlarınızı, akrabalarınızı takip edebilirsiniz. İzin verdiğiniz insanların da sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Instagram Facebook'um basitleştirilmiş versiyonu da denilebilir. Çünkü Instagram'ı kullanmak Facebook kullanmaktan daha kolaydır. Instagram'da istediğiniz tüm insanlarla iletişim kurabilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Kapatılır?

Instagram kullanım koşullarını ihlal etmemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde Instagram'ın topluluk yönergelerini ihlal etmemek gerekir. Instagram hesabını kapatılma nedenleri aşağıdaki gibidir.

 • 13 yaşını doldurmadan bir hesap açma işleme yaparsanız,
 • Hesabınızı başkasına devredip veya satma işlemi yaparsanız,
 • Diğer hesapları erişmek için bilgi isterseniz,
 • Şiddet içeren ve cinsel içerik içeren mesaj ve video paylaşımı yapmışsanız,
 • Botlar ve otomatik cihazlar yardımı ile yetkisiz yollarla hesap oluşturursanız,
 • Başka bir Instagram kullanıcısının Instagram hesabını kısıtlamrsanız,
 • Instagram hesabınızı yasadışı kullanırsanız,

Hesabınız otomatik olarak kapatılacaktır.

Kapatılan Instagram Hesabını Açma Metodu

Kapatılan Instagram hesabını açmak için yapılacak işlemler aşağıdaki gibidir.

 • Instagram hesabı kapanan kişi Instagram'daki giriş sayfasına gitmelidir.
 • Instagram giriş sayfasına girildiği anda kullanıcı adı ve şifre isteyen sayfa karsınıza gelecektir. Bu sayfada kullanıcı adınızı yazın ve şifre kısmını boş bırakın.
 • Oturum açma düğmesinin altında bulunan oturum açma konusunda yardım alın butonunu tıklayın.
 • Oturum açma ile ilgili yardım butonuna tıkladığınız anda sistem sizi yeni bir sayfaya yönlendirecektir.
 • Burada birkaç alt başlık yer alacaktır. Bunların içinden giriş yapmada sorun var butonunu bulup tıklamanız lazımdır.

Bu bilgiler hesabı silinmeyen kullanıcılar için gerekli aşamalardır.

Hesabı Silinen Kullanıcın Yapması Gereken Aşama Devamı

Eğer hesabını silindiyse bu buton size yardımcı olmayacaktır.

*Hesabı silinen kullanıcı alt başlıklar içinde daha fazla yardıma ihtiyacınız var butonunu tıkla -malıdır.

* Butonu tıkladığınız anda yeni bir ekrana yönlendirileceksiniz. Bu ekranda Instagram'a kaydolurken kullandığınız e-posta adresinizi girmeniz istenecektir.

E-posta adresi ınstagram kullanırken belirtilen e-postadır. Bu e-posta adresinizi daha önce belirlediyseniz işleriniz daha kolay olacaktır.

Instagram Hesabı Açarken E-Posta Adresi Belirlemeyen Kullanıcılarının Instagramı Kapanmışsa

Herhangi bir e-posta adresi Instagram hesabı açarken kullanmadıysanız buraya genel bir e-posta adresini girmeniz gerekecektir.

Daha sonra bu sayfada sizlerden hesap türünüz istenecektir. Instagram hesabını şirket hesabı mı, marka hesabı mı veya kişisel hesap mı? Bu bilgiyi bu sayfada belirttikten sonra yapacağınız sonraki şey hesabım saldırıya uğradı butonunu tıklamaktır. Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra sayfanın sağ alt köşesinde bulunan destek iste butonuna tıklamalısınız. Destek iste butonuna tıkladıktan sonra belirttiğiniz e-posta adresine kısa bir süre içerisinde bilgilendirme e-postası gelecektir.

Doğrulama Kodu Nedir?

Gelen e-posta mesajında hesabın size ait olup olmadığını öğrenmeleri için birkaç bilgi istenecektir. Bu e-postaya kısacası doğrulama belgesi de denilebilir. Bu e posta da kullanıcı adınız, doğrulama kodunuz ve Instagram'da paylaştığınız net bir resminiz yüklemeniz istenecektir. Bu e-postayı doğru bir şekilde talimatlara uygun olarak doldurduğunuz anda hesabınız açılacaktır. Bu site konu ile ilgili sizlere hizmet vermektedir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce