Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?
 05 Şubat 2021   Esosyal

Instagram Görüldü Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram'ın insanların hayatında çok farklı yerleri olabilmektedir. Kimisi hayatının büyük bir çoğunluğunu burada geçirmektedir. Kimi ise buradan kazanç sağlamaktadır. Çok fazla vakit geçirilmesi, güncel olan her özellikten haberdar olunmasını sağlamaktadır. Görüldü özelliği de en çok gündeme gelen konulardan bir tanesidir. Görüldü özelliğini kullanmak istemeyen kişiler, bunu isteklerine göre kapatabilmektedirler. Bazı kişiler çıkarılan özelliklerin gerekli olduğunu düşünebilirken, bazıları ise gereksiz olduğunu savunabilmektedir. Bu bağlamda görüldü özelliği de çok fazla konuşulmuştur. Özellik sayesinde Instagram’daki hareketler daha kolay takip edilebilmektedir.

Instagram takipçi satın almak için buraya tıklayın.

Instagram Görüldü Özelliği Ne İşe Yarar?

Çok fazla kişi tarafından kullanılan Instagram, özellikleriyle hayata kolaylık katmaya devam etmektedir. Görüldü özelliği sayesinde kullanıcıların mesajı alıp almadığı anlaşılabilmektedir. Bu özellik kişinin kendi isteğine göre kullanılabilmektedir. Kullanılmak istenmediğinde ise kullanılmamaktadır. Bunun için gerekli olan ayarlar vardır. Bu ayar hem telefondan hem de bilgisayardan çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Instagram Görüldü Kapatma İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Instagramda yer alan özelliklerin kapatılıp açılması genellikle ayarlar kısmından yapılmaktadır. Görüldü özelliği de son eklenen özellikler arasında yer almaktadır. Görüldü özelliğini kullanmak içinde gerekli ayarların yapılması gerekmektedir. Instagram görüldü özelliğini kapatabilmek için bilgisayar ya da telefonunuzu kullanabilirsiniz. Telefon üzerinden görüldü özelliğinin kapatılması içini izlenmesi gereken yol şu şekildedir;

  • Instagram uygulamasına girilerek profile giriş yapılır.
  • Profilden ayarlar kısmına ilerlenir.
  • Hareket durumlarını göster özelliği devre dışı bırakılarak özellik kapatılabilir. Bunun gibi çok fazla özellik ayarlardan açılıp kapatılabilmektedir.
  • Bu işlem sonunda görüldü özelliği kapatılmış olmaktadır. Bunun dışında bilgisayar kullanarak da bu özellik kapatılabilmektedir.

Tıpkı telefondaki gibi bilgisayarda da çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. İlk olarak tarayıcıdan Instagram'a giriş yapılır. Hareketler durumunu göster kutucuğunda yer alan işaret kaldırılır. Bu işlemden sonra takipçilerden ya da diğerlerinden gelen mesajlarda görüldü özelliği kapalı olmaktadır. İsteğe göre iki yöntem de değerlendirilebilmektedir.

Kapatılan Görüldü Özelliği Açılabilir Mi?

Bu özellik kolay bir şekilde kapatılabildiği gibi geri açılabilir. Instagram üzerinde giriş yapıldıktan sonra ayarlar kısmına girilir. Buradan bildirim ayarlarına girilir. Mesaj ayarları bildirimleri açıksa kapatılır, kapalıysa açılabilir.

Görüldü Kapatma Özelliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram kullanan kişiler, bazı özellikleri birbirine karıştırmaktadır. Görüldü ve son görülme de en çok karıştırılan iki özelliktendir. Fakat ikisi birbirinden farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Görüldü özelliği mesajların ulaşıp ulaşmadığıyla ilgilidir. Son görülme özelliği ise Instagram’da ne kadar süre vakit geçirildiğini göstermektedir. Ayarlar yapılırken bu özelliklere dikkat edilerek yapılmalıdır. Uygulamalarda genellikle insanların beklentilerine göre özellikler geliştirilmektedir. Görüldü kapatma ya da açma özellikleri de beklentileri ilgilendirerek geliştirilmiştir. Kullanıcıların bir kısmı özelliklerden şikayet etse de, sonradan işlevine uygun olarak kullanabilmektedir. Görüldü özelliği iletilmeyen mesajların fark edilmesine yardımcı olmaktadır. Buna göre kullanıcılarda önlemlerini almaktadır.

DM Nasıl Kapatılır?

Görüldü özelliği doğrudan DM kutusuyla ilgilidir. Özelliği kullanmaktan rahatsızlık duyan kişiler, bu alanın özel kalmasını istemektedir. Bunun için kapatmak istemektedirler. Gelen mesajları okuduğunuzun görülmesini istemiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Bu özellikler güncelleme olduğu zamanlarda sağlanmaktadır. Güncellemelerinizi takip edemiyorsanız otomatik güncellemeden faydalanabilirsiniz. Bu da her uygulamayı güncel olarak kullanmanızı sağlamaktadır. Görüldü işareti için geliştirilmiş olan yeni bir güncelleme bulunmamaktadır. Fakat bildirimleri kapatarak bir çözüme ulaşabilirsiniz. Bu özelliği kullandığınız zaman tanıdığız ya da tanımadığınız kişiler mesaj atsa da bildirim almazsınız. Bunları görebilmek için DM kutusunun ziyaret edilmesi gerekmektedir. Bu özellik sayesinde rahatsız olmanız engellenebilmektedir.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce