Instagram Foto Büyütme Nasıl Yapılır?
 27 Ocak 2021   Esosyal

Instagram Foto Büyütme Nasıl Yapılır?

2010 yılında hayatımıza giren ve 21. yüzyılın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram hayatımızın büyük bir kısmını kaplıyor. Her gün saatlerimizi harcadığımız Instagram neden bu kadar seviliyor hiç düşündünüz mü?

Instagram garantili takipçi satın almak için tıklayın.

Instagram'ın Kullanıcılara Sunduğu Özellikler Nelerdir?

Instagram piyasaya ilk çıktığı tarih olan 2010 yılından beri kullanıcılara fotoğraf ve video paylaşımları için olanak sağlıyor. Kullanıcılar sadece fotoğraf paylaşmakla kalmayıp aynı zamanda sunulan birbirinden farklı efektler yardımıyla ilginç fotoğraflar ve videolar çekebiliyor. Ayrıca sadece bununla sınırlı kalmayıp story özelliği sayesinde kısa süreli kalan video ve fotoğraf paylaşımları da yapılabiliyor. Popülerliği ve kullanıcı sayısı arttıkça özellikleri de artan Instagram'a son eklenen özellik ise canlı yayın özelliği. Canlı yayın özelliği sayesinde kullanıcılar canlı yayın açarak diğer kullanıcılarla ortak yayınlar yapabiliyorlar.

Instagram Nereden İndirilir?

Eğer Instagram'ı akıllı telefonunuza indirmek istiyorsanız öncelikle telefonunuzun işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Eğer Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız Instagram'ı Google Play Store üzerinde Instagram yazıp aratarak bulabilir ve indirebilirsiniz. Eğer IOS destekli bir telefon kullanıyorsanız da App Store üzerinden Instagram yazıp aratarak bulabilir ve indirebilirsiniz. Intagram uygulamasını her iki işletim sitemine sahip telefonlarınıza da tamamen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Instagram'da Başka Bir Kullanıcının Profil Fotoğrafı Nasıl Büyütülür?

Günümüzde oldukça popüler olan Instagram uygulamasında kullanıcılar artık diğer kullanıcıların profil fotoğraflarını merak etmeye bu fotoğrafları daha net görmeyi istemeye başladılar. İşte bu yüzden de "Instagram Foto Büyütme Nasıl Yapılır?" sorusu ortaya çıktı. Instagram bu işlemi direkt olarak bize sunmadığı için maalesef diğer kullanıcıların profil fotoğraflarını küçük görüyoruz. Ama artık başka bir kullanıcının Intagram'da paylaştığı profil fotoğrafını büyütmek daha kolay. Telefonunuza ek uygulamalar indirerek ya da ek uygulama indirmeden web sitelerini kullanarak Instagram'da başka bir kullanıcının profil fotoğrafını büyütebilirsiniz.

Web Sayfası Kullanarak Instagram'da Başka Bir Kullanıcının Profil Fotoğrafını Büyütme

Saydığımız bu yöntemlerden web sayfalarını kullanarak nasıl başka bir kullanıcının profil resmine bakılabileceğine bakalım. Eğer arama motorunda "Instagram profil foto büyütme", "pp foto büyütme", "Instagram pp büyütme" vb. şekilde aratırsanız karşınıza bilgili siteler çıkar.

Bu siteler genel olarak aynı şekilde çalışmaktadır;

  • İlk olarak Instagram'da profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kullanıcının profiline girin ve kullanıcı adını kopyalayın.
  • Daha sonra yukarıda bahsedilen hizmeti veren ilgili sitelerden birine giriş yaparak profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kullanıcının kullanıcı adını arama çubuğuna yazın ve arama butonuna tıklayın.
  • Karşınıza profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişinin profil fotoğrafı büyümüş bir şekilde çıkacaktır.

Mobil Uygulamalar Kullanarak Instagram'da Başka Bir Kullanıcının Profil Fotoğrafını Büyütme

Instagram'da başka bir kullanıcının profil fotoğrafını büyütmek için yukarıda anlatılan web sayfaları yerine uygulamalar da tercih edebilirsiniz. Bu işlem içinde Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store üzerinden, IOS işletim sistemi kullanıyorsanız da App Store'dan ilgili uygulamaları indirebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde Insagram'da Profil Fotoğrafını görmek istediğiniz kullanıcıların profil fotoğraflarını büyük boyutlarda görebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram'da Başka Bir Kullanıcının Profil Fotoğrafını Büyütme

Instagram'da başka bir kullanıcının profil fotoğrafını büyütmek için yukarıda anlatılan web sayfaları ve mobil uygulamalar yerine bilgisayarınızı da kullanabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda Instagram hesabınıza giriş yaparak profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kullanıcının profilini açın. Daha sonra CTRL+U tuşlarına aynı anda basarak açılan kodlar arasında F3 tuşuna basarak "JPEG" kelimesini arayın. Bu şekilde kişinin profil fotoğrafı büyük bir şeklide karşınıza çıkacaktır.

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce