İnstagram Fenomeni Nasıl Olunur?
 24 Şubat 2020   Esosyal

İnstagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Günümüzde nerdeyse herkes sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanıyor. Fotoğraflarınızı paylaşmak görüşlerinizi belirtmek ve güncel dünyayı takip edebilmek için Instagram bizler için vazgeçilmez bir hale gelmiş durumda. Durum böyle olunca bu platformlarda yüksek kitlelere ulaşabilen kişiler fenomen ismini alıyor. Çoğumuz da bu fenomenlerin arasına girmek istiyoruz. Peki fenomen olmak için nasıl bir yol izlememiz gerektiğini biliyor muyuz?

Instagram’da Fenomenlik

Diğer platformların aksine Instagram’da fenomen olmak çok daha fazla kişiye ulaşmanızı ve daha popüler olmanızı sağlıyor. Milyonlarca kişinin takip ettiği biri olmak bir ünlüden farkınızın kalmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca bu seviyede bir fenomen olmanız size gelir kapılarını da sonuna kadar açıyor. Fenomen olduktan sonra bunu bir ek iş olarak değil, ana işiniz olarak görebilirsiniz çünkü ortalama bir memurdan daha fazla para kazanmanız olası.

Şimdi adım adım nasıl fenomen olabileceğinizi anlatalım.

Alan Seçimi

Öncelikle hangi alanda paylaşımlar yapacağınızı belirlemelisiniz. Bir meme sayfası da açabilirsiniz, gezi bloğu da. Birkaç örnek verecek olursak;

  • Gezi Sayfası
  • Moda Sayfası
  • Gamer Sayfası
  • Meme (Caps) Sayfası
  • Video Sayfası
  • Tarih Sayfası
  • Coğrafya Sayfası
  • Kişisel Blog

İsminizi Belirleyin

Akılda kalıcı ve oldukça kısa olan bir isim belirlemeye çalışın. Bu sayede bir kez sizin sayfanıza giren takip etmese bile bir daha aradığında kolayca bulabilsin. Seçtiğiniz alana uygun bir isim seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.

instagram fenomeni

Post ve Hikayelerinizi Hazırlayın

Daha sayfanızı açmadan önce paylaşacağınız post ve hikayelerin planlarını yapın. Hatta önceden bu içerikleri hazırlamanız ve sadece paylaşmak için depoda bekletmeniz içerik sıkıntınızı ortadan kaldıracaktır. Bu sayede sizi takip edecek kişiler sayfanızda sıkılmayacaklar, takip etmeyi düşüneceklerdir.

Birçok büyük sayfa günde 5 ile 10 arası içerik paylaşımı yapar. Hikaye olarak 5-30 arası paylaşım yaparlar. Sizin ilk başta bu kadar çok paylaşım yapmanıza gerek yok. Fakat unutmayın, kullanıcılar sayfanıza girdiklerinde sıkılmamalı.

Cool Olmayın

Kimseyi takip etmeden, sadece içerik paylaşarak Instagram takipçi kazanmanız çok zor. Başka sayfalarla iletişime geçip birbirinizin reklamını yapın, sizi takip edeceğini düşündüğünüz kişileri takip edin. Böyle 1000 kişiyi takip ettiğinizde size en az 500’ünün geri döneceğini unutmayın. Diğer sayfalara yorum yazın, kendinizi belli edin.

Önceliğimiz Keşfet

Keşfet sayfasına düşmek fenomen olmanızın kapılarını açan birinci şey. Yukarıdaki işlemleri yapmaya başladıktan sonra önceliğiniz keşfete düşmek olsun. İçerikleriniz keşfet sayfasında sıralanmaya başladığında birçok kişi sizi incelemeye ve takip etmeye başlayacak. Böylece sizde fenomen olmaya adım atmış olabileceksiniz.

Bu süreçten sonra yapmanız gereken olabildiğince aktif olmak. Bir süre sonra size reklam, iş teklifleri gelecek, bu sayede para kazanabileceksiniz. Kazandığınız paralarla içerik editörü tutarak, daha fazla içerik üretiminin kapısını açabilir ve daha fazla takipçiye sahip olabilirsiniz. Bol Şanslar!

Instagram Fenomen Soruları

Instagram fenomeni ne kadar kazanıyor?

Ortalama bir fenomen aylık 3000 TL ile 7500 TL arasında kazanç sağlıyor.

Instagramda fenomen olmak için kaç takipçi lazım?

100 bin takipçisi olan bir kişi fenomen olarak nitelendiriliyor. Bu takipçi sayısı 75 bine kadar da inebilir.

Instagram Hizmetlerimiz

Yazıyı PAYLAŞ:

3 Dakika Önce